Anasayfa / Genel / Capital Dergisi Aralık 2012 Sayısında Neler Var

Capital Dergisi Aralık 2012 Sayısında Neler Var

Capital Dergisinde Aralık 2012 sayısının konuları aşağıdaki gibidir.

Capital Kapak : ZİRVEYE TAŞIYAN KRİTERLER
Capital, 13 yıldır “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştımasını düzenliyor. Bu yıl, listenin ilk sırasında Turkcell var. Turkcell’i Garanti Bankası, Coca-Cola ve Arçelik izliyor

Capital Dergisi

Capital Araştırma
BÜYÜK KORKU
Her sektörün endişesi farklı. Beyaz eşyacılar Doğu Avrupa’dan otomotivciler sıkı maliye politikalarından korkuyor. 26 önemli sektörü sekteye uğratabilecek korkuları araştırdık.
HEDEFE NE KALDI?
Türkiye’nin önde gelen holdingleri orta vadeli hedeflerine kilitlendi. Büyükler, hedeflerinin neresinde? Planlarında neler var? Koç’tan Sabancı’ya büyüklerin hedeflerini masaya yatırdık.

SIRALAMA DEĞİŞTİRECEK GERÇEKLER
Önümüzdeki dönemde birçok sektörde pazar payları değişecek. Türkiye’nin 17 lokomotif sektöründe, pazar sıralamasını değiştirecek yeni dinamikleri inceledik. ilk sırada mobilite var.

PATRONUN DEĞİŞMEZLERİ
Nihat Özdemir’den Vahap Küçük’e ünlü patronların iş hayatında vazgeçemedikleri birçok prensip var. Capital, liderlerin takıntı niteliğinde 10 ortak kuralını araştırdı.

CEO’LARIN İNSAN FORMÜLÜ

Capital Söyleşi
YENİ CEO’NUN 5 YILLIK PLANI
Tahsin Yılmaz, Türk Telekom’un yeni genel müdürü. 3 ay önce TTNet’ten 12 milyar TL cirolu Türk Telekom’un başına geçti. Yılmaz’la hedeflerini, gelecek planlarını konuştuk.

GÜRİŞ’İN YENİ ROTASI
İsmi taahhütle anılan Güriş Holding, yeni yol haritası çizdi. Enerji ve madenciliğe giren Güriş’in yeni dönemini ikinci kuşaktan Müşfik Yamantürk’le konuştuk.

İKİ KARDEŞİN MÜTHİŞ PLANI
Çelebi Grubu, krizlere rağmen son 4 yılda tam 3 kat büyüdü. Can ve Canan Çelebioğlu kardeşler, 1 milyar dolara koşan Çelebi’nin müthiş büyüme hikayesini Capital’e anlattı.

Capital Yönetim
BİRİNCİ VAZİFEM!
CEO’lar strateji ve risk yönetimini kimselere bırakmıyor. Günlerinin tamamını daha kârlı, daha iyi, daha sürdürülebilir bir şirket için harcıyorlar, işte CEO’nun 5 kritik işi…

ANADOLU’DA DEĞİŞİM RÜZGARI
Anadolu’daki şirketlerin de yönetim kurulları değişmeye başladı. Anadolu’daki 16 şirketten 5’i son 1 yılda yönetim kuruluna dışarıdan üye atadı. Aralarında bağımsız üyeler de var.

“GLOBAL MARKA YARATMA ŞANSI ÇOK YÜKSELDİ”
Dünyanın önde gelen pazarlama gurularından Amitava Chattopadhyay, “Gelişmekte olan ülkelerdeki şirketlerin global marka yaratma şansı daha yüksek” diyor.

CEO’LARA İS YAĞIYOR
İşler açılınca CEO’lara gelen yeni iş teklifleri de arttı. CEO Club üyeleri arasında yaptığımız araştırmaya göre CEO’ların yaklaşık yüzde 72,8’i son 10 ayda yeni bir iş teklifi aldı.
Capital Finans
“KALİTE BOZULUYOR KÂR SINIRLI OLACAK”
Garanti Bankası’nın genel müdürü Ergun Özen’e göre bankacılıktaki en önemli sorun kârlılığın azalması. Özen, sektördeki sorunları ve yeni fırsatları Capital’e anlattı.

YENİLER GELİYOR, HEDEF YÜKSELİYOR
Faktoringde hızlı büyüme devam ediyor. Son bir yılda 7 yeni şirket kuruldu. Pazara giren oyuncu sayısı arttı. Sektörün yeni hedeflerini ve büyüme planlarını masaya yatırdık.

250 ŞİRKET GELECEK Mİ?
BES’de bugüne kadar büyüme, bireysel katılımla geldi. Bundan sonra ise hedef kurumsal katılımı artırmak. Uzmanlara göre 500 büyük şirketin yarısı BES’e katılım için plan yapıyor.

KONJONKTÜR
TÜRKİYE’NİN KREDİ NOTU
18 yıl aradan sonra gelen Fitch’in not artımını inceledik. Merkez Bankası’nın not artışına hemen tepki vermemesi, iç talebin bir miktar hareketlenmesini beklediği izlenimi veriyor.

Capital Görüşler
Akın Öngör / TÜRKİYE RİSKİ VE ÇÖZÜMLER
David Bork / 10 BİN SAAT YETERLİ Mİ?
Ali Özgenç / MÜŞTERİ ASLINDA NE İSTER?
Jeffrey J. Fox / MÜŞTERİYİ ELDE TUTMA YÖNTEMİ
Yılmaz Çakır / LINUX VE MYSQL’UN YARATILIŞINDA KÜLTÜREL BOYUT İLİŞKİSİ
Mehmet Gerz / YATIRIM YAPILABİLİR ÜLKE OLMA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI

RICHARD BRANSON
PROJEKSİYON
İNSANLAR
ŞİRKET DOKTORU
NASIL BAŞARDIM?
10 SORU
PAZARLAMA
MEDIAPULSE
ZİRVE YOLU
FİNANS HATTI
KİŞİSEL YATIRIM

Capital dergisi abonelik için 0 212  478 0 300 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*