Anasayfa / BAYİLİKLER / 2000 Kuaför Salonu Açılacak

2000 Kuaför Salonu Açılacak

Kuaför Franchise

Kuaförler için saç boyama, bakım ve şekillendirici ürünler üreten Adnan Akat Kozmetik, ürettiği 800’e yakın ürün ile güzellik devlerini geride bıraktı. 20’den fazla ülkeye ihracat yapan şirketin yeni hedefi marka olmak ve Türkiye’de kuaför zinciri kurmak. Aralarında Almanya, İngiltere’nin de olduğu 10 ülkeyi hedef seçen Adnan Akat, franchise vererek 2 bin salona ulaşmayı planlıyor. Kuaförlerde Türkiye’nin en ünlü 5 kuaförünün hazırlayacağı eğitim sistemi kullanılacak, sertifika alamayan salon açamayacak.

Adnan Akat, Türkiye’ye 30 yıl önce ilk deodorant dolum ve parfüm makinelerini getirerek, kozmetik üretimine öncülük eden aile şirketinden ayrılıp 2007 yılında kendi adıyla şirketini kurdu. Kuaförler için saç boyama, saç bakım ve saç şekillendirici ürünler üretmeye başlayan Adnan Akat Kozmetik, Çatalca’daki fabrikasında ürettiği 800’e yakın ürün ile global güzellik devlerini geride bıraktı ve kendi deyimiyle Türkiye’de kuaför sektöründe liderliğe ulaştı. Dünyada bu kadar çok çeşidi tek çatı altında üreten 2-3 kozmetik fabrikasından birine sahip olan şirket, Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’ne 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Adnan Akat’ın yeni hedefi marka olmak ve Türkiye’de kuaför zinciri kurmak. Aralarında Almanya, İngiltere’nin de olduğu 10 ülkeyi hedef olarak seçen şirketin kuracağı kuaför zincirinde Türkiye’nin en ünlü 5 kuaförünün hazırlayacağı eğitim sistemi kullanılacak. Hedef 2 bin kuaför salonu yaratmak.

Dünyada marka olmak istediğini söyleyen Adnan Akat Kozmetik’in Başkanı Adnan Akat, “Dünyada artık marka savaşı var. Günümüzün sömürge anlayışı tüketicinin beynine markayı oturtmak. Biz de marka yaratmak, kadınların beynine girmek istiyoruz.

İhracatımız 2 milyon dolara ulaştı. Almanya, Fransa, Hollanda, Kuzey Afrika, Körfez ülkeleri ve Türk cumhuriyetlerine ihracatımız var. Şimdi kendimize Almanya, İngiltere, Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerin de yer aldığı 10 hedef pazar seçtik. Bu ülkelerde marka olacağız ve ülkemiz için katma değer yaratacağız” dedi.

Türkiye’de kuaförlerde en fazla satış adedine ulaşan marka olduklarına da değinen Akat, saç şekillendirici ve bakım grubunda 4 milyon, boya grubunda 5 milyon adet satış hedefleri olduğunu vurguladı. Bu yılı 55-60 milyon lira ciroyla kapatacaklarını belirten Akat, 2013 hedeflerinin en az 100 milyon lira ciro olduğunu ifade etti. Akat, kuaför zinciri kurma planlarını ise şöyle anlattı: “Türkiye’nin en ünlü 5 kuaförü ile eğitim sistemimizi hazırlıyoruz. Ürünlerimiz hazır. Konsept bir salon için görüşüyoruz. 2013 yılında 4-5 salonla başlamayı, nihayetinde 2 bin salona ulaşmayı planlıyoruz. Franchise vereceğiz ama eğitim sertikamızı alamayan salon açamayacak.”

Yerli malı deklerasyonu hazırlıyor : Türkiye’nin dünya markası yaratmak için kozmetik gibi kârlılığı çok yüksek sektörlere yönelmesi gerektiğini savunan Adnan Akat, yerli malı kullanımının önemine de değindi. Akat, “Kuaförlere yönelik bir deklerasyon hazırlıyoruz. Yerli ürün kullanıp satmalarını isteyeceğiz” diye konuştu.

Ünlüler marka yüzü olacak : Global markaların rekabeti zorlaştıran tavrı ve yüksek raf maliyetleri yüzünden kuaför kanalında büyümeyi seçtiklerini belirten Adnan Akat, interneti potansiyeli en yüksek satış kanalı olarak gördüklerini vurguladı. Akat, moda ve güzellik dünyasının ikonlarından Ivana Sert’in de marka yüzleri olacağını belirtti. Vatan

Hakkında iskurun

4 yorum

  1. mrb yaş 28 17 yıllık erkek kuaförüyüm yurtdışında çalışmak istiyorum 0506 839 94 02

  2. atakan çakır

    türkiye mersin bayan kuaförüyüm ingiltere kuaför gitmek istiyorum ustayım 0536 051 50 54 arsanız sevinirim saygılarımla

  3. almanya ve çevresinde kuaför işi arıyorum 15 senelik deneyimli bir ustayim saç kesimi ve boyama sakal kesimi ve şekil verme kaş düzeltme cilt maskesi yapma masaj vs… yurtdışı tercihimdir. sizinle çalışmak istiyorum.tel 05345411461 inan

  4. Gülsah Berberoglu

    Merhaba 15 yildir bu meslekteyim 4senedir kendi salonum bulunmakta hem güzellik hem solaryum Merkezi olarak faaliyet gostermekteyim.Akat ailesiyle calismayu cok isterim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*