Anasayfa / BAYİLİKLER / Çilek Mobilya mağazası açmanın maliyeti 200 bin euro

Çilek Mobilya mağazası açmanın maliyeti 200 bin euro

Çilek Mobilya mağazalarının bulunduğu 66 ülke arasında Türkmenistan, Azerbaycan ve Kazakistan da var. Şirket, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta ikinci mağazayı açmak üzere. Kazakistan’daki mağazalarının 3’ü Almatı’da, 2’si Astana’da. Bakü’de ise 3 mağazayla faaliyet gösteriyor. Bu mağazalar franchising sistemiyle açılmış.

Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek, önümüzdeki dönemde Özbekistan Taşkent ve Kırgızistan Bişkek’te de mağaza açacaklarını belirtiyor. Ayrıca Kazakistan ve Azerbaycan’da ülke distribütörlüğüyle ilgili tekliflere açık olduklarını söylüyor. Çilek, distribütörlük verecekleri firmalarda aradıkları özellikleri ise şöyle özetliyor:

“Mobilya sektöründe güçlü bayi ağının olması ve dünya çapında güçlü markalarla çalışması lazım. Bir iki yıl çalışmadan distribütörlük vermiyoruz. Kriterlerimize uygun firmalarla sıkı bir iş planı yapıp, hedefler doğrultusunda anlaşma imzalıyoruz. Öncelikle o ülkenin dinamiklerini bilen yerel işadamlarıyla çalışmayı tercih ediyoruz. Bu firmalardan teminat mektubu istiyoruz. Mağazalarımızın büyüklüğü 100 ile 300 metrekare arasında değişiyor. Depo, teslimat ve montaj ekibi olan, satışı kampanyalarla destekleyen firmaları tercih ediyoruz.”

Çilek Mobilya mağazası açmanın maliyeti 200 bin euro civarında. Firma yatırımcılara teşhir ürünlerini indirimli fiyattan veriyor. Mağazanın mimarisinde maddi destek sağlıyor, satış elemanlarını da eğitiyor.

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. ramazan uysal

    mrb ben ramazan uysal 29 yasındayım 13 sendır turkuyede ıstanbul sehrınde mobılya ısınde çalışıyorum azerbaycanda bu meslegımı devam etdırmek ıstıyorum 05367175581 sımdıden ılgınız ıcın tsk ederım

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*