Anasayfa / Genel / Dikkat çeken 3 iş fikri

Dikkat çeken 3 iş fikri

1- Gündüz çocuk bakımı : Her ne kadar işsizlik rakamı biraz daha artmış gibi gözüksede son yıllarda Türkiye’de çalışan sayısıda oldukça arttı. Bayanlarında iş hayatına başlaması kreş ve anaokullarına olan ilgiyi arttırdı. Bu yüzden iş fikirleri arayan girişimciler evde çocuk bakımı, kreş ve anaokulu gibi bilinen sektörlere daha fazla yatırım yapabiliyorlar.Devletimiz çalışan kadınlara 300 lira kreş parası vermeyi düşünüyor. Bu parayı ise doğrudan kreşlere ödeyecek.

2- Tarla Bakımı : Eskiden köy halkı tarlalarını daha sık kontrol eder, gereken düzenlemeleri yapar ve buradan çıkan mahsulu satarak geçinirdi. Şimdi yeni nesilde bu durum değişmeye başladı. Örneğin fındık tarlalarına yatırım yapan ve emek veren bir çok girişimci artık arazilerini çocuklarına bırakmış durumda. Yeni yetişen nesil ise devlet memurluğu, özel sektör ve iş dünyasında girişimler yapmak amacıyla tarımdan uzaklaşıyor ve bir çok fındık tarlası bakımsız durumda. Bu da demekki fırsatını yakalayan girişimciler yarı yarıya ortaklık sistemi ile yatırım yapmadan sadece işçilik ile tarım arazilerinde çalışarak para kazanabilirler. Örnek olarak Fındık tarlası olupta ilgilenmeyenler fındığı toplayacak olan kişiye toplanan fındığın yarısını teklif ederler.

3- Ofis Temizliği : Temizlik sektöründe ülke olarak pek farklı fikirler düşünmediğimiz bir gerçek, oysaki diğer ülkelerde bu alanda farklı girişimler görmek mümkün. Ofis temizliği ise bizde genel temizlik sektöründe yaptırılıyor. Bu alanda yeni neler yapılabilir bunu araştırmak lazım. Sadece ofislerde ofis temizliği işini hedef alan bir girişimci bile yeni müşteriler kazanmak için daha çok vakit ayırabilir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*