Anasayfa / Genel / Antika işi nasıl yapılır Antikacı Açmak

Antika işi nasıl yapılır Antikacı Açmak

Antikacılık yapmak ve Antika Dükkanı Açmak

Her zaman antika eşyaları toplamayı sevdiniz. Aslında, topladığınız tüm eşyaları sergilemek için hevesiniz var ise ve kendinizde ticaret kafası olduğunu düşünüyorsanız, bir antikacı dükkanı açmak sizin geleceğiniz olabilir. Ancak her işte olduğu gibi, antika eşyalar satmak dikkatli bir planlama gerektirir. İşte size bu işi yükseltmenize yardımcı olacak yol gösterici bir harita:

Antika Dükkanı

Antika Dükkanı

Antika işine nasıl başlanır?

  1. Satmak istediğiniz ürün hakkında bilgi sahibi olun. Bazı dergiler, size antika eşyaları tanımanız, sahtekârları kökünden kazımanız ve fiyat oluşturabilmeniz konusunda rehberlik edebilir.
  2. Arkadaşlarınızın çarı katı ya da bodrumlarında bulunan nakde çevirebileceğiniz gizli hazinelerini keşfedin. Bahçe satışlarını, açık artırma organizasyonlarını gezin, fikir edinin.
  3. Yerel piyasanın nabzını tutun ve işe başlamayı düşündüğünüz çevrede nelerin satıldığını öğrenin. Açık artırmalardaki sistemi yakından gözlemleyin. Ülkenin bazı bölgelerinde, yorganlar oldukça talep görürken başka bir bölgede müzayede izleyicileri karnaval camı gibi bambaşka ürünlerle ilgilenirler.
  4. Bit pazarlarını ve yapılan pazarlıkları gözden geçirin ama perakende fiyatından almamaya çalışın. Unutmayın ki, siz üzerine kar koyarak tekrar satış yapabileceğiniz kelepir mallar arıyorsunuz.
  5. Antikacı dükkanınızı açacağınız yere karar vermeden önce dikkatli ve etraflıca inceleyin. Şehrin demografik yapısını, rekabete uygun olup olmadığını, diğer işletmelerle bağdaşabilme durumunu, belgelendirme mevzuatını, park yeri durumunu, bölgenin genel görünümü ve elbette maliyetlerin hepsini birden dikkate alarak dükkanınız için en uygun yere karar verin.
  6. Bir perakende dükkanı için karşınıza çıkacak, diğer maliyetleri hesaplayın, örneğin çeşitli araçlar, telefon, sigorta, aksesuarlar, reklam ve teşhir malzemeleri gibi. Şanslısınız ki, antika mobilyaların üzerinde diğer küçük eşyaları koyarak sunum yapabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.
  7. Yerel Ticaret Odasından, tüccarlar birliğinden ya da küçük işletme sahiplerine ücretsiz asistanlık hizmeti veren en yakın saha ofislerinden yardım isteyin.

Antika işinde uyarılar : Antikalar en az 100 yaşında olurlar, antika olmaya yaklaşan eşyaların yaş aralığı 75-99 şeklinde olurken, klasik parçalar 25-74 yıllık geçmişe sahip olmalıdır. Bir antikacı dükkanı açmak maliyetli olabilir. Eğer bu size ağır gelecekse ve hızlıca bu işe başlamak istiyorsanız online antikacılık işine girebilirsiniz. Eşyalarınızı kermeslerde, bit pazarlarında ya da kapalıçarşılarda yer kiralayarak pazarlayabilirsiniz.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*