Anasayfa / Genel / Ekonomi / Alvimedica yurtdışında iddiasını artırıyor

Alvimedica yurtdışında iddiasını artırıyor

Kardiyolojik anjiyoplasti balon kateterleri ve stent taşıma sistemlerinde, beş yılda dünyanın önde gelen kuruluşlarıyla rekabet edebilecek konuma gelen Alvimedica, küresel pazarda hızlı büyümesini sürdürüyor. Doğrudan veya temsilcilikler aracılığıyla faaliyet gösterdikleri 40’ın üzerinde ülkede dünya devleriyle rekabet ettiklerini söyleyen Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, kuruluşlarının beşinci yılı olan 2012’yi hem yurtiçi hem de yurtdışı hedeflerine ulaşarak geçirdiklerini söyledi. Ana üretim tesislerinin Çatalca’da bulunduğunu söyleyen Bozkurt, “Üretim tesisimizde her geçen gün artan yüksek üretim kapasitemiz, hizmet ve ürün kalitemiz, uluslararası Ar-Ge gücümüz sayesinde global pazarlarda büyüme performansımızı hızla artırdık. Ekvador’un yanı sıra Hollanda, Almanya, Çin, Hindistan, Irak, İran, Mısır, Arjantin, Brezilya ve Rusya gibi yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapıyoruz” diye konuştu.

2013’te ihracat hacmini iki kat daha artırmayı hedeflediklerini açıklayan Bozkurt, “Şu anda, geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz, Avrupa Birliği (AB) tarafından onaylı 100’ü aşkın üründen oluşan zengin portföyümüze, dört yeni ürünümüzü ekleyeceğiz. Bu yeni ürünlerimizi de 2013 yılında yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına sunacağız” dedi. Avrupa’da, hem İtalya hem de Fransa’da Alvimedica temsilciliklerinin yakında faaliyete geçeceğini bildiren Bozkurt, Rusya’da da ayrıca bir pazarlama şirketi kuracaklarını kaydetti. 2013 planları arasında Uruguay’da da lojistik amaçlı bir merkez kurma planlarının olduğunu aktaran Bozkurt, ayrıca Hindistan’da kendi şirketlerini faaliyete geçireceklerini duyurdu. Bozkurt, Çin pazarını 2013’te de Alvimedica için Asya Pasifik’in en güçlü merkezlerinden biri olarak konumlandırma çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

‘BioCity İstanbul‘ ile 40 milyon dolar ihracat öngörüyor

2013 yılı ikinci çeyreğinde, ABD ve Kanada’da pazarlama faaliyetlerine ve ruhsatlandırma çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Cem Bozkurt, “Alvimedica, FDA onaylı ürünleri ile rekabet gücünü artıracak” dedi. Bozkurt, lider konumda oldukları Ekvador pazarının yanı sıra Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya, Peru, Uruguay, Panama, Kosta Rika, Guatemala, Honduras, El Salvador gibi ülkelerde planladıkları çalışmaları tamamlayıp 2015 yılında toplam en az yüzde 15 sektör pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Güney Amerika’nın her ülkesinde en çok tercih edilen beş önemli markasından biri olmak istediklerini dile getiren Bozkurt, “Dünya üzerindeki en büyük kongrelerden biri olan Asia PCR 2013’e katılacağız ve Asya pazarındaki konumumuzu geliştirip güçlendireceğiz. 2013’te Meksika, Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya gibi ülkelerdeki bölgesel ve yerel kongrelere katılıp pazardaki marka bilinirliğimizi artıracağız” diye konuştu.

Bozkurt, ayrıca, kendi fabrikalarının da içinde bulunduğu Çatalca bölgesinde ‘BioCity İstanbul’ projeleri kapsamında dünyanın her yanındaki medikal üreticilerini davet ettikleri bir endüstri parkı oluşturma hedeflerinin bulunduğunu anlattı. Bu yıl ilk binalarının temellerinin atılacağını aktaran Bozkurt, “Bu projeyle, 40 milyon dolarlık medikal ihracat gerçekleştireceğimizi öngörüyoruz. Beş yıllık planlarımızda 540 milyon dolar ciro hedefimiz var ve tüm faaliyetlerimizi bu doğrultuda sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*