Anasayfa / Genel / 2. El Araba Satışı Nasıl Yapılır.

2. El Araba Satışı Nasıl Yapılır.

2. el araba satışı yaparak  ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz. Semtinizde veya mahallenizde bulunabilecek olan araç galerilerinin sahiplerinin çoğu aynı yollardan geçerek şu anki durumlarına geldiler. Yani 2.el araba sattılar. Hem de kendi işlerinin patronu olarak. Peki araç alım satımını nasıl yapacağız ? Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki,işleri küçükten başlatıp ilerleyen zamanlarda daha yüksek değerlerde olan arabaları alıp sonra da başkalarına satmalıyız. Tabii ki bunları yapmadan önce de arabalar hakkında tecrübe ve bilgi sahibi olmalıyız. Başkasından alacak olduğunuz arabada dolandırılma veya bozuk araba alma ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu yüzden ilk başlarda tanıdığınız bir arkadaşınızı veya oto sanayiden bir ustaya da götürebilirsiniz. Ama uzun vadede kar yerine zarar edersiniz. Bunun için kimseye muhtaç olmayacak şekilde arabalar hakkında bilgi sahibi olmalı ve kendi işimizi kendimiz yapmalıyız.

2. El Araba

2.el arabaları nerden bulucaz?

Arabayı bulunduğunuz şehirdeki başka bir oto galeri veya kişiden bulabileceğiniz gibi İstanbul,Ankara,İzmir,Antalya gibi büyük şehirlerden de bulabilirsiniz. Ya da teknolojiyi kullanarak ilan sitelerinden gözünüze kestirdiğiniz arabanın sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Burada sizlere şunu tavsiye etmek isteriz. Otoyu büyük şehirlerden alıp, daha küçük şehirlere götürerek satarsanız karınız 1000- 5000 tl arasında aracın modeline ve durumuna göre değişmekte. Bu da oldukça ciddi bir kar demek .

2. el araç sektörünün ağız sulandırması bir yana çoğu kişi bu sektöre girmede tedirginlik yaşamakta. Kriz zamanlarında bile satılan araçlar varken, amacımız bu pastadan pay almak . Bunu da yaparken şunu kesinlikle ve kesinlikle unutmamak gerekiyor: İşimizi profesyonelce ve dürüst bir şekilde yapın. Ticarette yalan ve hile su götürmez. İlk başlarda yükselme yaşasanız bile “çekirge bir zıplar iki zıplar üçünücsünde..” deyişini sizlere hatırlatmakta fayda görüyorum. Zamanla farklı çeşit araba satışları yapmalı ve piyasayı iyi okumalı.

Örneğin en çok satışın hangi aylarda ve hangi illerde, hangi modelde, hangi markada yapıldığını iyi belirlemek gerekiyor. Bu işte başarılı olmak istiyorsanız, araçlara karşı bir ilgi ve öğrenme sürecinden geçmeniz gerekiyor. İşlerin nasıl yürüdüğünü, şehrinizde satışların nasıl yapıldığını ve yasaları detaylıca öğrenmek olmazsa olmazlardan . Kesinlikle pazarlık payı ayırıp, karınızı oldukça yüksek tutmaya çalışın .

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*