Anasayfa / Genel / Ekonomi / Arnavutköy Arazi satışlarına tapu dairesi yetişemiyor

Arnavutköy Arazi satışlarına tapu dairesi yetişemiyor

İstanbul’da Akpınar ve Ağaçlı köyleri arasında yapılacak olan üçüncü havalimanı, aynı bölgeden geçen üçüncü köprü ve 1 milyon nüfusa ulaşması beklenen yeni şehir projesi çevredeki arazi fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Birikimini değerlendirmek isteyenlerden çok büyük yatırımcıların hedefindeki Arnavutköy’de arsa fiyatları 1,5-2 yıl öncesine göre 4-5 kat artmış durumda. Mayıs başında yapılacak olan üçüncü havalimanı ihalesinin fiyatları çok daha ileri boyutlara taşıyacağı belirtiliyor.

Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada üçüncü havalimanının, İstanbul’un Avrupa yakasında Yeniköy, Akpınar ve Ağaçlı yerleşim yerleri arasında, Karadeniz sahil şeridinde yer alan, terk edilmiş maden ocaklarının bulunduğu yaklaşık 77 milyon metrekare büyüklüğündeki alana yapılacağını net olarak duyurdu. Yaklaşık 1 milyon nüfusu barındıracak yeni şehir projesi ve üçüncü köprü projesi de yine bu bölgeyi kalkındıracak büyük projeler olarak ilan edildi.

RESMİ AÇIKLAMANIN ARDINDAN FİYATLAR TAVAN YAPTI
Açıklamalar öncesinde de terkedilmiş maden ocaklarının toprak ve inşaat atıklarıyla dolduruluyor olması, geniş kapsamlı otoyol çalışmaları, bölgede 06 plakalı araçlarla dolaşan mühendislerin ölçümler yapmaya başlaması ve büyük projelerin bu bölge yapılacağı söylentileri arazi fiyatlarının artış göstermesine neden oldu. Bakan Yıldırım’ın proje alanlarını resmen açıklamasının ardından ise arazi fiyatları tavan yaptı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*