Anasayfa / BAYİLİKLER / Bayilik veren firmalar / Bayilik Veren Baklavacılar ve Baklava Firmaları

Bayilik Veren Baklavacılar ve Baklava Firmaları

Bayilik Veren Baklavacılar ve Baklavacıların Adres ve Telefon Bilgileri. 

Baklavacılar

Baklavacılar

Baklava ve tatlı tüketimi sürekli artıyor. Tanınmış baklava markaları, artan talebi karşılayabilmek için yeni şubeler açıyor. Ayrıca Osmanlı Tulumbacısı gibi ilk kez franchise vererek “pazarda ben de varım” diyen markalar da var…

UZMANLAR tüketicinin daha bilinçli olduğu ve “merdiven altı” tabir edilen ürünlere eskisi kadar ilgi göstermediği konusunda hem fikir. Artan gelir seviyesi markalı tüketimi artırıyor, işte bu nedenlerden dolayı markalı baklava ve tatlı tüketimi sürekli artıyor. Eskiden “Başka şubemiz yoktur” diye övünen ünlü baklavacılar bile şube açma yarışına girdiler. Artan rekabet, kalite ve hijyenle birlikte markalaşmayı ön plana çıkardı. Firmalar sürekli yeni şubeler açarak daha geniş tüketici kitlelerine ulaşmaya çalışıyor. Ancak, baklava pazarında standart bir kaliteyi yakalamış, kendine ait mağazaları ve üretim tesisi olan şirket sayısı çok fazla değil. Yani bu alanda hala boşluk var.

Yeni şubeler açan şirketler bunların tamamını kendileri açmıyor. Aralarında bayilik ya da franchise verenler de var. Peki hangi marka nerelerde mağaza açacak? Franchising ya da bayilik için hangi illerden gelecek taleplere öncelik veriliyor? Yatırım şartları neler? Bu soruların yanıtlarını aşağıda bulacaksınız…

SEYİDOĞLU – Bayilik bedeli 20 bin TL

Seyidoğlu Baklavaları’nda üçüncü kuşak iş başında. Gaziantepli Habeş Usta tarafından 1952’de İstanbul Laleli’de küçük bir imalathanede faaliyete başlayan Seyidoğlu’nun şimdi 30’u İstanbul’da, 20’si de Anadolu’da (Konya, Kayseri, Bursa, Manisa, Denizli, Antalya, Eskişehir, Muğla, Trabzon, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Tokat, Malatya, Niğde, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya) olmak üzere toplam 50 şubesi var. Bu şubelerin 34’ü franchise. Yur-tiçindeki satışlarını bu mağazalar kanalıyla yürüten şirket, yurtdışı-na da baklava ihraç ediyor. Şirketin Almanya Münih’te deposu var. Buradan Avrupa ülkelerine dağıtım yapılıyor. Seyidoğlu, Avrupa dışında ABD ve Avustralya’ya da baklava gönderiyor.

Seyidoğlu Franchise Koordinatörü Cüneyt Turna, 2013’te franchising sistemiyle yeni şubeler açacaklarını söylüyor. Seyidoğlu, ekspres ve klasik şubeler olmak üzere iki farklı konseptle şube açıyor. Franchise bedelleri ise 20-30 bin TL arasında değişiyor. Yeni şubeler için öncelik yine İstanbul’a veriliyor. Tabii Anadolu’daki gelişmiş illerden gelecek talepler de değerlendirilecek.

Seyidoğlu şubesi açabilmek için öncelikle en az 60 metrekarelik bir dükkan gerekiyor. Seyidoğlu’nun ekspres şubeleri ise ortalama 45 metrekare. Seyidoğlu’nun üretim tesisi İstanbul Beylikdüzü’nde bulunuyor. Bu tesis 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip. Burada günde 5 ton baklava üretilerek iç pazara sunuluyor.

Seyidoğlu’nıın şerbetli ve sütlü tatlı ürün grupları altında çeşitli ürünleri var. Fıstıklı, cevizli, kuru, kaymaklı baklavaları, sütlü nuriye, şöbiyet, fırın sütlaç, tavukgöğsü, kazandibi, lokum, kesme, pişmaniye, kestane şekeri, helva ve reçel bunlardan ilk akla gelenler. Şirketin ürün gamında kahvaltılık ürünler, pide, pizza ve ızgara çeşitleri de bulunuyor.
Telefon: 0212 876 69 69 E-posta: mail@seyidoglu.net

BAKLAVACI GÜLLÜOĞLU – Yurtdışında bayilik veriyor

Baklavacı Güllüoğlu’nun kökeni 1871 yılına kadar uzanıyor. Ailenin günümüzdeki temsilcilerinden Nejat Güllü, 1996 yılından bu yana Baklavacı Güllüoğlu markasıyla şubeler açıyor. Baklavacı Güllüoğlu’nun İstanbul Kağıthane’deki üretim tesisi 7 bin metrekare kapalı alana sahip. Burada baklava ve su böreğinin yanı sıra pasta, lokum, dondurma, çikolata, yufka, poğaça ve mit üretiliyor. Tesis bünyesindeki Ar-Ge laboratuvarında Avrupa standartlarında ürün geliştirme çalışmaları ve analizler yapılıyor. Tesis, günde beş ton baklava ve iki ton lokum üretme kapasitesine sahip.

Yurtiçinde franchise vermeyen şirket sadece yurtdışı mağazalarını franchising sistemiyle açıyor. Baklavacı Güllüoğlu, yurtdışında büyüme planlan doğrultusunda yeni şubeler açmaya devam edecek. Yurtdışı mağazaları için franchise giriş bedeli alınmıyor. Ancak başlangıç yatırım maliyetlerini franchise alan kendisi karşılıyor. Bunun için gerekli yatırım tutarı mağaza büyüklüğüne göre değişiyor.
E-Posta: info@gulluoglu.com Telefon: 0212 321 34 34

HACI HAŞAN OĞULLARI 30 Bayi açacak
Hacı Zeki Aktaş tarafından 1970’te Bursa’da kurulan Hacı Haşan Oğulları, 2007 yılından bu yana franchising sistemiyle şubeler açıyor. Şirketin 30 şubesi var. Bunların 20’si franchising sistemiyle açılmış. Firma, 2013’te franchising sistemiyle 30 şube daha açacak. Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul’da olacak. Bunun yanı sıra Ege ve İç Anadolu Bölgeleri’ndeki illerde de şubeler açılacak. Yeni şubeler açılırken AVM, şehir merkezleri ve gelir seviyesinin yüksek olduğu semtlere öncelik veriliyor. Hacı Haşan Oğulları, müşteri ilişkilerinde başarılı, markayı ve işletmeyi ana işi olarak gören, gıda perakendeciliği yapmış işletmecilerle çalışmak istiyor. Franchise adayının gerekli yatırımı yapacak işletme sermayesine sahip olması gerekiyor. Şirket, yatırım şartlarını franchise adaylarıyla yapacağı görüşmelerde açıklıyor.

Telefon: 0224 362 62 34
E-posta: info@hacihasanogullari.com.tr

FARUK GÜLLÜOĞLU – ilk kez bayilik veriyor

Şimdiye kadar sadece kendi mağazalarını açan Faruk Güllüoğlu, kısa bir süre öne franchise vermeye başladı. Şirket en son Beşiktaş’ta bir franchise şubesi açtı. Şirket, 29 olan mağaza sayısını 2015’te 200’e çıkarmayı hedefliyor. Faruk Güllüoğlu’nun “Faruk Güllüoğlu Geleneksel” ve “Faruk Güllüoğlu İstanbul” olmak üzere iki farklı mağaza kon-septi bulunuyor.

Faruk Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, “Franchise sistemini geliştirirken bir yıl boyunca profesyonel bir kadro ile çalıştık. Bizden franchise alacakları eğitmek ve geliştirmek için çok iyi bir altyapı kurduk. Bunun yanı sıra üretim hacimlerini ve tesislerimizi de gözden geçirerek iyileştirme yaptık. Ayrıca yeni sev-kiyat planları ve programları oluşturduk. Franchising çalışmalarımız kapsamında iş hayatına atılmayı ve güçlü bir marka ile ortak olmayı bekleyen yatırımcılara kazançlı bir fırsat sunuyoruz” diyor. Faruk Güllüoğlu, yıllık bin ton üretim kapasitesine sahip.
Telefon: 0212 451 06 20
E-posta: franchising@gulluoglu.com.tr

HACI BOZAN OĞULLARI
250 baklava ustası çalıştırıyor. Hacı Bozan Oğulları, M. Emin Bozanoğlu tarafından 1948’te Şanlıurfa’da kurulmuş. Şimdi oğulları Ali ve Murad Fehmi Bozanoğlu tarafından yönetiliyor. Hacı Bozan Oğulları, baklavanın yanı sıra lahmacun restoranları da açıyor.

Hacı Bozan Oğullan’nın imalathaneleri İstanbul Bahçelievler ve Merter’de bulunuyor. Bu iki tesiste 250 usta çalışıyor. Günde iki kez sterilize edilen ortamlarda üretim yapılıyor. Hacı Bozan Oğulları da ABD, Yunanistan ve Ispanya’ya baklava satıyor.
Telefon: 0212 573 28 72

HACIBEY TATLICILIK
Yeni şubeler açıyor. Gaziantepli Ali Buzul tarafından 1975’te Gaziantep’te kurulan Hacıbey Tatlıcılık, İstanbul’daki ilk şubesini 1980’de Erenköy’de açmış. Firma, franchising sistemiyle açılacak şubeler için önceliği İstanbul’a veriyor. İstanbul dışında da gelişmiş illerde şubeler açılacak. Anahtar teslimi şubeler açan Hacıbey Tatlıcılık’ın imalathanesi İstanbul Ümraniye’de. 2 bin metrekare kapalı alana sahip bu tesiste, her ürün için ayrı depolama yapılıyor. Baklavalar Gaziantepli ustalar tarafından hazırlanıyor. Bu tesiste günlük olarak baklava, dondurma, sütlü tatlı, yaş pasta ve poğaça gibi 30’un üzerinde tatlı ve dondurma çeşidi üretiliyor. Hacıbey Tatlıcılık, başta baklava ve lokum olmak üzere birçok ürününü Fransa, Almanya ve Yunanistan’a ihraç ediyor. Bunlar arasında en çok talep görenler fıstıklı baklava, cevizli baklava ve güllü lokum.
Telefon: 0216 313 99 73
E-posta: info@hacibeytatlicilik.com.tr

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. Barış özkan

    Ankarada ekmek bayiim var antlaşmalı olduğum bir fırının günlük 450 500 ekmeğini satmaktayım bunun yanı sıra kapalı kurupasta ve kurabiye satışımda bulunmakta çevrrmde hiç pastahane türü biyer bulunmamakta potansiyel yüksrk hergün belki en az reklam olmaksızın 10 kişi yaş pasta ve bi bukadarda tatlı sormakta bana uzakta bulunan yaklaşık 5 km bir pastahaneyi tarif etnekteyim ve şu anda çok hızlı gelişmiş bir yerdeyim ben biraz sermayeyle bir dükkan açmak istiyorum yalnız bayilik parası vermek istemiyorum ancak günlük yaş pasta tatlı çeşitlerini koymak isteyen bşr firmayla anlaşıp onların bayisi olarak hizmet vermek istiyorum bu konuya ciddi bakan kaliteli firmalarla görüşmek ve antlaşmak isterim bölgede bu iş ciddi şekilde olur görüşmek için 05388531717

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*