Anasayfa / BAYİLİKLER / Burger King franchising şartları

Burger King franchising şartları

Burger King

Burger King franchise

Burger King franchising şartları

Türkiyede 1995 yılında TAB GIDA bünyesinde faaliyete geçen Burger King, 2001 yılında Sub Franchisise vermeye başlamıştır. Tab Gıda, 348′e yükselen restoran sayısıyla pazar lideri konumundadır. Bu 348 Burger King restoranının 75′i Sub Franchise restoranıdır. ve Sun Franchise sistemi ülke genelinde hızla gelişmeyi sürdürmektedir.

Burger King Franchise Adaylarında Aranan Özellikler
İşletmeci adaylarında aradığımız temel özellikler girişimci bir ruha, başarma hırsına ve tercihen geçmişinde başarılı iş tecrübelerine sahip olmak, asgari lise mezunu ve Burger King yatırımının gerektirdiği kişisel finansal olanaklara sahip olmak olarak sıralanabilir.

Burger King Franchise Verme Koşulları
Burger King belli bir öncelik sırasına uygun olarak geliştirdiği restoranların işletmeciliği ile ilgili genelde yapılmış olan kira sözleşmesi doğrultusunda 10 ila 20 yıl için lisans (franchise) vermektedir. Verilen lisans sayesinde kişi sahip olduğu restoranda ve Burger King markası altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır. Restoranın yer seçimi Burger King tarafından yapılmaktadır. Şayet kişi kendine ait bir emlakta restoran sahibi olmak istiyorsa yerin uygunluğu Burger King tarafından değerlendirilmektedir.
Uygun olan emlak Burger King tarafından kiralanır ve mimari projeleri Burger King tarafından hazırlanır. Tüm inşaat, dekorasyon, tesisat ve ekipman işleri Burger King standartlarına uygun olarak Burger King nezaretinde gerçekleştirilir. Seçilen işletmeci adayı Burger King tarafından verilen 6 ay süren eğitim programına katılarak işletmeci olabilmeye hak kazanır. Restoran sahibi kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın işletmeciliğini tayin edeceği bir işletmeci ile yürütebilir.

Burger King yatırım miktarı
Restorana yapılacak yatırım kaba ve ince inşaat, su, pis su, mekanik ve elektrik tesisatları, oturma grupları ve dekorasyon, soğuk odalar, çocuk oyun alanları, mutfak ekipmanları, kasa ve bilgisayar sistemleri ve Burger King’e ödenen başlangıç lisans ücretinden oluşmakta ve restoranın tipi ve büyüklüğüne göre K.D.V. hariç 700.000 A.B.D. dolarından başlamaktadır.

Burger King için Aranan İşyeri Özellikleri
İşyeri mekanı olarak yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler, alışveriş merkezleri, süpermarketler, sinema, dershane, ve okulların yoğun olduğu bölgeler vb. gibi. İşyeri giriş katı olmalı, mutfak ve depolar için en az 140 mkare alan ayrılabilmesi ve ön cephe genişliğinin en az 6m olması, birden fazla kat varsa katlar arasında minimum 3.20 m yükseklik olmalıdır.
Sunulan Destek ve Servislerimiz : Burger King; restoranın hazır hale getirip açılmasından itibaren, lisans süresi boyunca yoğun olarak operasyon, personel eğitimi, insan kaynakları, mali işler, reklam ve pazarlama, satın alma ve kalite kontrol hizmetleri, ürün araştırma geliştirme hizmetleri, lojistik ve teknik destek vermektedir.

Burger King başvuru formu için Burger King

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. sinan sönmez

    mrh yeni avmizde sizlerle çalışmak isteriz van erciş cvb bekliyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*