Anasayfa / Genel / Bursa Vergi Dairesi Adresi ve Telefonları

Bursa Vergi Dairesi Adresi ve Telefonları

Bursa Vergi Dairesi Adresi ve Telefonları aşağıdadır. Bursa Vergi Dairesine ulaşmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Vergi ile ilgili yaşadığınız her türlü sorun ile varsa soru, öneri, ihbar ve şikayetlerinizi bize iletmek için aşağıdaki yolları  kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
İhbar ve  şikayetler Bursa  Vergi Dairesi Başkanlığı  Denetim  Grup Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Denetim Koordinasyon Müdürlüğü bünyesinde sürdürülmektedir.
Denetim Koordinasyon Müdürlüğü;
A- 24 saat açık olan Alo 189 Maliye hattımıza bırakacağınız ses kaydı,
B– Yazılı dilekçeniz,
C- Internet üzerinden brs_ihbarlar_md@maliye.gov.tr mail adresimize göndereceğiniz e-posta ve
D- www.bursavdb.gov.tr internet sitemizin Alo Maliye bölümünde bulunan Online Şikayet ve İhbar sayfasından yapmış olduğunuz ihbar ve şikayetlerinizi işleme alıp değerlendirmektedir.

A – ALO 189 MALİYE HATTI

Mali ve Vergi Konularında Bilgi Edinebilmek, Herhangi bir İhbar ve şikayette Bulunmak Üzere alo Maliye 189 a ulaşabilirsiniz.
Servise gelen tüm ihbar ve şikâyetler 7 gün 24 saat esasına göre manyetik ortamda kayıtlara alınmaktadır. 189 telefon hattına gelen her çağrı bir “Ses No” ile sistem tarafından otomatik olarak numaralandırılmakta ve ihbar türündeki tüm aramalar eksiksiz olarak ayrıca şikayet fişine aktarılarak izleyen gün denetim ekiplerine iletilmektedir.
İhbar denetim ekiplerince değerlendirildikten sonra Ses No’ya göre bilgisayardaki ihbar detayları sayfasına islenmekte ve ihbarda bulunan vatandaşlara ihbarın değerlendirildiğine ilişkin yazılı veya sözlü bilgi verilmektedir.
189 İhbar ve Şikayet hattımızı arayarak şikayet ve ihbarda bulunan vatandaşlarımız ihbarda bulunurken mağdur oldukları durumun gerçekleşme tarihini, şikayete konu işyeri yada mekanın adresini, işyeri sahibinin unvanı ya da adını ayrıntılı bir şekilde belirttikleri takdirde şikayet ve ihbar konusu yerle ilgili işlemler daha hızlı yapılabilecektir.

B – YAZILI DİLEKÇE

Başkanlığımıza hitaben verilen dilekçe ve yapılan şikâyetler 3071 Sayılı Dilekçe Hakkinin Kullanılmasına Dair Kanun ve Vergi Kanunları açısından değerlendirilmektedir.
C – E –MAIL (brs_ihbarlar_md@maliye.gov.tr )

İhbar ve şikâyetlerinizi internet üzerinden de gönderebilirsiniz. Birimimize gelen mail ler günlük olarak kontrol edilmekte olup gelen ihbar ve şikâyet mailleri aynı gün değerlendirilmek üzere ilgili birime aktarılmaktadır.
Servise gelen ihbar ve şikâyetlerin değerlendirilebilmesi için;
1- İhbar edenin adı – soyadı (Gizli kalmak koşulu ile)
2- İhbar edenin adresi,
3- İhbar edenin telefon numarası
4- İhbar edilenin adı – soyadı veya unvanı,
5- İhbar edileninin açık adresi,
6- İhbarın konusu (Yer, tarih, saat, bildirilmesi halinde işlemler daha hızlı gerçekleşmektedir.)
Tam ve eksiksiz bildirildiği takdirde değerlendirilmek üzere ayni gün ilgili birilerimize iletilmektedir. İstenilen bilgilerin eksik ya da yetersiz olması halinde yapılan ihbar ve şikâyetler işleme konulmamaktadır.

D– www.bursavdb.gov.tr internet adresimizden online ihbar ve şikayet

Vergi Dairesi Başkanlığımızın resmi internet sitesi www.bursavdb.gov.tr adresindeki Alo Maliye 189 İhbar ve Şikayet sayfasında bulunan Online İhbar ve Şikayet formu doldurularak da ihbar ve şikayette bulunulabilinmektedir. Formda bulunan bilgilerin eksiksiz doldurulması ve doğru bilgileri içermesi işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlayacaktır. Gereksiz zaman ve işgücü kaybına neden olmamak açısından ihbar ve şikayette bulunacak vatandaşlarımızın bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.

İhbar ve şikâyetlerinizin ayrıntılı incelemeyi gerektirmediği durumlarda en kısa süre içerisinde değerlendirilmekte ve yükümlü nezdinde gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili vergi dairelerine iletilmektedir.

İhbar ve şikâyet ayrıntılı incelemeyi gerektiriyor ise, vatandaşımızdan söz konusu ihbar ve şikâyetini 3071 sayılı Dilekçe Hakkinin Kullanılması Hakkında Kanun hükümleri uyarınca yazılı vermesi ya da kendisinin ilgili birimimize başvurarak tutanak düzenlenmesi istenilmektedir. Ancak, vatandaşımız servisimize telefon ile başvurmayı tercih ediyor ise, söz konusu başvuru ilgili birimlerimize iletilmekte ve yapılan değerlendirme sonucu ayrıntılı incelemeyi gerektirdiği anlaşılırsa vergi incelemesi yapılmak üzere gerekli işlemler yapılmaktadır.
Sonuçlar, sağlıklı adres ve kimlik bilgileri veren vatandaşlarımıza yazılı ya da telefonla sözlü olarak iletilmektedir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*