Anasayfa / Genel / Çoçuklara Hikaye Kitabı Yazmak

Çoçuklara Hikaye Kitabı Yazmak

Çoçuk lara Hikaye Kitabı Yazmak

Eğer hikayeler anlatmayı ve çocukları seviyorsanız,çocuk kitabı yazmayı da öğrenebilirsiniz.Böylece evinizde çalışarak kendinize bir edinmiş olursunuz. Kendi hikayelerinizi yazmak,hikayeler anlatmaktan çok da zor sayılmaz.Tek yapmanız gereken,biraz hayal gücünüzü ve çocuk masumiyetinizi kullanıp bunları kağıda aktarmak.

Çocuk kitabı yazmak için özel bir eğitim ya da beceri gerekmiyor.Sadece çocuk hikayelerinde kullanılan dili,anlatım tekniğini bilmeniz yeterli.

Nasıl Hikaye Yazabilirim?

Herhangi yayın evi ve aracı kuruma ihtiyaç duymadan da bir çocuk kitabı yazıp yayınlayabilirsiniz.Çağımızdaki internet,bunları çok kolay kılmakta bize.Tabi bu işe başladıktan sonra,profesyonel bir yayın kurumu ile anlaşarak işinizi daha da büyütebilirsiniz.

Yazmaya başlamadan önce nasıl bir kitap yazacağınızı düşünmelisiniz.Kısa hikayeler,gizemli olaylar,ders çıkarılan yazılar,eğitici yazılar,eğlenceli bulmaca ve oyunlarla ilgili kitaplar yazabilirsiniz.Hatta çiziminiz güzelse,kendi boyama kitabınızı bile oluşturabilirsiniz.

Daha çok çocukların ilgisini çekecek karakterler oluşturup,bir dizi halinde kitaplar oluşturabilirsiniz.Ürünlerinizin başarılı olup olmayacağını öğrenmek istiyorsanız,etrafınızda gördüğünüz ne kadar çocuk varsa onlara anlatın.Bu izlenimlerin size büyük yardımı dokunacaktır.

Diğer bir pazarlama yolu ise,kişilere özel hikayeler oluşturmak.İnsanlara kişiye özel çocuk kitapları yaptığınızı bildirin.Ve isimlerini hikayelere monte edin.Çocuklar ve büyükleri, hikayelerde tanıdık isimleri görmekten büyük mutluluk duyacaklardır.Bu işle siz para kazanacak,içinizdeki çocuğa da çok istediği horoz şekerini almış olacaksınız.

Hakkında iskurun

Bir yorum

  1. ıyı aksamlar ben sınıf ogretmeyım ve cocukarı anlatan kıtaplar ve ders konumuza uygun kucuk kısa bolum hıkayelerhazırlamak ıstıyorum fakat nerden başlamam gerek bılmıyorum bır haftadır ınt.taraması yapıyorum fakat bı sonuç yok bana yardımcı olabılırmısını zlutfen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*