Anasayfa / BAYİLİKLER / Avea Bayilik Nasıl Alınır – Avea Genel Merkezi

Avea Bayilik Nasıl Alınır – Avea Genel Merkezi

Avea Bayilik

Avea Bayilik

Avea Bayilik Nasıl Alınır

Avea’nın bayi ihtiyacı olan il ve ilçelerden gelen taleplerle yada transfer olmak isteyen bayiler ile görüşmeler yapılarak bayinin sektöre hakimiyeti ve istekliliği karşılıklı olarak görüşülüyor. Kriterleri sağlayan bayi adaylarından belli ticari evraklar ve teminat mektubu alınarak Avea bayilik sistemine dahil ediliyor.

Avea bayilik sisteminde bakılan kriterler ise; finansal durum, sektör tecrübesi ve durumu, açılmak istenen Avea bayinin çevresindeki rakip bayi adedi, mağaza lokasyonu, metre karesi, en yakın Avea bayisine uzaklık, motivasyon ve güvenilirlik.

Avea bayi sayısı 2012 yılında da arttırmayı hedefliyor.

Avea bayilik için aramanız gereken numaralar

Avea Genel Müdürlük
Abdi İpekçi Cad. No:75 34367 Maçka, İstanbul Tel: (+90) 212 – 460 1 500 Güneşli
Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Fidan Sok. Erdinç İş Merkezi No:22 Güneşli, İstanbul Tel: (+90) 212 – 460 1 500

Avea Müşteri Hizmetleri
Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç İş Merkezi No:22 34209 Güneşli, İstanbul Tel: 444 1 500

Avea Bölge Müdürlükleri

Avea Trabzon Satış Ofisi
İnönü Mah. Mimoza Sok. TT Müdürlük Binası Kat:5 Trabzon

Avea Adana Satış Ofisi
Karadayı İş Merkezi Gazipaşa Bulvarı No.20 Kat 6 Cemalpaşa Seyhan/Adana

Avea Ahlatlıbel Teknoloji & Müşteri Hizmetleri
AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş PK.06095 Ahlatlıbel/Ankara

Avea Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek GSM 1800 operatörü olan Avea, 2004 yılında kurulmuştur. 2011 üçüncü çeyrek itibarıyla 12,5 milyon aboneye sahip olan Avea, Türkiye’nin en genç ve yenilikçi mobil iletişim operatörüdür. Yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %97,4’üne ulaşan şirket, “Avea” markası ile gerek kurumsal gerekse bireysel hizmetleriyle hızla büyümekte, gerek teknoloji ve altyapıya, gerekse yönetim ve 2.700’den fazla çalışanına sürekli olarak yatırım yapmaktadır. 201 ülkede 656 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunan Avea, uluslararası dolaşım ortaklıklarını artırmaya devam etmektedir. Avea, “Türkiye’nin “en beğenilen ve tercih edilen” mobil iletişim şirketi olmak.” vizyonu ile müşterilerine son teknolojinin yanı sıra yenilikçi ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekom’un GSM Operatörü Aycell’in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının TT&TİM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni “Avea” markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur. 15 Ekim 2004 tarihi itibariyle “TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş” ticari ünvanı “Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.” olarak değişmiştir.

GSM sektörünün en genç, dinamik ve alternatif operatörü olan Avea, Türkiye GSM pazarına ciddi bir rekabet ortamı getirmiştir. Türk Telekom’un %55 oranındaki hissesinin özelleştirme süreci Kasım 2005 itibariyle tamamlanmış, özelleştirme sonunda, Oger Telecom Türk Telekom’un %55 hissesine sahip olmuştur. Türk Telekom’un Avea’daki hisse oranı %81,37’dir. Avea’nın geri kalan %18,63 hissesi İş Bankası’na aittir.

Hakkında iskurun

8 yorum

 1. AVEA BAYİSİ AÇMAK İSTİYORUM. GEREKLİ ŞARTLARI ÖĞRENEBİLİRMİYİM?

 2. asım atılgan

  avea abone merkezi açacaklar 2 kere düşünün derim avea para kazandırmıyor

 3. cevdet kincal

  bayii açmak istiyorum yardımci olursanız sevinirim

 4. Merhabalar.
  Ben Amasya/Merkez e bir AİM açmak istiyorum ortalama 2 senedir Avea şirketi adı altında çalışmaktayım.Prosedür nedir.? Fiyat olarak ortalama benim için ne kadar bi maliyet olur.?
  Cevanızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler…

 5. Merhabalar.Avea bayisi açmak istiyorum.Bunun için gerekli şartlar nelerdir ve ne kadar finansman gerekir.Şimdiden teşekkürler

 6. bayilik ile alaklı bilgi istiyorum çarşı içerisinde işle bir yerde dükkanım var

 7. Avea bayisi açmak için 0 212 460 1 500 numaralı telefonu arayıp gerekli şartları öğrenebilirsiniz. En yakınızdaki bölge müdürlüğüne de sorabilirsiniz. Size gerekli tüm detayları anlatacaklardır.

 8. Selam ben bir AVEA bayisi acmak istiyorum ama nasil oluyorum yardimci olabilirmisiniz cevabinizi bekliyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*