Anasayfa / Genel / Değişik iş fikirleri 8 adet

Değişik iş fikirleri 8 adet

değişik iş fikirleri

iş fikirleri

Bu teknolojiler, bu iş fikirleri  henüz Türkiye’ye getirilmedi. Oysa yaygın kullanım alanları var ve pazar potansiyelleri yüksek. Elini çabuk tutanlar için karlı olabilir… Bu hafta tek bir iş fikrine değil, birkaç ilginç buluşa yer vermek istedim.  Kimini ithal etmek, kimini örnek alıp üretmek mümkün. Aralarında özellikle araba sahiplerinin ilgisini çekeceklere yer verdim.

Değişik iş fikirleri 8 adet

Rekabet Kurulu’nun kabul ettiği ve yıl sonuna kadar yayınlanması beklenen bir karar, otomobil bayilerinin istedikleri takdirde başka markaları da satmasına olanak tanıyor. Üreticiler kardeş markalarını doldurarak plazalı bayilerini garantiye aldı. Ama aynı serbestlik yedek parça ve aksesuar için de geçerli. Ben büyük otomobil bayilerinin halen butik tarzındaki aksesuar mağazalarının, tıpkı benzincilerin yaptığı gibi, çekicilik unsuru olarak geliştirmelerini bekliyorum. Dolayısıyla araç aksesuarı için gelecek yıllarda çok sayıda büyük mağaza oluşacak diye düşünüyorum.

Değişik iş fikirleri 1 : Kiremit izolasyonu
Eski kiremitlerin rüzgardan veya çatıya çıkanlardan ötürü yerinden oynaması, harçların kırılması, kırık ve kaymış kiremitlerin arasından su sızması oldum olası dert yaratır. Çözüm olarak çatı aktarılarak kiremitler değiştirilir, nasılsa yine akar diye altına da su geçirmeyen izolasyon tabakası döşenir. Oysa kiremitlerin kırılmasını kabullenmek yerine işini görmesini sağlamak daha hesaplı bir çözüm. Şimdi elastik bir harçla hem kiremitleri yerine bağlamak, hem de derzlerden ve çatlaklardan su sızmasını önlemek mümkün. Uygulaması da çok kolay. Su sızdıran yerlere çatının içinden yani kiremitlerin altından pistoleyle püskürtülüyor. Yapısal özelliği nedeniyle elastik harç en dar aralıklara kadar sızıyor. Sert hava koşullarında bile sızdırmıyor, kırılmıyor. Yeni binalarda kiremit altına izolasyon yapmaya gerek kalmıyor.
İş önerim: İnşaat malzemesi satanlar ithal edebilir. Ancak uygulama yaptıracakları ekipleri eğitmeleri şart. İzolasyon malzemesi üreticileri ise formülünü çözerek, patent engeline takılmayacak şekilde değiştirerek benzerini yapabilirler.
Bilgi için; Rolf Balcerek telefon: 004935872 33329 Email: dachinnenabdichtungBalcerek@tonline.de

Değişik iş fikirleri 2 : Araba camı perdesi
Avustralya’dan gelen bu araba camı perdesi, klimasız araçlar için birebir. Yazın arabaların arka koltuğu fırın gibi olur. Perde koysanız hem camı tam kaplamaz, hem de cam açılmaz. Film kaplasanız güneşi tam kesmez…
Şimdi cam açıkken takılabilen bir perde var. Arkadaki çocukların güneşten terlemesi, arabada bırakılan evcil hayvanların koltukların altına kaçması artık gerekmeyecek. Üstelik camda perde varken camı açmak da mümkün olacak.
Perdenin adı “Window Sox” yani cam çorabı. Kullanımı da zaten çorabı andırıyor. Avustralya’nın sıcağı, yakıcı güneşi ve bitmeyen uzun yolları, mucitlere arka kapıya çorap gibi perde geçirme fikrini vermiş. Birkaç sani
ye içinde takılıyor. Lastiklerle tutturulup kilitlendiği için yerinden kaymıyor. Ayrıca camın açılmasına da engel olmuyor. Rüzgarda sallanacak oynayacak parçası yok. Her araba tipi için ayrı modeli var. Ultraviyole ışınlarını yüzde 80 oranında tutuyor. Bu özelliği ancak filmle veya renkli camla sağlanabiliyor, onların da cam açıldığında koruyuculuğu kalmıyor.
İş önerim: Perdeçorapları önce getirip, sonra burada üretilebilir. Araçların çoğunun klimasının olmadığı ve yaz sıcağın dayanılmaz olduğu ülkemiz için uygun bir ürün.
Bilgi için; Kübler&Tannert GbR telefon: 00497062 977130 Email: info@sunprotec.de

Değişik iş fikirleri 3 : Mikrop filtresi
Boşluklu liflerinin bakterileri ve partikülleri tutmasıyla suyu süzen, elektriksiz çalışan bir filtre. Bu özellikleriyle hem ucuz karbon filtreler gibi her yerde kullanılabiliyor, hem de ters osmoz filtreler gibi mikropları süzebiliyor. Çözünmüş mineralleri tutmadığı için suyun tadını etkilemiyor. Filtrenin temizliği de çok kolay. Haftada birkez kaynatılması yeterli. Aynı filtre sterilize edilerek defalarca kullanılabiliyor. Evlerde olduğu gibi hastanelerde de steril su sağlıyor. Mobil tipi ise su kalitesinin sorunlu olduğu yerlere yapılacak seyahatler için düşünülmüş.
İş önerim: Sınırlı miktarda getirip, yüksek fiyatla satılabilir. İyi bir tanıtım kampanyasıyla, özellikle bebek ürünlerinin satıldığı mağazalarda yer alınabilir.
Bilgi için; Aqua Free Membrane Technology telefon: 004840 808070111 Email: s.brinkeseiferth@aquafree.com

Değişik iş fikirleri 4 : Vario bisiklet
Üç tekerlekli bisiklet, yürümeyi beceren çocukların gözde binek aracı. 70’lerde Doğu Almanya’da çocukların sevgilisi olan, ancak birleşmeden sonra üretimi duran Liliput’un benzeri geliştirildi. İki buçuk yaşından okul çağına kadar kullanılabilecek bu bisikletin ön tarafında iki, arkasında bir tekerlek var. Bu sayede daha dengeli ve hızlı sürülebiliyor.
İş önerim: Bir miktar ithal edildikten sonra üretilebilir. Görüntüsü ilginç, güven telkin ediyor, müşteri bulacaktır. Çocukların hep yeni ve farklı şeyler istedikleri unutulmamalı.
Bilgi için; Wolfgang Oertel telefon: 00493765 65217

Değişik iş fikirleri 5: Çekme çubuğu
Yolda kalan aracını çekiciye para vermemek için çekme halatıyla götürenler bilir derdini. Çok dikkatli ve yavaş olmak zorundadır. Her frende, her kalkışta sarsılır, kablo kopacak diye korkar. Tamir takımlarında süs gibi duran tekstil halatlar zaten hemen kopar. Yakın takibin, aşırı yavaş gitmenin stresi yorar. İki adım araba çekmek sorun olur. Mesafeyi sabit tutan çekme çubuğu ise ancak kamyonlarda bulu nur. “Tele Klick” adıyla satılan çekme çubuğu, iç içe geçen parçalardan oluşuyor. 60 cm uzunluğunda çantasıyla araba bagajına sığıyor.
Kullanılacağı zaman da saniyeler içinde açılıp, istenen uzunlukta monte edilebiliyor.
Çeken için de çekilen için de güvenli kullanım sağlıyor. Arabasını bir kez olsun çektiren ve o stresi yaşayanların hemen alacağı bir ürün.
İş önerim: Basit ürün ama ithal edilmeli. Alman malına duyulan güven kolay satışı sağlar.
Bilgi için; Tobias Schramm telefon: 00493725 83341 Email: info@teleklick.com

Değişik iş fikirleri 6 : Seyyar garaj
Kapalı garaj, araba sahiplerinin rüyası. Yağmur çamur, kar temizleme, cam kazıma gibi dertlerden kurtarır.
Dolu yağacak, çocuklar çizecek, hırsızlar çalacak gibi kabuslardan uzak, rahat bir uyku sağlar. Tabii yeri ve imkanı olana…
Şimdi kendine ait park yeri olana, garaj konforu sağlayan bir buluş var.
Temeli, duvarı olmayan, açılıp kapanabilir bir garaj. Üzerine oturduğu alüminyum çerçeveye de taşınabilir ve hafif, ama sağlam dursun diye içine 400 litre su dolduruluyor.
Garaj iki gazlı amortisörle kolayca açılıyor. Garajın malzemesi cam lifi takviyeli plastik.
İçeride yoğuşan suya karşı havalandırma delikleri var. Otomobil ve minibüs boyutuna uygun tipleri var. En güzel tarafı, taşınırken garajını alıp götürebilmek.
İş önerim: Daha üretime yeni geçecek olduğu için, kısmen veya tamamen burada yapmak mümkün. “Mob” bekçi kulübelerinin nasıl başladığını, nasıl yayıldığını düşünürsek, bunu da gerek cam lifi üreticilerinin, gerekse karavan üreticilerinin kolayca yapacağına inanıyorum.
Bilgi için; Fiedler telefon: 00493679 726100

Değişik iş fikirleri 7 : Işık duşu
Duş başlıkları sadece yıkanmak için değil, banyoyu eğlenceye çevirmek için tasarlanıyor. Masaj yapanı, darbeli püskürteni, yağmur gibi yağdıranı, iğne gibi yıkayanı yapılmıştı. Şimdi ışıklısı da var. Suyun gelmesiyle birlikte basınçlı şalter ışığı yakıyor. Biraz kromoterapi denen ışık kürüne özenmiş gibi, ama duş altında geçen zamanı daha eğlenceli hale getirdiği kuşkusuz.
İş önerim: ilginç bir yenilik olarak getirilebilir ancak yüksek satış beklenmemeli.
Bilgi için; Erhard Seeger tel: 0049791 72131

Değişik iş fikirleri 8 : Güneş enerjili tekne
Özellikle doğal koruma altındaki sularda yakıt kullanmayan teknelerin kullanılmasına öncelik veriliyor. Bu amaca yönelik üretilen teknelerin sessiz ve temiz çalışmasının yanı sıra giderek artan performansları da kullanıcıları etkiliyor. Bir dolumla 60 kilometre gidebilen aküleri var. Tekneler çok hafif ve kompoze malzemeden üretilmiş ve bu sayede asgari enerji tüketimiyle çalışıyorlar. Enerji üretmede ve motorda ileri teknikler kullanılmış. Almanya’da tekne kaptanlığı belgesi gerekmiyor. Berlin Köpenick gölünde dört çeşit güneş enerjili tekne kiralanıyor.
İş önerim: Özellikle doğanın kirletilmemesi istenen yerlerde kullanılır. Bazı yerlerde belediyelerin zorlaması, ama genelde AB uyum çerçevesinde çevre korumaya verilen önemin artmasıyla bu tür teknelere rağbet olacaktır. Müşterisi bulunduktan sonra bir miktar getirilebilir. Türkiye tekne üreten ve ihraç eden bir ülke olduğu için, tekne üreticilerinin kullanılan teknolojileri incelemesinde yarar görüyorum.
Bilgi için; SolarWaterWorld telefon: 004930 3941138 Email: thomas@solarwaterworld.de Para

Hakkında iskurun

4 yorum

  1. AYTEKİN BOSTANCI

    7 boyutlu sinema 4 kişilik satılık 0532 783 1639. uygun fiyata devredeceğiz. istenilen yere kurulur. arkadaşlar

  2. Evde iş fikirleri

    Evde yapılabilecek iş fikirlerinide yazarmısınız.

  3. yeni fikirleride bekliyoruz

  4. Değişik ve güzel iş fikirleri teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*