Anasayfa / Genel / AES Makine ürün gamını genişletiyor

AES Makine ürün gamını genişletiyor

AES Elektronik ve Makine Sanayi

Endüstriyel elektronik ve otomasyon alanındaki çalışmalarıyla birlikte mobilya sektörüne yönelerek CNC ahşap işleme merkezleri üretimi gerçekleştiren AES Elektronik ve Makine Sanayi hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor, farklı üretimleriyle de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. 2012’de üretimin yüzde 20’sini ihracata kanalize ettiklerini belirten AES Makine Satış Müdürü Volkan Kibar, gelecek üç yıl içinde ihracatı yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Başlıca ihracat pazarlarını Ortadoğu, Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Avustralya, İtalya şeklinde sıralayan Kibar, firmanın yenilikçi yapısıyla hızla gelişen ürün gamında sektörün önemli görünen açıklarını kapatmayı amaçladıklarını ifade etti. “Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında piyasaya sunduğumuz beş eksenli CNC ahşap oyma makinesi Master 5x ile sektöre yine büyük bir yenilik kazandırdık” diyen Kibar, sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce üretimini gerçekleştirdiğimiz Raptor, Vega ve Raptor’u bir üst seviyeye taşıdığımız Cabinet Vision ile de sektörün önemli eksikliklerini tamamlamıştık. Geçen yıl toplamda 120 makine satışı gerçekleştirdik. Bu yıl için ise 150 makine satışı hedefliyoruz.”

AES Elektronik ve Makine Sanayi ürün gamını genişletiyor

AES Makine, 12 kişilik Ar-Ge departmanı ile mevcut makinelerinde yenilikler yaparak ürün gamını çeşitlendiriyor. Geçen yıl büyümesini satışa yönelerek sürdüren firma, yılı yüzde 40 büyüme ile kapatırken bu yıl için de aynı oranda büyüme öngörüyor. Mobilya sektörüne yönelik Raptor, Vega ve Cabinet Vision makinelerinin ardından son olarak da Master 5x adını verdiği ahşap oyma sanatını yeniden canlandıracak makinesini üreten AES Makine, 2013 yılını farklı sektörlere de yönelerek tamamlamayı planlıyor.

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*