Anasayfa / BAYİLİKLER / Çöpçü Gıda Bayilik Veriyor

Çöpçü Gıda Bayilik Veriyor

çöpçü

Çöpçü Gıda

ÇÖPÇÜ GIDA, ülkemizin önemli şirketlerinde Genel Müdür ve CEO olarak görev yapmış olan Abdurrahman YUVALI liderliğinde İrfan BAYTAŞ ‘ın danışmanlığında kurulmuştur.

Abdurrahman YUVALI ANADOLU GRUBU şirketlerinden EFES PİLSEN ve COCA – COLA ile ROTOPAK ve TADIM GIDA’ da Genel Müdür ve CEO olarak görev yapmıştır.

İrfan BAYTAŞ ise, VARAN GRUBU, SANKO ve KONUKOĞLU GRUPLARINDA Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

Üst düzey kurumsal tecrübelerini olduğu gibi ÇÖPÇÜ GIDA’ ya aktaran kurucularımız, FRANCHISE ortaklarımıza düşük yatırım ile yüksek kârlılık elde edecekleri bir sistem oluşturmuşlardır.

1-ÇÖPÇÜ Franchise Sistemi:
ÇÖPÇÜ markamız ile üç işletme sistemimiz bulunmaktadır;
a)Franchising vererek yaygınlaşmak.
b)Franchise ile Ana Şirketin ortaklaşa yatırım yapması. Bu durumda işletme sorumluluğu anlaşma gereği taraflardan birinde olabilmektedir.
c)Ana şirket olarak şubeler açmak.
Her üç modelde de ürün tedariki, eğitim ve işletim sistemi aynı biçimde uygulanır.

2.Franchise Başvuru Formu:
Başvuru formunu kriterlere uygun olarak doldurup, direk başvuru, posta veya e-mail yolu ile şirketimize ulaştırmanız durumunda, müracaatınız değerlendirmeye alınacak ve Franchising departmanı tarafından incelendikten sonra 7 iş günü içinde cevaplanacaktır.

3.Ürün Tedarik Sistemi:
ÇÖPÇÜ Restaurantlarında %100 yerli dana (düve) eti kullanılır. Düve 1-2 yaşındaki sığır etine verilen isimdir. Üretim, kendimize ait merkez mutfağımızda modern ve hijyenik koşullarda yapılmakta olup, “iyi üretim kurallarına” harfiyen uyulmaktadır.
Franchise ve şubelerimizin içecek dışındaki tedarikleri günlük olarak üretim merkezimizden dondurulmadan yapılır. İçecekler ana şirketin sözleşmesini yaptığı markalar tarafından direkt olarak sevk edilir.
Merkez tarafından anlaşması yapılmayan hiçbir ürün Franchise ve şubelerimizde satılamaz.

4.Dekorasyon ve Mimari Uygulamalar:
ÇÖPÇÜ konseptinin tüm şube ve Franchise’ larda aynı olması için kendi mimari grubumuzla çalışılması zorunludur. Proje ve gerekli satın almalar, Franchise denetimi ve kontrolünde merkez ofis yöneticileri tarafından organize edilir.
Konseptimize uygun mekânlar aşağıdaki gibidir,
İş merkezleri ve/veya yaşam alanlarına çok yakın olması
Köşe mağaza veya geniş cepheli olması,
Müşteriye ayrılan alanın 80 metre karenin altında olmaması,
Aydınlık bir görüntü elde edilecek fiziki bir konuma sahip olması.
Yukarıdaki şartlar çerçevesinde yaklaşık bina dekorasyon maliyeti 1.000 – 1.500 TL/m2 olarak öngörülmektedir.

5.Franchising Süreci:
ÇÖPÇÜ’ nün Franchise olarak bir parçası olmak istediğinizde aşamalar aşağıdaki gibidir;
1. Adım :Franchise Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurarak başvuru formunuzu şirketimize kendiniz bizzat getirebilir, taahhütlü olarak posta ile veya e-mail ile gönderebilirsiniz. Telefon ve faks yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
2. Adım :Şirketimize ulaşan başvuru formu, en geç 3 gün içinde Franchising Bölümü tarafından değerlendirilir. Girişimci adaya olumlu – olumsuz bilgi verilir.
3. Adım :Olumlu olarak değerlendirilen başvurular için emlak ziyaret edilerek yerinde değerlendirilme yapılır. Bu süreç 3 iş günü sürer.
4. Adım :Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından 3 gün içinde Franchising Bölümü tarafından Franchise adayına randevu verilerek, yüz yüze görüşme yapılır. Bu görüşmede Franchise adayına sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.
5. Adım :Fizibilite sürecidir. Aday emlak’ ın fizibilitesi 5 gün içinde Franchising Bölümü tarafından yapılır. Bölgenin özellikleri, avantaj ve dezavantajları belirlenir. Proforma kar/zarar tablosu hazırlanır.
6. Adım :Yapılan fizibilite sonucu hazırlanan rapor olumlu ise 2 gün içinde Franchise adayı ile paylaşılır. Olumsuz raporların detayları girişimcilerle paylaşılmaz, sadece olumsuz olduğu bilgisi verilir.
7. Adım :Franchising sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi franchise’a verilir. Evrak prosedürünün tamamlanmasından sonra beş yıllık Franchising Sözleşmesi imzalanır. Franchise’ ın evrak hazırlık süresi en fazla 5 gündür.
8. Adım :Mimari ekip, 3 gün içinde emlak’ ı ziyaret eder ve uygulanacak konsept belirlenir. On gün içinde mimari proje çizimi tamamlanır (Proje çizimi sadece ÇÖPÇÜ mimari ekibi tarafından yapılır.)
9. Adım :Proje, dekorasyon ve donanım olarak ayrı ayrı, 7 gün içinde fiyatlandırılır (projeler anahtar teslim olarak ÇÖPÇÜ mimarı ekibi tarafından fiyatlandırılır).
10. Adım :Anahtar teslim fiyatlandırma ve ödeme koşulları girişimci tarafından onaylandıktan sonra 5 gün içinde siparişler verilip proje uygulaması başlatılır (ortalama bir proje uygulaması 20 gün içerisinde tamamlanır).
11. Adım :Açılacak ÇÖPÇÜ Restaurant’ ı için gerekli eleman listesi ve nitelikleri ÇÖPÇÜ İnsan Kaynakları Bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri ÇÖPÇÜ eğitim binası ve eğitim için seçilmiş pilot restaurantımızda eğitim danışmanımızın gözetimi ve takibinde 10 günde tamamlanır (gerekli görüldüğü takdirde personel alımı ÇÖPÇÜ İnsan Kaynakları tarafından yapılabilir).
Bu işlem diğer işlemlerin paralelinde olacağı için ilave süre gerekmez.
12. Adım :Açılıştan bir hafta önce ÇÖPÇÜ mağazasına ait broşür, magnet, tanıtım föyü vb. basılı reklam malzemeleri ÇÖPÇÜ Marketing ekibi tarafından belirlenip basılı olarak mağazaya teslim edilir.
Bu işlem diğer işlemlerin paralelinde olacağı için ilave süre gerekmez.
13. Adım :Mağaza açılmadan bir gün önce ilk siparişler ÇÖPÇÜ üretim bölümü tarafından girişimci adına hazırlanıp mağazaya gönderilir.
14. Adım :Başvurunun elimize ulaşmasından sonra ortalama 40 gün içinde mağazamızın açılış hazırlığı tamamlanmış olur. Operasyon ekibi tarafından kontrol edilip açılmaya hazır olan “restaurant destek ekibi” ile beraber satışa başlar.

6.Neden ÇÖPÇÜ?
ÇÖPÇÜ yönetiminin tecrübesi
Yatırım tutarının düşük olması
Kârlılığının yüksek olması
Pazarlama ve tanıtım gücü
Konusunda ilk olması
Yönetim kolaylığı
Firesi olmayan bir operasyonel özelliğe sahip olması
Ürün kalitesi
Eğitim desteği

7.Franchising Sistemin Franchise Açısından Yararları Nelerdir?
Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve tanınmış bir marka ile birlikte, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak mümkün olmaktadır.
Marka ile birlikte kaliteye sahip olunmaktadır.

Franchise veren işletme tarafından, Franchise alan işletmeye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.
Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında Franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktır.
Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.
Ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilecektir.
Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından yararlanılmaktadır.
Franchise veren işletmenin sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
İşletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.
Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır. Reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
Franchising sistemi, girişimcinin yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
Franchise veren işletmeye yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir iş işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.
İşletmeler için standart yönetim, muhasebe, satış ve stoklama fonksiyonları mümkün olmaktadır.

8.ÇÖPÇÜ Franchise Olmak İçin Aranan Özellikler
Girişimci bir ruh ve başarma tutkusu
ÇÖPÇÜ markasının gerektirdiği finansal olanaklara sahip olması
İnsan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesine sahip olması
Tüm zamanını ve gücünü ÇÖPÇÜ için harcama isteği ve imkânı

9.ÇÖPÇÜ’ nün Franchise’lerine Verdiği Destekler
Doğru yer seçimi&fizibilitesinin yapılması
Personel işe alma ve açılış öncesi eğitim sürecinin takibi
Bilgi ve Danışma hizmeti
Genel ve yerel pazarlama desteği
Mal ve hizmet standardının sağlanması
Ekipmanların ve ürünlerin sürekli güncelleştirilmesi(AR-GE)
Bölge koruma sistemi

10.ÇÖPÇÜ Restaurant Konseptleri
Cadde üzerinde ( Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler)
Yürüyüş alanı üzerinde
Park kolaylığı
Tercihen bahçe veya teraslı
100 – 200 m2 aralığındaki mağazalar
Cephesi en az 10 m. ve tercihan iki cepheli mağazalar

iletişim
Genel Müdürlük : Kavakyeli Plaza. Tahralı Sitesi.Fetih Mh .
Libadiye Cd. Tahralı Sk. No; 7 B Blok D;15
ATASEHİR / İSTANBUL
(0549) 577 7377
info@copcugida.com.tr

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*