Anasayfa / Genel / Avea Personel Alımı 2012

Avea Personel Alımı 2012

Avea Personel Alımı 2012

Avea Personel Alımı 2012

Avea Personel Alımı 2012

Avea, Yozgat’ta açtığı çağrı merkezinde 1000 kişiye istihdam sağlayacak.

5 bin metrekarelik alanda Callpex işbirliğiyle açılan çağrı merkezinde ilk etapta 200 kişi istihdam edilecek. Avea CEO’su Erkan Akdemir, çağrı merkezinde çalışan sayısının kısa sürede 1000’e çıkarılacağını söyledi.

Çağrı merkezlerinin önemli bir sektör ve istihdam merkezi haline geldiğine dikkat çeken Akdemir, Yozgat çağrı merkezinin bu ağın önemli bir ayağı haline geleceğini kaydetti.

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri tüm çağrı merkezi yatırımlarının ekonomiye katlanmış olarak geri döndüğünü dile getiren Akdemir, şöyle konuştu: “2011’de 1.1 milyon net yeni abone kazandık.

Numara taşımada en fazla abone kazanan operatör olduk. Faturalı abone sayısında yüzde 20, toplam abonede yüzde 10 büyürken, faturalı abone oranını yüzde 44’e çıkararak sektörün en çok faturalı aboneye sahip operatörü olduk.”

100 kişiye bir temsilci
Callpex Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı da, dünyada gelişmiş ülkelerde her 100 kişiye bir müşteri temsilcisi düşerken, Türkiye’de bu rakamın 2 bin civarında olduğunu bu rakamın düşünülmesi gerektiğini kaydetti.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*