Anasayfa / Genel / 2014 ALES Başvuru Tarihleri

2014 ALES Başvuru Tarihleri

ales-logo

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES 2014) İlkbahar Dönemi başvuruları 10-21 Mart 2014 tarihleri arasında ÖSYM aracılığıyla yapılacak. İlkbahar dönemi ALES sınavı ise 11 Mayıs tarihinde yapılacak. Başvurular, 2014 ALES İlkbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu’na göre yapılacak. ALES’ten alınacağınız puanlar 3 yıl boyunca geçerli olmak beraber ALES yılda iki kez ilkbahar ve sonbahar sınavı olarak iki kez gerçekleşiyor. İsteyen İlkbahar dönemindeki sınava isteyense sonbahar dönemindeki sınava girebiliyor. Veya ikisine birden girmeyi de tercih edebilirsiniz.

ALES Sonbahar döneminde yapılacak olan sınavı başvuru tarihi  22.09.2014 – 01.10.2014 arasında gerçekleşmekle birlikte sonbahar döneminde yapılacak olan sınav 23.11.2014 tarihinde gerçekleşecek.

ALES Başvurusu için İnternet, Posta ve Başvuru merkezleri aracılığıyla olmak üzere 3 farklı yöntem tercih edilebilir. Eğer son 2 sene içerisinde ÖSYM’nin uyguladığı diğer sınavlardan herhangi bir sınava başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yaptıysanız ALES başvurunuzu başka bir işleme gerek kalmadan internet üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

ALES başvurusu için ALES klavuzunu incemeyi unutmayın. Klavuzu ösym resmi sitesinden edinebilirsiniz.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*