Anasayfa / Genel / Bireysel Sigortacılık İşine Emekliler rağbet gösteriyor

Bireysel Sigortacılık İşine Emekliler rağbet gösteriyor

Emlakçı, pansiyon işletmecisi gibi eskiden emeklilere özgü kabul edilen işler artık kılık değiştiriyor. Bunların çoğu profesyonel meslekler haline geldi. Ancak emeklilere uygun hala birçok uzmanlık alanı var. Bunlardan biri de yerel sigortacılık. Eğer geçmiş iş hayatınızda iyi bir çevre edinmişseniz bir sigorta acentesi açmanıza hiçbir engel yok. Sigortacılık bir çevre ve portföy işi. Uzmanlığı zamanla kazanıp bir profesyonel haline gelmeniz ise işi önemsemenize bağlı bir şey.

Bir başka seçenek ise bir sigorta acentesinde “freelance” (serbest) çalışmak. Emekli insanları sahip oldukları mesleğe ya da piyasadaki tanınmışlık düzeyine göre değerlendirebilecek çok sayıda sigorta acentesi var. Sigorta müşavirliği (danışmanlığı) ise uzman emeklilerin yapabileceği bir başka iş. Fakat danışmanlık ülkemizde genellikle acenteler tarafından üstleniliyor, müşterilere bedelsiz olarak veriliyor.

Son günlerde yükselen uzmanlık alanı ise bireysel emeklilik konusunda “tanıtıcı” olarak görev almak. Kendisi bireysel emekli olan bir bireyin çevresine bu işteki pozitif incelikleri anlatması çok daha kolay.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*