Anasayfa / Genel / Blog Yazarak Para Kazanma Yöntemi

Blog Yazarak Para Kazanma Yöntemi

Günümüz gençleri artık internette fazla zaman geçiriyorlar. Milyonlarca internet kullanıcısı internette zaman geçiriyor ve belirli siteleri sürekli okuduğu gibi google araması ile ulaştığı siteleri de keşfedebiliyor.

blog-3

Türkiye’de milyonlarca kişi hergün gazete okuma, e-posta gönderme /alma, sohbet etme (chat), kız-erkek arkadaş bulma, oyun oynama gibi amaçlarla internete giriyor. Böyle olunca da firmalar hedef kitlelerini sanal alemde etkileme yoluna gidiyor. Sonuç olarak internet sayfası veya blog sahipleri için para kazanma fırsatı ortaya çıkıyor.

Blog nedir

Blog (web günlüğü), teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturdukları, günlüğe benzeyen web siteleridir.

indir

Blog nasıl kurulur

Bir blog açmak için size bu servisi sunan pek çok site var fakat ben size hem Türkçe olan hemde Türkiye’de çok tutulan blogcu.com da blog açmayı kısaca anlatacağım.Unutmadan ayrıca blogunuza ekleyeceğiniz google adsense reklamı ile para da kazanabilirsiniz. Biraz incele yaparak aslında çok kolay üye olabileceğinizi göreceksinizdir. Ücretsiz blog servisleri.

http://www.blogcu.com

http://blog.mynet.com

http://www.bedava-sitem.com

http://www.azbuz.com

http://www.blogger.com

http://360.yahoo.com

http://home.services.spaces.live.com

http://www.benimblog.com

http://www.bloggum.com

http://www.blogkur.com

http://www.blogyaz.com

http://www.blogdol.com

http://www.blogyap.net

by10i_00

Blog yazarkan konu seçimi ne olmalı

Aslında her konuda yazabilirsiniz. İnsanların daha çok ilgilendiren, büyük bir kitleye hitap eden bir blog yazabilirsiniz. Ben ilk defa para kazanmaya başladığımda ücretsiz bir servisten blog açtım ve bayilik veren şirketler hakkında yazılar yayınladım. İlgili firmalara başvurdum, daha ayrıntılı bilgiler istedim ve içeriğini kendi cümlelerimle anlatarak yazdım. (unutmayın size ilk ziyaretçileri gönderecek google kopyala-yapıştırı sevmez.) Sadece basından çıkan haberler ve reklamlardan gördüğüm şirketlerin bayilik haberlerini yayınlayarak kısa bir sürede günde 5 dolar kazanmaya başladım. İçeriği sadece 20 yazıdan oluşuyordu. Sizde iyi bir konu seçerek bunu yapabilirsiniz. Örneğin çok mu geziyorsunuz, o zaman gezi sitesi açarak gördüklerinizi anlatabilirsiniz. Otomobil tutkunuzu gösterin. Uzman olduğunuz bir konu hakkında yazılar yazabilirsiniz.

Para kazanmak

Para kazanmak için en uygun çözüm Google Adsense‘dir. Blog yazarak Adsense’den çok büyük paralar kazananlar var. ReklamStore, Adtech gibi reklam ajanslarına da başvurabilirsiniz. Bunlar tıklama başına ücret veriyorlar.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*