Anasayfa / Genel / Anahtarcı Dükkanı Açmak

Anahtarcı Dükkanı Açmak

Anahtarcı Dükkanı Nasıl Açılır

Anahtarcı olmak için ve anahtarcı dükkanı açmak için ustalık belgeniz olması gerekiyor. Çıraklık eğitim merkezinde okuduktan sonra kalfalık belgesi alarak açılabilecek anahtarcılık işinde belgesiz olarak çok dükkan açılmış durumda. Bu yüzden bu konuda profesyonel anahtarcı açmak için belgeniz olması çok önemli.

Anahtarcılık işine eskiden Türk Dil Kurumu’nun önerisine uyarak “açkıcı işliği” de deniyordu. Bence “anahtarcı kilit işliği” denmesi daha doğal. İlla yabancı kelime kullanacağım diyorsanız “işlik” yerine “atölye” de diyebilirsiniz.

Anahtarcı Dükkanı Açmak

Artık AVM’lerde bile rastlanan anahtarcılık kimi zaman diğer konularla birlikte yapılıyor. En popüler olanları elektronik güvenlik aletleri satmak. Bunların içinde detektörlerden alarmlara kadar geniş bir yelpazeyi işleyen aygıtların satışı da var. Her köşe başında, çarşılarda, hava limanlarında ve nalbur marketlerde köşe kiralayarak yapabileceğiniz bir iş. Eli yatkın, montaj yeteneği olan her emeklinin internet üzerinden hizmet vermesi mümkün. Son yıllarda bazı sigorta şirketleri ile kredi kartı organizasyonlarına “assistance” (yardım) hizmeti de veren bu iş için büyük yatırımlara gerek yok.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*