Anasayfa / BAYİLİKLER / Bayilik veren firmalar 2012

Bayilik veren firmalar 2012

Bayilik veren firmalar 2012

Bayilik veren firmalar

Bayilik veren firmalar 2012

2012’de büyüme potansiyeli yüksek ve girişimcilere cazip bir iş imkanı oluşturacak alanları araştırdık. İşte hazır giyimden fast food’a, eğitimden kafe ve restorana franchising sistemiyle yeni şubeler açacak firmaların yatırım şartları…

2011’de Türkiye’de 30 yeni AVM açıldı. Böylece ülke genelindeki AVM sayısı 293’e yükseldi. Halen başta İstanbul olmak üzere birçok yeni AVM için de yatırımlar devam ediyor. AVM sayısındaki hızlı artış gıdadan tekstile, oyuncak mağazalarından kafelere birçok alanda büyüme açısından son derece önemli bir rol oynuyor.

Peki 2012’de bayilik sistemiyle büyüme planları yapan markalar nerelerde şubeler açacaklar? Para dergisinin bu yazısında Bayilik veren firmalar ın Yatırım şartları neler ve markaların büyüme planları hakkında bilgiler içermektedir.

Bayilik veren firmalar 2012 Mağazacılık Sektörü

BEYMEN Erbil’de mağaza açıyor
Beymen markası altında; Beymen Collection ve ithal markaların koleksiyonlarına yer verilen, 1’i Kahire’de olmak üzere toplam 18 mağaza bulunuyor. Bunların 7 tanesi İstanbul’da, diğerleri ise Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’te bulunuyor.
Beymen Club mağazaları 28’e ulaştı. Bunların 11’i İstanbul’da diğerleri de Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, İskenderun, Mersin, Adana, Bursa, Denizli ve Kayseri’de bulunuyor.
Sadece ayakkabı ve çantaların yer aldığı Beymen Shu İzmir Alsancak’ta açıldı.
2012 sonuna kadar, 2 Beymen Shu mağazası daha açılacak. 2012’in ortalarında Erbil’de, Beymen mağazası açılacak. Bunun dışında Türkiye genelinde 7 Beymen mağazası daha açılacak. Beymen mağazalarının 9’u, Beymen Club’ın 14’ü ve Beymen Shu Alsancak mağazası franchising sistemiyle açılmış.

LAZZONİ MOBİLYA ABD’deki mağazası rekor kırıyor
Son beş yılda her yıl yaklaşık yüzde 40 büyüyen Lazzoni Mobilya’nın halen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’da 12 mağazası var. Şirketin yurtdışında ise ABD’de New York Manhattan, New Jersey, KKTC’de Girne ve Lefkoşa’da mağazaları var. Lazzoni Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kababulut, “New York Manhattan’daki mağazamıza ayda 2-3 konteynır ürün gönderiyoruz. Bu mağazanın aylık cirosu 250 bin dolara ulaştı. 2012’de yıllık cirosunun 5 milyon dolara ulaşmasını bekliyoruz” diyor.
Manhattan’daki tek mağazasıyla ciddi bir ciro yakalayan şirket, şimdi New York’ta ikinci mağazasını açmaya hazırlanıyor. Kababulut, orta vadede Amerika’da iki mağaza daha açarak toplam üretimin yüzde 50’sini Amerika’ya yönelik gerçekleştireceklerini öngörüyor.
Lazzoni Mobilya, yeni mağazalarla birlikte yılda 50 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedefliyor. ABD’nin yanı sıra Ortadoğu ve Güneydoğu Asya’da da mağaza açma planları var. Kababulut, ilk etapta Hollanda (Rotterdam), Romanya (Bükreş), Azerbaycan (Bakü) ve İran’da (Tahran) mağazalar açacaklarını söylüyor. Bu mağazalar franchise ya da bayilik sistemiyle açılacak.
Telefon: 0312 847 55 30
E-posta: info@lazzoni.com.tr
Web: lazzoni.com.tr

BİMEKS İş ortağını koruyor
Teknoloji marketi Bimeks, 2014 yılı sonuna kadar 100 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Şirketin halen 54 mağazası var. Bimeks, franchise giriş bedeli olarak 90 bin TL talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi ise 300 bin TL.
Bimeks, franchise sistemini benzerlerinden biraz farklı uyguluyor. Kendine özgü sistemin en önemli özelliği, franchisee’nin satın alma kotası olmaması. Zorunlu mal alımı gibi bir uygulama yok. Mağazada tutulan stok Bimeks’e ait oluyor. Bu durumda iş ortağının stoktan zarar etmesi gibi bir durum söz konusu değil.
Telefon: 0216 542 62 62
E-posta: info@bimeks.com.tr
Web: bimeks.com.tr

YKM 35 yeni mağaza açacak
YKM, 32 ilde 63 mağazaya ulaştı. Şirket, 2012’de franchising sistemiyle 35 yeni mağaza açacak. Yeni mağazalar için öncelik Diyarbakır, Manisa, Samsun, Kahramanmaraş, Erzurum, Ordu, Sivas, Zonguldak, Tokat, Adıyaman, Ağrı, Çanakkale, Yozgat, Edirne, Aksaray, Kastamonu, Erzincan ve Sinop’a verilmiş. Yurtdışında ise komşu ülkelerde şubeler açılması planlanıyor.
YKM, franchise giriş bedeli olarak 100 bin dolar talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi metrekare başına 450 dolar. Sürekli franchise ödemesi olarak, ürün maliyetleri üzerinden giyim reyonlarında yüzde 10, ayakkabı-çantada yüzde 7.5, giyim dışı reyonlarda ise yüzde 5 pay alınıyor.
Telefon: 0212 339 36 00
E-posta: magazalarsatisvekiralama@ykm.com.tr
Web: ykmden.com

MAVİ Bu yıl 30 mağaza açacak
Mavi’nin yurtiçindeki mağaza sayısı 221’e ulaştı. Bunların 100’ü franchise şeklinde faaliyet gösteriyor. Mavi, bu yıl 30 yeni mağaza açacak. Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Ancak alınacak ürün miktarına göre teminat istenebiliyor. Mağazanın bulunduğu bölgenin alışveriş merkezi veya ticari bir cadde üzerinde yer alması, kurumsal anlamda olumlu bir imajının olması ve metrekare yeterliliği gibi faktörler de göz önünde bulunduruluyor. Eğer mağazada Mavi dışında başka ürünler de satılacaksa markanın yer alacağı alana özel konumlama çalışması yapılıyor. Mağazanın içerisindeki marka ve ürün gamının da Mavi’nin çizgisine uygun olması şart. Mavi’ye özgü standartları sağlayabilmek açısından mağazaların en az 400 metrekare olması gerekiyor.
Mavi, yurtdışında en hızlı büyüyen markalarımızdan biri. Halen 50 ülkede 282 Mavi Shop ve 4 binin üzerinde Mavi satış noktası hizmet veriyor.
Telefon: 0212 371 20 00
Web: mavijeans.com.tr

LC WAIKIKI Hazır giyimin lideri
Ipsos KMG şirketinin 6 ayda bir yaptığı araştırmaya göre LC Waikiki, 2004 yılından bu yana Türkiye hazır giyim pazarının lideri konumunda. LC Waikiki, 70 ilde 359 mağazaya ulaştı. Bu mağazaların 1’i franchisee tarafından işletiliyor.
Tema Mağazacılık Yurtiçi Mağazalar Müdürü Gordon Bullock, “2012’de yurtiçinde 45, yurtdışında 25 yeni mağaza açmayı planlıyoruz. İstanbul, Ankara ve Bursa başta olmak üzere büyük illerin yanı sıra mağazalarımızın olmadığı il ve ilçelere öncelik vereceğiz” diyor.
Franchise bedelleri şirket yönetimi tarafından her franchise mağazasına göre belirleniyor. Yurtiçinde açılacak mağazaların ortalama büyüklüğü bin 200 metrekare olacak.
Telefon: 0212 657 55 55
Web: lcwaikiki.com

BENETTON Mağaza sayısı 104’e ulaştı
Benetton Group’un 120 ülkede, 6 bin mağazası var. Türkiye’deki mağaza sayısı ise 104’e ulaştı. Bu mağazaların 75’i franchise şeklinde faaliyet gösteriyor. Şirket, 2012’de 5’i franchise ve 3 şirket mağazası olmak üzere toplam 8 mağaza daha açacak. Benetton, franchising sistemine göre, belirlenen yatırım bedeli ve ürün bedeli ödenmek şartıyla mağaza açılabiliyor. Mağazaların en az 183 metrekare net satış alanına sahip olması gerekiyor.
Telefon: 0212 365 13 65
E-posta: info@benetton.com.tr
Web: benetton.com.tr

JIMMY KEY 10 yeni mağaza açacak
Sun Tekstil bünyesinde faaliyet gösteren Jimmy Key’in ilk mağazası 2000’de açılmıştı. Jimmy Key’in şimdi 38 mağazası var. Bunların 26’sı franchise. Ayrıca 100’e yakın corner’ı var. Yurtdışında ise KKTC’de 4, Ukrayna’da 12 mağaza ve 18 satış noktası bulunuyor.
Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk, “2012’de öncelikle AVM’lerde ve Anadolu’da yaygınlaşmayı hedefliyoruz. 10 civarı yeni mağaza açmayı planlıyoruz” diyor. Bir mağazanın dekorasyon maliyeti metrekare başına 500 dolar. Mağazanın büyüklüğü bulunduğu lokasyon ve AVM’lere göre değişmekle beraber ortalama 120 metrekare.
Jimmy Key mağazalarında 20-35 yaş arası kadın ve erkeklere yönelik tekstil ürünleri bulunuyor.
Telefon: 0232 850 60 00
E-posta: jimmykey@jimmykey.com
Web: jimmykey.com

B&G STORE Mağaza sayısını 100’e çıkaracak
0-14 yaş arası çocuk giyim ürünleri satan B&G Store, ilk mağazasını 2000’de İstanbul Akmerkez’de açtı. Şirketin İstanbul’daki mağaza sayısı 20’ye ulaştı. B&G Store’un Ankara’da 7, İzmir’de de 2 mağazası bulunuyor. 7 de outlet mağazası var. Önümüzdeki dönemde Anadolu’da büyümeye devam edeceklerini belirten BG Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati, “Mart sonuna kadar 6 yeni mağaza açacağız. 2014’te mağaza sayımız 75-80’e kadar ulaşacak. 2015’e kadar her yıl ortalama 8-12 mağaza açarak 2015’te 100 mağazalı ve 100 milyon TL cirolu bir marka olma hedefindeyiz” diyor.
B&G Store’un franchise giriş bedeli 20 bin euro. Ayrıca 40 bin euro teminat mektubu talep ediliyor. İstenilen mağaza büyüklüğü ise 100-150 metrekare arasında değişiyor.
Halen Bulgaristan’da 1, Rusya’da 2 mağazası bulunan B&G Store, Libya ve Mısır’da da mağazalar açacak. Avrupa’da ise üst segmente hitap eden zincir çocuk mağazaları konsepti oluşturacaklarını söyleyen Nebati, “İtalya için tüm altyapı çalışmalarımız hazır. Store, İtalya’da Brooksfield markasının ikinci nesil sahipleriyle ortak hareket edeceğiz. Bu ülkede en az 20 mağaza birden açacağız. Daha sonra diğer Avrupa ülkelerinde de mağaza açacağız” diyor.
Telefon: 0212 567 90 73
E-posta: info@ bgstore.com.tr
Web: bgstore.com.tr

HOME STORE Yurtdışında mağazalar açıyor
Kadın giyim markalarından Home Store, geçen hafta Kayseri Forum AVM ve Adana’da 2 mağaza birden açarak şube sayısını 16 yükseltti. Önceleri yurtdışından ithal ürünlerle tüketicilerle buluşan marka, 2011’de Emel Acar’ın başta olduğu tasarım grubuyla yerli bir koleksiyona imza attı. 2012’de en az 4 mağaza daha açacaklarını belirten Home Store CEO’su Devrim Acar, “2011 bizim için değişimin başladığı, yönetim olarak yeni kararların alındığı ve uygulandığı bir yıl oldu. Hedef kitlemizi A plus’tan B ve hatta C’ye de taşıyarak, Türkiye’nin her yerinde yaşayan kadınlara cazip fiyatlarla ulaşmaya çalıştık” diyor. Yurtiçinde açılacak tüm mağazalar şirket tarafından işletilecek. Ancak yurtdışındaki mağazalar franchising sistemiyle açılacak.
Telefon: 0216 485 60 90
E-posta: info@homestore.com.tr
Web: homestore.com.tr

KİĞILI Yurtdışında franchise veriyor
Kiğılı’nın halen 17’si yurtdışında olmak üzere 213 mağazası bulunuyor. Bunların 23’ü franchise. Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, “Yurtiçinde franchise şubemiz var. Ancak şirketimizin genel prensibi nedeniyle son yıllarda franchise verme kararını geri çektik. Mevcut olanlar korunacak. Önümüzdeki yıllarda da franchise şubemiz olmayacak” diyor. Kiğılı, 2012’nin ilk 6 ayında 10 AVM, 4 de cadde mağazası açmayı planlıyor.
Kiğılı, yurtdışındaki tüm mağazalarını ise franchising sistemiyle açıyor. Franchise giriş bedeli, dekorasyon, ürün temini ve reklam katılım payı ve işletme sermayesi olarak 5 milyon dolar gerekiyor.

CABANİ AYAKKABI Kosova’da mağaza açtı
1983 yılında İstanbul Gedikpaşa’daki 50 metrekarelik küçük bir ayakkabı atölyesinde faaliyetlerine başlayan Cabani, şimdi İkitelli’deki 7 bin 200 metrekarelik fabrikasında üretim yapıyor. İç pazarın yanı sıra 41 ülkeye ihracat yapan şirket, 2012’yi mağaza açma yılı ilan etti. Cabani Ayakkabı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kubilay Kaban “Özellikle yurtdışındaki iş ortaklarımızdan mağaza açmak için çok talep geliyor. 2012’de öncelikle bu talepler doğrultusunda yurtdışındaki mağaza sayımızı artıracağız” diyor.
Cabani’nin İran ve Kosova’da birer mağazası var. Kosova mağazası birkaç hafta önce açıldı. Yurtiçinde ise İstanbul’da 5 mağazası bulunuyor. Şirket, franchising sistemiyle yurtiçi ve yurtdışında yeni şubeler açacak. Yurtiçinde açılacak bir mağazanın yatırım tutarı 450 bin TL. Franchise giriş bedeli ise bin euro. Mağaza büyüklüğü en az 150 metrekare olacak.
Telefon: 0212 549 29 09
Web: cabani.com.tr

HİSAR Franchise bedeli yok
Hisar’ın 23 mağazası var. Bu mağazaların 8’ini kendi işletiyor. 15 mağaza ise franchising sistemiyle açılmış. Bunların dışında Hisar ürünleri 100 yakın corner ve binin üzerinde satış noktasında bulunabiliyor. Şirket, bu yıl 10 mağaza daha açacak. Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Yeni açılacak mağazalar için öncelik İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde olacak. Hisar Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Erdoğan, “İstanbul’daki fabrikamızda çatal-bıçak- kaşık takımları ve çelik tencerelerini üretiyoruz. Ürünlerde kullanılan hammadde Avrupa’nın önde gelen çelik üreticilerinden ithal ediliyor” diyor. Hisar mağazalarının büyüklüğü 70-80 metrekare arasında değişiyor.
Telefon: 0212 596 10 03
E-posta: info@hisar.com.tr
Web: hisar.com.tr

CELLINI İlk kez franchise veriyor
Masaj koltuğu markası Cellini’nin halen İstanbul, Ankara, Afyon ve İzmir’de 6 mağazası bulunuyor. Bu mağazalar şirket tarafından işletiliyor. İlk kez franchise vermeye hazırlanan Cellini, yıl sonuna kadar 12 şube açmayı hedefliyor.
Cellini Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güvener, “Franchising sistemi için gerekli altyapıyı tamamlama aşamasındayız. Danışmanlarımız ve tasarımcılarımız süreci doğru bir şekilde tamamlamak için uzunca bir süredir çalışma yürütüyorlar. Hem franchising hem de bayilik vereceğimiz bir sistem geliştirdik” diyor. Bir Cellini mağazasının anahtar teslimi yatırım bedeli 70 bin TL. Mağazaların en az 40 metrekare olması bekleniyor.
Telefon: 0216 385 70 00
E-posta: cellini@masajkoltugu.com
Web: masajkoltugu.com

IMAGINARIUM Mağaza sayısını 30’a çıkarıyor
İspanyol oyuncak mağaza zinciri Imaginarium’un halen Türkiye’de 8 mağazası var. 2013 yılına kadar bu sayının 30’a çıkarılması hedefleniyor. Açılacak mağazaların 18’i franchise şube olacak. 120 metrekarelik bir Imaginarium mağazasının toplam yatırım bedeli 80 bin euro. Bu rakama franchise giriş bedeli, dekorasyon ve diğer masraflar dahil.
Imaginarium mağazalarındaki ürün grupları ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış olmak üzere yılda iki kez yenileniyor. Her sezon için bin 750 çeşit ürün hazırlanıyor. Imaginarium mağazalarındaki oyuncakların tamamı İspanya’daki merkezde tasarlanıp orada üretiliyor.
Telefon: 0216 680 04 75
E-posta: ceren@imaginarium-turkey.com
Web: imaginarium.com.tr

SOAPVILLE Doğal ve el yapımı sabunlar
Bursa merkezli Soapville mağazalarında el yapımı doğal, meyve ve bitkisel kökenli sabunlar satılıyor. Soapville’nin 28’i franchise olmak üzere 32 mağazası var. Şirket, franchising sistemiyle 56 yeni şube açmayı hedefliyor. Türkiye’de potansiyel bulunan her il ve ilçeden gelen talepler değerlendirilecek. Reklam katılım payı ayda 150 TL. Ortalama işletme sermayesi ise 35 bin TL.
Telefon: 0224 225 55 56
E-posta: info@soap-ville.com
Web: soap-ville.com

SABRİ ÖZEL Moskova’da, Tiflis’te mağaza açacak
Triko ve takım elbisenin iddialı markalarından Sabri Özel’in mağaza sayısı 51’e ulaştı. Bunların 7’si franchise. Şirketin yurtdışında ise Irak’ta 2 ve Tunus’ta 1 mağazası var. Yakında Şam, Batum, Moskova ve Tiflis’te de mağazalar açılacak.
Sabri Özel Mağazalar Koordinatörü Hakan Hayali, yeni açılışlarla mağaza sayısını 120’ye çıkaracaklarını söylüyor. Hayali, “Avrupa ülkelerinde de mağazalaşma planlarımız var. Bu doğrultuda ilk adımı 2015’te atacağız. Yurtiçinde de şube sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2012’in ilk mağazasını Tarsus’ta açacağız” diyor.
Telefon: 0212 471 40 00
www.sabriozel.com

CHAKRA Metrekare maliyeti bin TL
Chakra markasının üreticisi Kocaer Tekstil, Denizli’nin büyük sanayi kuruluşlarından Kocaer Grubu bünyesinde faaliyet gösteriyor. Şirketin halen 24 mağazası faaliyet gösteriyor. Bunlardan Ordu ve KKTC’deki mağazalar franchising sistemiyle açılmış.
Kocaer Tekstil, bu yıl 5 mağaza daha açacak. Yeni mağazalar için öncelik İstanbul, Konya, Bodrum’a verilecek. Bir mağazanın yatırım tutarı metrekare başına bin ile bin 250 TL arasında değişiyor.
Telefon: 0216 481 98 90
E-posta: musterihizmetleri@chakra.com.tr
Web: chakra.com.tr

Bayilik veren firmalar 2012 EĞİTİM Sektörü

MENAR MENTAL ARİTMETİK MERKEZİ 2 yılda 130 şubeye ulaştı
Emekli öğretim üyesi Halit Şen tarafından 2009 yılında kurulan Menar Mental Aritmetik Merkezi, eşine az rastların bir şekilde büyüyerek 130 şubeye ulaştı. Merkezde, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocukların öğrenme alışkanlıklarını geliştirmeye yönelik bir program uygulanıyor. Menar Mental Aritmetik Merkezi’nin sahibi Halit Şen, “Abüküse dayalı bir program uyguluyoruz. Çocukların zeka düzeyini artıran bu program Uzakdoğu menşeli. Biz Türk öğrencilerine göre uyarladık. Program haftada 3 saat olmak üzere toplam 240 saat sürüyor” diyor.
Menar Mental Aritmetik Merkezi, bu yıl franchising sistemiyle şube sayısını 200’e çıkarmayı hedefliyor. Bir şubenin yatırım tutarı 35 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor.
Telefon: 0324 327 91 91
E-posta: bilgi@menar.com.tr
Web: menar.com.tr

GYMBOREE Oyun ve gelişim merkezi
ABD menşeli Gymboree Play Music, 0-5 yaş grubu çocuklara yönelik bir oyun ve gelişim merkezi. 30 ülkede 550 şubesi var. Gymboree, Türkiye’deki ilk şubesini 2006 yılında İstanbul Levent’te açtı. Şimdi 9 şubesi var. Bu şubelerin 8’i franchising sistemiyle açılmış. Bu yıl franchising sistemiyle yeni şubeler açacaklarını belirten Gymboree Play Music Türkiye temsilcisi Esra Taşar, “İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Malatya, Denizli, Antalya ve Gaziantep’ten gelen taleplere öncelik vereceğiz” diyor.
Bir Gymboree Play Music şubesi açmak için 150 bin dolar gerekiyor. Gymboree şubelerinde, uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar aracılığıyla çocukların yaşlarına uygun aktiviteler düzenleniyor. Böylece çocukların sosyal, bilimsel, fiziksel yeteneklerini oyun oynayarak geliştirmelerine yardımcı olunuyor.
Telefon: 0212 275 87 47
E-posta: esratasar@gymboreeturkey.com
Web: gymboreeturkey.com

BİL DERSHANELERİ 110 şube açacak
YGS, LYS ve SBS’ye hazırlık, yabancı dil ve KPSS kursları veren Bil Dershaneleri, bu yıl franchising sistemiyle 110 şube açacak. Bil’in halen Türkiye genelinde 106 şubesi var. Bu şubelerin sadece biri şirket tarafından işletiliyor. Kalanların tamamı franchise. Franchise giriş bedeli 5 bin ile 20 bin euro arasında değişiyor. Ortalama işletme sermayesi için 80 bin euro gerekiyor. Reklam katılım payı ise ciro üzerinden yüzde 10 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0212 690 26 54
E-posta: franchise@bil.com.tr
Web: bildersaneleri.com

BİLİŞİM EĞİTİM MERKEZİ Bilişim uzmanı yetiştiriyor
Microsoft sertifika eğitimleri, grafik ve web eğitimleri, mobil yazılım eğitimleri, internet reklamcılığı eğitimleri… Bu ve benzeri eğitim programları düzenleyen Bilişim Eğitim Merkezi, bu yıl şube sayısını artırma kararı aldı. Bu doğrultuda franchising sistemiyle 12 şube açılacak. Şirketin halen 8 şubesi var. Bilişim Eğitim Merkezi’nin franchise giriş bedeli 20 bin ile 50 bin euro arasında değişiyor. Ortalama işletme sermayesi ise 50 bin ile 100 bin euro arasında değişiyor.
Telefon: 0216 550 99 50
E-posta: bilisim@bilisimegitim.com
Web: bilisimegitim.com

INFOLANG DİL OKULLARI Franchise bedeli 20 bin euro
Yabancı dil eğitim merkezi Infolang Dil Okulları, halen İstanbul Bakırköy, Kadıköy ve Beşiktaş’ın Ankara’daki şubesiyle hizmet veriyor. Infolang Dil Okulları Pazarlama Müdürü Işıl Kılıç, Türkiye genelinden gelecek franchise taleplerini değerlendireceklerini söylüyor. Infolang Dil Okulları’nın franchise giriş bedeli 20-40 bin euro arasında değişiyor.
Telefon: 0216 550 99 50
E-posta: info@infolang.com
Web: infolang.com

Bayilik veren firmalar 2012 GIDA RESTORAN ve KAFELER

BIG CHEFS Franchise bedeli 100 bin dolar
Big Chefs restoran zinciri 2007 yılında Ankara’da, Gamze Cizreli tarafından kuruldu. 2009’da YKM Yönetim Kurulu Üyesi Saruhan Tan’ın ortak olmasıyla birlikte hızlı bir büyüme sürecine girdi ve şube sayısını 12’e çıkardı. Bu şubelerin 6’sı franchise, 6’sı da şirket tarafından işletiliyor. Halen İstanbul’da 6, Ankara ve Mersin’de 3, Gaziantep ve Antalya’da da 1’er Big Chefs restoranı hizmet veriyor. İnşaatı devam eden Kemerburgaz Göktürk şubesi de 1-2 ay içinde açılacak.
Big Chefs’in kurucusu Gamze Cizreli, “Bu yıl franchising sistemiyle İzmir, Bursa, Adana ve Eskişehir’de şubeler açacağız. Diğer illerden gelecek tekliflere de açığız. İlk yurtdışı şubemizi de bu yıl açmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda New York, Bakü ve Moskova’da şube açmak çalışmalara başladık” diyor.
Bir Big Chefs restoranının kapısını müşteriye açacak şekilde hazır hale gelebilmesi için gereken yatırım tutarı, metrekare başına bin 200 dolar olarak belirlenmiş. Franchise giriş bedeli ise 100 bin dolar. Restoran büyüklüğü 350 ile bin metrekare arasında değişiyor.
Telefon: 0212 352 75 47
E-posta: info@bigchefs.com.tr
Web: bigchefs.com.tr

THE HUNGER Steak house’ın cazibesini kullanıyor
The Hunger, son dönemin yükselen trendi steak house’ların gözde mekanlarından biri. Mönüsünde et çeşitlerinin yanı sıra dünya ve Türk mutfaklarından farklı lezzetleri de bulunduruyor.
The Hunger’ın ilk şubesi Aralık 2010’da Engin Aras, Alphan Bayındır, İnanç Başeğmez ve Kıvanç Başeğmez tarafından İstanbul Gayrettepe’de açılmıştı. Bunu kısa sürede Ataköy Galleria ve Atakent ArenaPark şubeleri izledi. Bu yıl üç restoran daha açılacak. Şirket, yatırımcılara mini, midi ve maksi olmak üzere üç farklı franchise seçeneği sunuyor.
Telefon: 0212 288 32 27
E-posta: info@thehunger.com.tr
Web: thehunger.com.tr

MIDDLE KITCHEN Mönüsünde 120 çeşit var
Dünya mutfakları konseptine sahip Middle Kitchen, ilk şubesini Eylül 2011’de İstanbul Yeşilköy Marina’da açtı. Mönüsünde pizza, makarna, hamburger, et ve balık çeşitleri bulunduran Middle Kitchen, bu yıl İstanbul’un merkezi lokasyonlarında şubeler açacak. İlk etapta açılacak şubeler şirket tarafından işletilecek. Daha sonra yurtdışında şubeler açılması hedefleniyor.
Telefon: 0212 663 44 60
Web: middlekitchen.com

TOMBİŞ 40 şube açacak
İzmir’in meşhur kumrusuyla ilgi gören Ankara merkezli Tombiş’in halen 39 şubesi bulunuyor. Bu yıl 35’i franchise olmak üzere 40 yeni şube daha açılacak. Tombiş’in franchise bedeli 40 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi 150 bin TL. Reklam payı katılımı payı ciro üzerinden yüzde 1 olarak belirlenmiş. Sürekli franchise ödemesi ise yine ciro üzerinden yüzde 4.
Telefon: 0312 319 18 88
E-posta: tombis@tombis.com.tr
Web: tombis.com.tr

HEN COOPS 20 şubeye ulaşacak
Tavuk restoranı Hen Coops, ilk şubesini geçen yıl İstanbul Ataşehir’de açtı. Bu yıl yeni şubeler açmayı planlayan şirket, franchise giriş bedelini 25 bin euro olarak belirlemiş. Ortalama işletme sermayesi 200 bin TL. Sürekli franchise ödemesi ise cironun yüzde 6’sı olarak belirlenmiş.
Telefon: 0216 688 44 48
E-posta: onur.bas@hencoops.com.tr
Web: hencoops.com.tr

JIMMY JOKER Kafe ve restoran bir arada
Farklı dekorasyonu ve zengin mönüsüyle dikkat çeken Jimmy Joker Coffee’s, kafe-restoran şeklinde bir konsepte sahip. Mönüsünde espresso çeşitleri, aromalı ve yöresel dünya kahvelerinin yanı sıra birçok soğuk sıcak içecek çeşidi yemek seçenekleri var. Daha önce inşaat sektöründe faaliyet gösteren JJ Grup tarafından kurulan Jimmy Joker Coffee’s’in halen 17 şubesi bulunuyor. Franchise giriş bedeli 15 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi de 15 bin dolar. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 5.
Telefon: 0216 550 33 50
E-posta: info@jimmyjoker.com
Web: jimmyjoker.com

HAPPY MOON’S İlk kez franchise verecek
İstanbul’un gözde kafelerinden Happy Moon’s’un halen Fenerbahçe, Kadıköy ve Şaşkınbakkal’da 3 şubesi bulunuyor. Bunlar şirket tarafından işletiliyor. Bu yıldan itibaren franchise vermeye hazırlanan Happy Moon’s, öncelikle İstanbul Avrupa Yakası’nda şubeler açacak. Daha sonra da Anakara ve İzmir’de şubeler açılması gündemde. Şirket yönetimi, yatırım şartlarını franchise adaylarıyla yapacağı görüşmelerde açıklıyor.
Telefon: 0216 550 05 00
E-posta: info@happymoons.com.tr
Web: happymoons.com.tr

FORNETTI 45 şube açacak
Macaristan menşeli unlu mamuller üreticisi Fornetti, 2010 yılında Çam Gıda distribütörlüğünde Türkiye pazarına girmişti. İtalyanca bir isim olan Fornetti “minik fırınlar” anlamına geliyor. Kısa sürede şube sayısını artıran Fornetti’nin 16’sı franchise olmak üzere 20 mağazası var. Şirket, 2012’de 45 şube daha açmayı hedefliyor. Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana ve Eskişehir’e verilmiş. Franchise giriş berdeli 11 bin euro. Ortalama işletme sermayesi ise 30 bin ile 90 bin TL arasında değişiyor. Sürekli franchise ödemesi de yüzde 2.5 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0212 671 19 64
E-posta: info@fornetti.com.tr
Web: fornetti.com.tr

FRATELLI LA BUFALA El yapımı makarnalar
İtalya menşeli Fratelli La Bufala’da Napoli usulü el yapımı makarnalar, salata çeşitleri ve manda etinden hazırlanan ızgara çeşitleri bulunuyor. Halen biri franchise olmak üzere 2 şubesiyle hizmet veren restoran, bu yıl franchising sistemiyle şube sayısını artıracak. İlk etapta açılacak şubelerin İstanbul Anadolu Yakası’nda olması hedefleniyor. Daha sonra diğer semtlerde de şubeler açılacak. Franchise giriş bedeli ve diğer yatırım tutarları karşılıklı görüşmelerde belirleniyor.
Telefon: 0212 325 54 11
E-posta: info@fratellilaistanbul.com
Web: fratellilabufalaistanbul.com

PİDE DE SAMSUN İstanbul’da şubeler açıyor
Şafak Gedikoğlu tarafından 2003 yılında İstanbul Acıbadem’de kurulan Pide De Samsun’un biri franchise olmak üzere 3 şubesi var. Pide De Samsun Koordinatörü Şafak Gedikoğlu, bu yıl franchising sistemiyle yeni şubeler açacaklarını söylüyor. İlk etapta İstanbul’da 15 şube açmayı hedefleyen şirket, daha sonra Anadolu’ya ağırlık verecek. Yurtdışında da şubeler açılması planlanıyor. Büyüklüğü 200-250 metrekare arasında değişen bir şubenin franchise giriş bedeli dahil toplam yatırım tutarı 150 bin TL. Pide De Samsun’un mönüsünde bazıları şirket tarafından geliştirilen toplam 30 çeşit pide bulunuyor.
Telefon: 0216 326 51 55
Eposta: info@pidedesamsun.com.tr
Web: pidedesamsun.com.tr

ARİFİOĞLU 15 mağazası var
Arifoğlu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Arifoğlu Baharat, son dönemde mağaza açma konusunda oldukça atak davranıyor. Şirketin mağaza sayısı 15’e ulaşmış durumda. Bu mağazalar İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya ve Kayseri’de bulunuyor. Arifoğlu Mağazalar Koordinatörü Ümit Kerpiçci, yıl sonuna kadar 10 yeni mağaza açacaklarını söylüyor. Yeni açılacak mağazalar için öncelik İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’ya veriliyor. Bir Arifoğlu mağazası için gerekli yatırım tutarı 180-200 bin TL arasında değişiyor. Kerpiçci, mağaza büyüklüğününse 35-50 metrekare arasında değiştiğini söylüyor.
Arifoğlu, yurtdışında da mağaza açmaya hazırlanıyor. Ümit Kerpiçci, Nisan 2012’de Azerbaycan’da 2 şube birden açacaklarını söylüyor.
Telefon: 0212 676 75 75
E-posta: arifoglu@arifoglu.com
Web: arifoglu.com

MERU DÖNER İstanbul’da büyüyecek
Antalya merkezli Meru Döner, franchising sistemiyle yeni şubeler açıyor. Franchise giriş bedelini 20 bin TL olarak belirleyen şirket, Türkiye genelinden gelecek tekliflere açık. Meru Döner’in ürünleri Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki entegre tesislerde hazırlanıyor ve tüm şubelere sevk ediliyor. Şirketin sahibi Mehmet Dikbaş, “2011 sonuna kadar 10 yeni şube daha açmayı hedefliyoruz” diyor. Meru Döner, franchise giriş bedeli olarak 20 bin TL talep ediyor. Ortalama işletme sermayesi 90 bin TL. Franchising sistemiyle açılacak şubeler için öncelik İzmir, İstanbul ve Ankara’ya verilmiş. Daha sonra Ege Bölgesi’ndeki diğer illerde şubeler açılması planlanıyor.
Telefon: 0242 323 03 28
E-posta: info@merudoner.com
Web: merudoner.com

CARL’S JR 25 hamburger restoranı açacak
Otantik Amerikan hamburger markası Carl’s Jr, ilk şubesini Nisan 2011’de İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde açtı. İstanbul’daki diğer alışveriş merkezlerinde ve işlek caddelerde yeni restoranlar açılacak. Önümüzdeki üç yılda restoran sayısının 25’e çıkarılması hedefleniyor.
Carl’s Jr, yaratıcı menüleriyle burger’a farklı bir boyut getirme iddiasında. Amerikan stili hamburgerleri alevde ızgara ateşinde pişiriliyor. Köftelerin içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor ve yüzde 100 dana eti kullanılıyor.
Telefon: 0212 276 19 19
Web: carlsjr.com

KEBAPIX 2012’de 12 şube açacak
Denizli merkezli Kebapix, 2009’dan bu yana faaliyet gösteriyor. Halen Denizli, Aydın ve İstanbul’da 3 şubesi var. Kebapix, 2012’de franchising sistemiyle 12 şube açacak. Şirket, franchise giriş bedeli olarak 50 bin dolar talep ediyor. Sürekli franchise ödemesi yok. Reklam katılım payı ise ciro üzerinden yüzde 5 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0258 212 90 99
E-posta: info@kebapix.com.tr
Web: kebapix.com.tr

KÖŞEBAŞI Yeni şubeler açıyor
1995’te ilk şubesini İstanbul Levent’te açan Köşebaşı’nın şimdi 15’i yurtiçi, 7’si de yurtdışında (Atina, Amsterdam, Sao Paulo, Bahreyn, JBR Dubai, Mirdif Dubai ve Riyad) olmak üzere 22 şubesi bulunuyor. Bu şubelerin 10’u franchisee’lar tarafından işletiliyor. Franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya devam eden Köşebaşı, artık önceliği yurtdışına veriyor. Bu doğrultuda Suudi Arabistan, Katar ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni şubeler açılacak. Ayrıca Hollanda’da ikinci, Almanya’da ise yeni bir şube daha açılacak.
Köşebaşı restoranı açmak için 300 metrekarelik bir alana ihtiyaç var. Mekanın park problemi olmayacak. İşyeri seçiminde giriş katlar tercih ediliyor. Yatırım tutarı ise metrekare başına bin euro civarında.
Telefon: 0212 268 05 28
E-posta: info@kosebasi.com.tr
Web: kosebasi.com.tr

DOMİNO’S PİZZA Anadolu’da büyüyecek
Domino’s Pizza, daha önce büyük şehirler ağırlıklı büyümeyi tercih ediyordu. Son dönemlerde ise Anadolu şehirlerine ağırlık vermeye başladı. Bu doğrultuda Uşak, Diyarbakır, Aksaray, Şanlıurfa, Karabük, Niğde, Giresun ve Amasya’da yeni şubeler açılacak. Türkiye pazarında 15 yıldır faaliyet gösteren Domino’s Pizza’nın halen 31 ile yayılmış 205 şubesi bulunuyor. Bunların 61’i franchising sistemiyle açılmış. Domino’s, önümüzdeki 5 yıl içinde şube sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyor.
Telefon: 0262 600 00 57
Web: dominos.com.tr

ÖZSÜT 160 şubeye ulaştı
Özsüt, Türkiye’de 40 ilde 159, KKTC’de 1 olmak üzere 160 şubesi bulunuyor. Özsüt Genel Müdürü Yıldırım Çullu, “İzmir’deki 10 bin metrekarelik üretim tesisimiz var. Burada klasik pasta, sütlü, tatlı, unlu mamuller, ekmek, dondurma, çikolata gibi ürünlerimiz hazırlanıyor. 25 frigorifik aracımızla Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapıyoruz” diyor.
Özsüt, bu yıl 50’ye yakın yeni şube açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli olarak 20 bin dolar talep ediliyor. Franchise sözleşme gereği, yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişmekle birlikle ortalama 50 bin TL banka teminat mektubu alınıyor.
Özsüt’ün yurtdışında da büyüme planları var. İlk etapta Rusya, Kuzey Irak ve Yunanistan’da şubeler açılacak. Yurtdışında yatırımcı adaylarıyla görüşmelerin devam ettiğini belirten Çullu, 3 yıllık stratejik plan çerçevesinde, 3 kat büyüyerek 100 milyon ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor.
Telefon: 0232 877 00 11
E-posta: info@ozsut.com.tr
Web:ozsut.com.tr

DİLEK PASTANESİ Franchise giriş bedeli 20 bin dolar
Dilek Pastanesi’nin franchise giriş bedeli 20 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi ise 200 bin TL. Şirketin reklam payı katılımı ciro üzerinden yüzde 1, sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3… Dilek Pastanesi şubesi açmak için en az 100 metrekarelik bir dükkan gerekiyor. İşyerinin yaya ya da trafik yoğunluğunun olduğu işlek caddeler ya da alışveriş merkezlerinde olması isteniyor.
Dilek Pastanesi’nin üretim tesisi İstanbul İkitelli’de bulunuyor. Burada üretilen pastane ürünleri frigofrig araçlarla şubelere sevk ediliyor. Dilek Pastanesi’nde pastane ürünlerinin yanı sıra dünya mutfağından çeşitli yemeklerin sunulduğu restoran hizmeti de var. Restoran ürünleri ise merkezdeki ustalar tarafından hazırlanan reçetelerle şubelerdeki mutfaklarda hazırlanıyor.
Telefon: 0212 671 70 34
E-posta: dilekpastanesi@dilek.com.tr
Web: dilek.com.tr

DEĞİRMEN PASTANELERİ Franchise giriş bedeli istemiyor
Değirmen Pastaneleri, franchising sistemiyle açacağı yeni şubeler için öncelikle İstanbul, Antalya, Isparta, İzmir ve Adapazarı’ndan gelecek talepleri değerlendirecek. Franchise giriş bedeli istemeyen şirket, ciro üzerinden herhangi bir katkı payı da almıyor. Ancak her şubeden ortak reklam, broşür, katalog ve diğer harcamalar için ayda 300 TL talep ediyor. Ortalama 100 metrekarelik Değirmen şubesinin toplam yatırım tutarı 250 bin TL. Bu rakama mağaza dekorasyonu ve gerekli tüm ekipmanlar dahil.
Değirmen Pastaneleri’nin üretim tesisi İstanbul Altunizade’de bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alana sahip olan bu tesiste pasta, tatlı ve tuzlu kurabiye, sütlü tatlı çeşitleri, kek, ekmek, baklava ve börek grupları altında 450 çeşit ürün üretiliyor.
Telefon: 0216 422 41 01
E-posta: iletisim@degirmenpastaneleri.com
Web: degirmenpastaneleri.com

KAHVE DEPOSU 12 şube açacak
Kahve Deposu, ilk şubesini 2009 yılında İstanbul Güngören’deki Kale Center Alışveriş Merkezi’nde açtı. Halen şirketin İstanbul’da Beylikdüzü, Bahçelievler ve Alibeyköy’deki White Hill AVM’de şubeleri bulunuyor. İstanbul dışındaki iki şube ise Niğde ve Samsun’da hizmet veriyor.
Kahve Deposu Franchise Sorumlusu Ümit Kökel, Türkiye genelinden gelecek tüm franchise taleplerini değerlendireceklerini söylüyor. Şirket, önümüzdeki yıl 12 şube açacak. Bunların 10’u franchising sistemiyle açılacak. Kalanları ise şirket tarafından işletilecek.
Bir Kahve Deposu şubesi açmak için 250-300 metrekarelik bir işyeri gerekiyor. Franchise giriş bedeli 7 bin dolar. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 2 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0212 486 27 58
E-posta: kahvedeposu@hotmail.com
Web: kahvedeposu.com.tr

KAHVE DURAĞI Franchise bedeli 25 bin dolar
İzmir merkezli Kahve Durağı’nda satılan ürünler tek bir merkezde üretiliyor ve satışa hazır olarak şubelere gönderiliyor. 2009 yılında faaliyete başlayan Kahve Durağı’nın halen İzmir, Samsun ve Adana’da 6 şubesi bulunuyor. Bunların tamamı franchising sistemiyle açılmış.
Kahve Durağı, yeni açacağı şubeler için en az 80 metrekare kapalı, 25 metrekare de açık alana sahip mekanları tercih ediyor. Franchise giriş bedeli olarak 25 bin dolar talep ediliyor. Yatırım maliyeti ise işyeri büyüklüğüne göre değişiyor. Sokak kafeleri için yatırım tutarı metrekare başına bin 500 TL. Alışveriş merkezlerinde ise bu rakam 2 bin 500 ile 3 bin TL arasında değişiyor. Ortalama işletme sermayesi için 300 bin TL’ye ihtiyaç var. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0232 464 04 96
E-posta: info@kahveduragi.com.tr
Web: kahveduragi.com

KAHVE DİYARI 2012’de 91 şube açacak
Kahve Diyarı, ilk şubesini 2005’te İzmir’de açtı. Şimdi 6’sı şirket tarafından işletilen, 46’sı da franchise olmak üzere toplam 52 Kahve Diyarı şubesi var. Bunlar İzmir, Ankara, Antakya, Aydın, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, Mardin, Manisa, Muğla, Bandırma ve Sakarya’da hizmet veriyor.
Şirket, yurtdışındaki ilk mağazasını ise Irak Erbil’deki Majidi Mall’da açmak üzere. Yurtdışında ciddi büyüme hedefleri olan Kahve Diyarı, ABD ve Avrupa ülkelerinde de şube açma planları yapıyor.
Kahve Diyarı Genel Koordinatörü Serdar Deniz, 2012’de 75’i franchise olmak üzere 91 şube açacaklarını söylüyor. Şirket, 2015’te ise şube sayısını 150’ye çıkarmayı hedefliyor. Yeni açılacak şubeler için İstanbul’a ağırlık verilecek. Anadolu’nun gelişmiş il ve ilçelerinde de Kahve Diyarı şubeleri açılacak.
Telefon: 0232 265 01 21
E-posta: info@kahvediyari.org
Web: kahvediyari.org

NEŞVE ÇAY KAHVE EVİ Tüm illerde şube açacak
Kayseri merkezli Neşve Çay-Kahve Evi’nin çay ve kahve menüsü hayli zengin. Üç yıl önce kurulan şirket, 2009 yılında “Herkesin hayalinde bir kafe açmak vardır” sloganıyla franchising faaliyetlerine başlamış. Halen Kayseri’deki merkezin yanı sıra Bursa, İstanbul, İzmir, Samsun, Adana ve Antalya’da franchise şubeler hizmet veriyor. Neşve Çay-Kahve Evi Franchise Sorumlusu Öznur Aşılı, “Potansiyel gördüğümüz tüm illerde şube açmayı hedefliyoruz” diyor.
Neşve Çay-Kahve Evi açmak için 100-120 metrekarelik kapalı alan, 50-60 metrekarelik de bahçe ya da bir teras gerekiyor. Aşılı, şimdilik franchise giriş bedeli talep etmediklerini söylüyor. Yatırım tutarı mekanın büyüklüğüne göre değişiyor. Metrekare maliyeti bin 250 TL civarında.
Telefon: 0352 223 80 10
E-posta: info@nesve.com
Web: nesve.com

KOCATEPE KAHVE EVİ 8 şubesi var
Ankara merkezli Kocatepe Kahve Evi, 2010’da Cenk Kaya tarafından devralındıktan sonra hızlı bir büyüme trendi yakalamış. Halen Ankara’da 3 bölgede hizmet veren şirket, son bir yılda Diyarbakır, Konya, Eskişehir ve İstanbul’dakilerle birlikte şube sayısını 8’e yükseltti. Yakında yine Ankara ve Konya’da yeni şubeler açılacak.
Kocatepe Kahve Evi’nin franchise giriş bedeli 25 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişiyor. Reklam katılım payı yüzde 2, sürekli franchise ödemesi ise yüzde 5.
Telefon: 0312 815 22 87
E-posta: kariyer@kariyerkahve.com
Web: kariyerkahve.com

Sporda Bayilik veren firmalar 2012

ADRENALİN Anadolu’da şubeler açacak
Doğa sporları malzemeleri satan Adrenalin’in halen 4’ü franchise olmak üzere 6 mağazası bulunuyor. Şirket, bu yıl franchising sistemiyle 11 mağaza daha açmayı hedefliyor. Mağaza büyüklüğü en az 120 metrekare olacak. Ana arterlere yakın yerlerdeki işyerleri tercih ediliyor. Yeni açılacak mağazalar için Antalya, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Trabzon’dan gelecek franchise taleplerine öncelik verilecek. Franchise giriş bedeli 20 bin euro, ortalama işletme sermayesi 100 bin TL. Reklam payı katılımı ise aylık ciro üzerinden yüzde 3 olarak belirlenmiş.
Telefon: 0212 293 15 30
E-posta: adrenalin@adrenalin.com.tr
Web: adrenalinoutdoor.com

B-FIT 2012’de 149 şube açacak
Spor merkezi zinciri b-fit’in şube sayısı 201’e ulaştı. 2012’de bu sayının 350’ye çıkarılması hedefleniyor. Bu doğrultuda Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çorum, Düzce, Edirne, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kilis, Sinop, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu’da yeni b-fit’ler açılacak. Franchising sistemiyle açılacak şubelerin yatırım tutarı 35 bin ile 55 bin TL arasında değişiyor.
Telefon: 0216 700 22 17
E-posta: bilgi@b-fit.com.tr
Web: b-fit.com.tr

SHAPES 350 şube hedefliyor
Shapes For Women, 2007’de İzmir Bornova’da faaliyete başladı. Halen 20 ilde 50 şubesi bulunuyor. Bu şubelerin büyük bir bölümü franchising sistemiyle açılmış. Shapes For Women Genel Müdürü Gediz Ersin, “Franchising sistemiyle yeni şubeler açıyoruz. Önümüzdeki 5 yılda şube sayısını 350’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diyor.
Yeni açılacak şubeler için öncelik İstanbul, Ankara ve Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki illere veriliyor. Bir salonun yatırım tutarı 37 bin 500 TL. Salon büyüklüğü ise en az 120 metrekare olmalı.
Telefon: 0232 463 64 69
E-posta: info@shapesturkey.com
Web: shapesturkey.com

PORTAKAL SPOR 70 şube daha açacak
Portakal Spor ve Sağlık Hizmetleri, hidrolik spor ekipmanları üretiyor. Aynı zamanda kadınlara özel spor salonları kuruyor. 2008’de faaliyete başlayan şirketin halen 33 şubesi bulunuyor. Bu şubelerin tamamı franchising sistemiyle açılmış. Portakal Spor, franchising sistemiyle 70 şube daha açacak.
Portakal Spor’un franchise giriş bedeli 23 bin TL. Ortalama işletme sermayesi ise 10 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor. Şimdilik reklam katkı payı alınmıyor. Portakal Spor salonu açmak için büyüklüğü 100 ile 120 metrekare arasında değişen bir işyeri gerekiyor.
Telefon: 0212 669 80 71
E-posta: info@portakalspor.com.tr
Web: portakalspor.com.tr

Bayilik veren firmalar 2012 Kuyumcu, Takı ve Aksesuar Sektörü

ATASAY KUYUMCULUK 119 mağazası var
Atasay, girişimcilerle tüm konuları ayrıntılı olarak tanımladığı bir franchising sözleşmesi imzalayarak beklentilerinin karşılanmasını garanti altına alıyor. Bu sözleşmeler üçer yılda bir yenileniyor. Yeni açılacak mağazalar için AVM ya da trafiğe kapalı ana caddelere öncelik verilmiş. AVM mağazaları giriş katta olacak. Cadde mağazaları da giriş katta olacak ve mağazanın geniş bir cephesi olacak. Her iki konsept için de mağaza büyüklüğünün en az 50 metrekare olması gerekiyor. Bir Atasay mağazasının yatırım tutarı bölgenin satış potansiyeline göre değişiyor. Başlangıç için ortalama 10-15 kg altın alınması gerekiyor. Şirketin sürekli franchise ödemesi yok. Ancak reklam katkı payı var.
Telefon: 0212 652 33 66
Web: www.atasay.com.tr

FAVORİ 100’üncü mağazasını açtı
Favori, şu sıralar adeta mağaza açma atağında. Zira yıl sonuna kadar 50 mağaza daha açılması hedefleniyor. Yeni mağazalar franchising sistemiyle açılacak. Favori, sürekli franchise ödemesi talep etmiyor. Favori mağazalarının yatırım tutarı mağazaların büyüklüğüne göre değişiyor. Zengin bir ürün yelpazesine sahip olan ana marka şemsiyesi altında Favori Goldy, Favori Lovely, Favori Alyans, Favori Antique, Favori Boutique, Favori Pırlanta gibi her biri ayrı koleksiyonlarla farklı yaşlara ve zevklere hitap eden alt markalar bulunuyor.
Telefon: 0212 512 11 45
Web: favori.com.tr

ALTINBAŞ 100 mağaza açacak
Altınbaş, önümüzdeki 5 yıl içinde 100 mağaza daha açacak. Franchisee adayları belirlenirken bölgedeki sosyal statüsü, çevresi ve sosyal faaliyetleri, marka bilinci, yenilikçi olması ve değişime ayak uydurabilmesi gibi kriterlere dikkat ediliyor. Franchising sistemiyle açılacak Altınbaş mağazaların yatırım tutarı lokasyona göre değişiyor. Ancak başlangıç sermayesi 1-1.5 milyon TL arasında değişiyor. Altınbaş, reklam katkı payı almıyor. Sürekli franchise ödemesi de talep etmiyor. Altınbaş mağazalarında her tarza uygun koleksiyon bulmak mümkün.
Telefon: 0212 455 29 00
Web: altinbas.com

STORK’S Kişiye özel tasarımlar hazırlıyor
Storks, kişiye özel tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Şirketin İstanbul Çemberlitaş’taki merkezinde yakut, safir, zümrüt ve doğal taşlardan pırlantalı mücevherler üretiliyor. İlk mağazasını 1997’de Samsun’da açan şirketin şu anda 20 ilde 28 şubesi bulunuyor. 10 mağaza daha açmayı planlayan Stork’s, franchise giriş bedeli talep etmiyor. Ayrıca sürekli franchise ödemesi de yok. Reklam katılım payı ise şubenin cirosuna göre belirleniyor. Bir Stork’s mağazasının yatırım tutarını metrekare başına bin 500 dolar.
Telefon: 0212 514 17 95
Web: storks@storks.com.tr

KOÇAK GOLD Mağaza sayısını 100’e çıkaracak
Koçak Gold, önümüzdeki 5 yıllık dönemde 100 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Franchising sistemiyle açılacak yeni Koçak Gold mağazaları için öncelik, müşteri potansiyeli olan AVM’lere veriliyor. AVM’ler dışında işlek caddelerde de mağazalar açılacak. Mağaza büyüklüğünün en az 50 metrekare olması gerekiyor. Mağazalar Koçak Gold konseptine uygun olarak dekore ediliyor.
Koçak Gold, reklam katkı payı ve sürekli franchise ödemesi almıyor. Franchise adaylarının kuyumculukla ilgili tecrübe sahibi olması gerekiyor.
Telefon: 0212 514 81 11
E-posta: kocak@kocakgold.com

ACCESSORIZE Evcil hayvan aksesuarı da var
Unitim distribütörlüğünde faaliyet gösteren İngiliz Accessorize’ın halen 40 mağazası var. Bunlar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Eskişehir, Trabzon ve Denizli’de bulunuyor. Şirket, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Bunun için öncelik İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, İskenderun, Diyarbakır, Konya, Malatya ve Antakya’ya verilmiş.
Accessorize mağazalarının büyüklüğü 50-100 metrekare arasında değişiyor. Marka, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de lüks semtlerde konumlanıyor. Yatırım tutarı, franchisee adaylarıyla yapılacak görüşmelerde belirleniyor.
Accessorize’daki ürün grupları şöyle sıralanıyor: Takı, çanta, cüzdan, ayakkabı, ev terliği, bikini, kaftan, çocuk aksesuarları, kırtasiye, özel günler için aksesuarlar, evcil hayvanlar için aksesuarlar.
Telefon: 0212 319 90 00
E-posta: franchise@unitim.com.tr
Web: unitim.com.tr

NEXT ACCESSORY Franchise giriş bedeli yok
Next Accessory, halen 5 mağazasıyla hizmet veriyor. Bunlar İstanbul’da Nişantaşı, Rumeli Caddesi, Meydan AVM, CarrefourSa Bahçelievler AVM ve Caddebostan’da bulunuyor. Next Accessory mağazalarında saç aksesuarları, bijuteri, çanta ve ayakkabı bulunuyor. Ayrıca kemer, atkı, bere, eldiven ve pareolar var. Ürünlerin fiyat aralığı ise 1 ile 200 TL arasında değişiyor.
Next Accessory’nin sahibi Mehmet Abasıyanık, 2011’de franchising sistemiyle yeni mağazalar açacaklarını söylüyor. Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Reklam katkı payı da yok. Ortalama işletme sermayesi 50 bin TL civarında. Abasıyanık, 30 metrekarelik bir mağazanın dekorasyon ve ilk etapta alınacak ürün bedelleri dahil toplam yatırım tutarının 100 bin TL olduğunu söylüyor.
Telefon: 0212 234 4859
E-posta: next@nextacc.com
Web: nextacc.com

TAKIŞTIR BİJUTERİ 80 mağazası var
Takıştır Bijuteri’nin 80 mağazasının sadece 2’si şirket tarafından işletiliyor. Diğerleri franchising sistemiyle açılmış. Takıştır Bijuteri Genel Müdürü Celal Uzunoğlu, 2012’de Türkiye genelinde yeni şubeler açacaklarını söylüyor. Şirket, franchise giriş bedeli istemiyor. Ayrıca aylık kota sınırı da yok. Bayilerden, aldıkları ürün bedeli dışında herhangi bir ücret talep edilmiyor.
40 metrekarelik bir Takıştır Bijuteri mağazasının yatırım bedeli 40-50 bin YTL arasında değişiyor. Takıştır Bijuteri bayi adaylarına, mağazanın kurulmasından işletmesine, personel eğitiminden stok kontrolüne kadar pek çok konuda destek olunuyor.
Telefon: 0380 524 47 47
E-posta: info@takistir.com.tr
Web: takistir.com.tr

TAKICIM Yatırım tutarı 20 bin TL
Takıştır Bijuteri’nin ikinci markası olan Takıcım Bijuteri, 2008 yılında faaliyete başladı. Son olarak Şanlıurfa’da mağaza açan şirketin şube sayısı 15’e ulaştı. Diğer mağazalarsa Malatya, Marmaris, Ankara, Antalya, Kırklareli ve Sakarya’da bulunuyor. Anadolu’daki şube sayısını artırmayı hedefleyen Takıcım Bijuteri, bu doğrultuda franchising sistemiyle şubeler açacak. Takıcım Bijuteri mağazalarının büyüklüğü 20 ile 30 metrekare arasında değişiyor. 20 metrekarelik bir mağazanın toplam yatırım tutarı 20 bin TL. Şirket, şimdilik franchise giriş bedeli talep etmiyor.
E-posta: info@takicim.com.tr
Telefon: 0380 524 47 47
Web: takicim.com.tr

Bayilik veren firmaların 2012 yatırım planları ve bayilik verme şartlarının yayınlandığı bu yazıda sizde yer almak isterseniz bize iskurunbilgi@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bayilik veren firmalar 2012 listesine sizlerin firmalarınıda eklemek isteriz.

Hakkında iskurun

38 yorum

 1. Ben lpg satış istasyonu kurmak için çalışmalarımı sürdürüyorum.açacağım yer urfa da bunun için lpg satış firmalarından bilgi ve teklif bekliyorum.tşk.05418487734

 2. merhaba;
  İzmir-Ödemişte bayilik bedeli olmayan bir iş yapmak istiyorum ama hangi iş olduğunu şuan belirlemedim.Eğer bayilik veren firmalar iletişime geçerse görüşebiliriz. irfan-celebi@hotmail.com

 3. ATIF KARAYILDIRIM

  Tüm Türkiye genelinde Emlakka Gayrimenkul olarak Bölge Ofisleri açmayı planlamaktayız. İlgilenenlerin http://www.emlakka.net web sayfamız üzerinden bizim ile iletişime geçmeleri rica olunur.

 4. Ben Aziz. Rusya vatandasiyim Turkiyeyle baglanti icerisindeyim Sankt – Petersburg bolgesinde oturmaktayim. Kendime bir magaza acmak istiyorum cocuk giyim uzerine. Rusyada sube acmak isteyen Turk markalariyla calismak isterim…

 5. projelerıme ve projeleınıze ortak olmak ıstıyorum…tek hedefım durust ve helal kazanc..ılgılenen lutfen arasın…yurt dısı deneymım var…..05422353390

 6. muhammet okçu

  slm
  Ankara etimesgutta kendime ait iş yrim var
  iş yerim 2.000 öğrencili ilk öğretim önündedir
  iş yerim 75 metre kare
  maddi imkanım yok
  unlu mamül bayiliği veren ler varmı acaba
  0543 871 06 07

 7. Dünyanın ilk sağlıklı kahveleri ile ilgili bayilikler verilecektir. Bunun ne kadar büyük bir fırsat olduğunu görebilen Türkiye’nin 81 ilinden eğitime açık, ciddi kişilere bayilikler verilecektir. Bayilik için herhangi bir nakdi teminat istenmemektedir.

  Detaylar ve iletişim için : 506 282 11 14

 8. DERYA NAK.GÜMRÜKLEME DIŞ TİC. (şehmus YALVAÇ) 0532 4268173

  IRAK’A YAACAĞINIZ İHRACAT NAK. KARGO PAZARLAMA VS.

 9. şehmus YALVAÇ

  TÜRKİYE IRAK ARASI NAK. GÜMRÜKLEME DIŞ TİC. KARGO BAYİLİK VE PAZARLAMA

 10. Biz cok şık bir ayakkabı ve çanta mağazası açmak isteriz.ayakkabı modelleri çok ve her yaşa her zevke ve fiyatlarda o kadar abartılı çok pahalı olmaması şartıyla market ve emlak ofisizimizde var. kitlemiz yeterince geniş ve iş hayatımızda iyi bir başarıya sahibiz..iki katlı zemin katıda eklersek üç katlı yerimiz mevcuttur.AVM ve benzeri yerde açmak istemem kendi yerimiz var.cadde üzerinde. İrtibat numaram: 0532 703 85 08 NOT:Bu mesajım tüm şık ayakkabı fabrika ve bayilik verenler içindir . şimdiden SAYGILAR …… REGARDS XXXXXXXXXX

 11. tekirdağ şarköyde ikamet etmekteyim gıda sektöründe uğraşım olup bu bölgede bayilik verebilecek firmaların yardımcı olmasını ayrıca turizm işiylede ilgileniyorum türsab acentalık bayilik yada irtibat bürosu gibi açabilecek turizm şirketlerin burayada el atmaları ……

 12. Fransada yasiyorum bulundugum yer isvicre almanya arasinda ve aramiz sadece 10 dakika 2 ulkeyede .. bayilik vermek isteyen guclu yatiricimlari bekliyorum .. 0033 640 30 63 37

 13. Hikmet Kayısı

  Takıda bayilik veren diğer firmalarıda yazarmısınız. Ayrıca tavsiye edeceğiniz bayiliklerinde ayrı bir listesi varmı

 14. ESKİŞEHİRDE İŞLEK BİR CD MAĞAZAM VAR BAYAN GİYİM VE ALTERNATİF ÇANTA ÜZERİNE MARKA MALLAR TEMİN EDECEK ORTAK YADA KULLANMADIĞIM KATINDA ERKEK GİYİM YAPABİLECEK İŞ OTAĞI ARIYORUM
  CİDDİ MARKA VEYA İMALATÇILARLADA İŞ YAPABİLİRİZ

 15. ben gaziantep merkezde oturuyorum alacagım bayilik ambalaj uzerine kısaca testoranlara pastanelere pecete bardak catal bıcak .vs pazarlamayı dusunuyorum 0507 287 0220

 16. Geryder Ayakkabı bayiliğini tavsiye ederim kar marjı yüksek gençlerdende talep görüyor

 17. Denizli için hangi bayilikleri önerirsiniz. Buradaki fiyatlar biraz pahalı. Yatırım sermayem 50 bin lira

 18. Erzurum’da birisi merkzde olmak üzere 2 adet 50 m2 lik büro birisi panelvan olmak üzere 2 tane aracım ve 4 kişilik ekip le birlkte ofislerim tam donanlımlı ( Bilisayar, fax v.s ) olup istenirse bir tanede zeminden işyeri oluşturma imaknına sahibim. Erzurum da şimdiye kadar olmayan resmi kurumlarda hizmet veya daha farklı bir bayilik yapmak istiyorum

 19. Bayilik almak için

  Boluda bayiliği olmayan firmaları nasıl bulabiliriz

 20. Pendik’te Uzunlar Kebap var bayilik için 150 bin tl istiyorlar diye durdum bayağıda dolu bir yer. Burası için bayilik bilgilerini nasıl bulabiliriz.

 21. dondurma işinin zamanı başladı, Soft dondurma bayiliği veren firma var mı?

 22. Hasan Ali Yılmaz

  Selam Arkadaşlar Kendime Ait Markam Var Tekstil İçin İdael Bir Markam var bayan İç giyimde kullanarak piyasaya süreceğim toptancı ve pazarcı varsa bana yardımcı olacak arkadaş arıyorum ismim Hasan Ali Yılmaz Cep 0 536 402 99 74

 23. Kuzey irakta yasiyorum kuzey irak bolgesinde bayilik verecek firmalar bu numaradan ariyabilirler 0096 47503089277

 24. Denizlideki bayilik almış kişilerin görüşlerini ve denizlideki avm lerde bulunan markaları incelemenizi tavsiye ederim

 25. yurt dışına hangileri bayilik veriyor

 26. fatih karakas

  Erzurumda tekstille ugrasiyorum bayilik veren tekstil firmalarindan cezap bekliyorum

 27. TUĞSER YETİŞKİN

  Merhabalar,

  Biz iki arkadaş girişimde bulunmak istiyoruz ama şuan tam olarak hangi sektöre yatırım yapalım araştırıyoruz. Bize uygun gelen ve firma kimliğini rahatlıkla taşıyabileceğimiz bayilik veren firmalar ile görüşmek istiyoruz. İstanbul Bakırköy ve Ataşehirde oturuyoruz. Bayilik bedeli olmayacak, dekorasyon maaliyetlerini beraber görüşebiliriz. Yeni genç ve başarıya hevesli insanlarla çalışmak isteyen firmaların bizimle irtibata geçmesini önemle bekliyoruz.

  Tuğser Yetişkin: 0543 312 14 71

  Ersun Alver : 0532 712 17 30

 28. slm ben muğla merkeze 15 km yakınlıkta yola sıfır 375metrekarebodrum 375 metrekare zemin ve asmakat halinde müdüriyeti olan binamda bayilik yapmak yada yapacaklara kiraya vermek istiyorum. İlgilenenlerle mesajlaşırız yoğunluğumdan telefona bakamıyorum .

 29. Erzurum’da tavsiye edeceğiniz bayilikler nelerdir.

 30. firmalar arasında yatırım yapmayı düşündüğüm birkaç firma var fakat unlu mamüllerde franchise verilen yüzde çok düşük, biri ortalama iyi gibi onunla görüşmeyi deniceğim

 31. slm ben muğla fethiyede oturuyorum turizimle uğraşıyorum karlı ürünlerin kalıp satmak istiyorum. ben para kazandıracak ürünler için ok
  not piyasa araştırması yapılmış olmalı
  ALİ TOKGÖZ
  05335735952

 32. rıdvan belen

  iyi günler kendime güvenm var ve bu konuyla ilgileniyorum.Bilgi verirseniz sevinirim

 33. ceylan aydın

  Herkese merhaba sermayesiz bütün. Arkadaşları bekliyoruz.cesaretiniz ve kendinize. Güvenin yeter.

 34. israfil akın

  arkadaşlar erzurumda yaşıyorum bilişim ve güvenlik siztemleri yapıyoruz….burada yeni bir avm açılıyor şuan bana burada nasıl bişey yapabileceğimle alakalı yardımcı olabilecek biri varmı…?

 35. Talha Kitapçı

  Marka bayilik almak istiyorum yerimiz Denizli’de hangi bayiliği önerirsiniz.

 36. Sporda bayiliklerde B-fit’i tavsiye ediyorum. Çok hızlı ilerliyorlar.

 37. Bayilik veren gıda firmalarında yüksek kar marjından ziyade diğer masraflarıda incelemeyi unutmayın. Kar marjı yüksek olsada kira ve eleman masraflarını düşünmeniz gerekiyor

 38. Bayilik veren firmalarda gıda alanında kar marjı yüksek olan firmalardan bahsedermisiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*