Anasayfa / Genel / Başarı Faktörünün Hayatımızdaki Yeri

Başarı Faktörünün Hayatımızdaki Yeri

e-ticaret-basari-hikayeleri

Başarı motivasyonla başlar, bir adımla devam eder ve tatminle sonuçlanır. Herkesin ulaşmak istediği bir hedeftir başarı öyle ki fiziksel ve duygusal anlamda kendine güveni ve inancı attırır. İtibarı da beraberinde getirir.

İçinde bulunduğunuz herhangi bir durumun olumsuz sonuçlandığını düşünün.. çalışılan bir iş üzerinde başarısızlık, toplumdaki insan ilişkilerinde başarısızlık, koyulan hedefe ulaşamamanın getirdiği başarısızlık gibi türetebileceğimiz bir çok sorun ve sonuçla günlük yaşam veya iş yaşamında karşı karşıya kalıyoruz. Peki bir sorunla karşı karşıya kaldığımızda sonucu başarısızlığa götüren sebepler neler? Hangi durumla bizi başarısızlığa sürüklüyor? Acaba bir sorunla karşı karşıya kalındığında veya henüz herşeyin başındayken bunu önleyebilmek veya tercihi başarıdan yana kullanabilmek kolay mı mümkün mü ? gibi sorulara yanıt aramamız gerekiyor.

Bir yönetici olabilirsiniz veya bir işçi ya da bir ev hanımı.. Kim olursak olalım veya ne işle uğraşıyorsak uğraşalım ilk yapmamız gereken, “eğer istediğimiz başarıysa” farkında olamamız gereken ilk şey kararlı olduğumuzdan emin olmaktır. İkinci aşamayı motivasyon takip eder ve istikrarlı bir süreç bizi başarıya götürür.

Gerçek değer ve taahhütler unutulmaması gerekenler arasına koymalıyız. Bu durumun aksinde, kişinin yapamayacağı bir iş yükünün yüklenmesi sonucu durum hüsranla sonuçlanır ki biz bunu tercih etmeyiz.

Farkında olmasak bile stres bizi başarısızlığa sürükler. Gerginliğin vücutta yarattığı negatif etkiler, olumsuz ve mutsuz edici düşüncelere kapılmamıza ve kendimizi çaresizlik içinde hissetmemize sebep olmakla beraber içinde olduğumuz durumu net görememeye ve ileriye dönük bakış açımızı köreltmemize sebep olur. Bu yüzden stresi hayatımızdan ekarte etmeli ya da en aza indirebilmeliyiz. Böylelikle daha berrak ve daha net fikirlere sahip olabiliriz.

Ayrıntıları görmezden gelmeyin. Dikkat etmediğiniz ufak ayrıntılar yanlış ilerlemelere veya ters yöne sapmalara neden olabilir ki bu da bizi başarıdan uzaklaştırır.

Başarı için kendinize bir şans verin, sizinde hayatınızda satırlara sığdıramayacak kadar çok başarı öykünüz olsun.

Dürüst ve mücadeleci bir ruh ile yaşam tarzınızı belirlediyseniz eğer, hayatınıza yön verdiğinizde, göreceksiniz başarı sizi bulacak. Çünkü bu bir zincir ve eğer zincirinizin halkaları kopuk değilse siz doğru yoldasınız demektir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*