Anasayfa / Genel / Asilzade Yemekçilik, teknoloji yatırımlarına ağırlık verecek

Asilzade Yemekçilik, teknoloji yatırımlarına ağırlık verecek

Asilzade Yemekçilik

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) faaliyet gösteren Asilzade Yemekçilik, yılsonunda yaklaşık yüzde 25 büyüme hedefinde. Müşteri portföylerini oluştururken oldukça seçici davrandıklarını ifade eden Asilzade Yemekçilik Genel Müdürü Mehmet Atilla, “Geçen yıl, benzer bir performansla yüzde 30’luk büyüme yakalamıştık. Bu yıl da çalışmalarımız aynı doğrultuda devam edecek” dedi. Atilla, 2014’te ise, teknoloji yatırımlarına ağırlık vereceklerini açıkladı.

Sektöre 1983’te ‘Sultan Ana’ mantı ve içli köfte firması ile adım attıklarını kaydeden Mehmet Atilla, “Bu isimle Mersin’in yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında da marka haline geldik” dedi. O yıllarda Mersin’e gelenlerin uğrak yeri olduklarını söyleyen Atilla, ardından 2007’de MTOSB’deki yerlerine taşınarak ‘Asilzade Yemekçilik’ ismiyle Mersin ve Tarsus’ta faaliyet gösteren birçok firmaya toplu yemek hizmeti vermeye başladıklarını söyledi. Çalışmalarını 13 bin metrekare alan üzerine kurulu 2 bin 500 metrekarelik tesiste sürdürdüklerine işaret eden Atilla, 125 personel ile günde 6 bin 500 kişilik yemek üretim kapasitesine sahip olduklarını açıkladı.

Oldukça iyi bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Mehmet Atilla, önceki yıla göre yaklaşık yüzde 30 büyüdüklerini,  ramazan ayında Mersin Valiliği’nin sosyal projesi kapsamında günde yaklaşık 4 bin kişiye iftar yemeği verdiklerini aktardı. Bu yıl da başarılarını devam ettirip Mersin ve Tarsus’ta sektörünün bir numaralı firması olmayı hedeflediklerini vurgulayan Atilla, 2014’te ise gerçekleştirecekleri teknoloji yatırımıyla sektörde ilk sıradaki yerlerini sağlamlaştırmak istediklerini söyledi.

Faaliyet gösterdikleri sektörün çok zorlu olduğuna değinen Mehmet Atilla, ulusal ve uluslar arası standartlara uygun üretim yapmayan firmaların sektörün genel kalitesini düşürdüğünü, bunun yanında kalifiye eleman bulmakta zorlandıklarını belirtti. Sıkıntının bu konuda çalışan firmaların tümünün gerekli standartlara, kalite belgelerine uygun şekilde faaliyet göstermesiyle çözülebileceğini savunan Atilla, kalifiye eleman yetiştirilmesi ile ilgili olarak da çeşitli örgüt ve kurumlara başvurularda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*