Anasayfa / Genel / Dimes İnsan kaynakları ve iş başvurusu

Dimes İnsan kaynakları ve iş başvurusu

Dimes İnsan kaynakları ve iş başvurusu

1943
Kurucumuz Mustafa Vasfi Diren, Bursa Ziraat Okulu’nu Ziraat Teknisyeni olarak bitirmiştir. 1958 yılına kadar Türkiye’nin büyük özel çiftliklerinde ve devlet teşebbüsü olan tarım işletmelerinde görev almıştır.

1958
Ekonomik gelişmenin, tarıma ve tarıma dayalı sanayiye bağlı olduğuna dair inancı, Mustafa Vasfi Diren’in bu alanda yapacağı çalışmalara hız kazandırmıştır. Türkiye’de var olan tarımsal kaynaklardan katma değer yaratarak, bu değeri Türk ekonomisine kazandırmak amacıyla Dimes’i kurmuştur.

1964
Gıda sektöründe bir yeniliğe imza atan Dimes, “Türkiye’nin ilk meyve suyu üreticisi” olmuştur.

1975-77
Dimes Tokat tesisinde meyve işleme ve dolumda otomasyona geçilmiştir. Dimes’i dünyaya açacak olan İzmir tesisi için Kemalpaşa’da arsa satın alınmıştır.

1985
Üretim tesislerini yenileyen Dimes, Tokat şehir merkezinde 33.500 m²’lik bir alan üzerine kurulu, 16.000 m²’lik kapalı alanda faaliyet gösteren modern bir üretim tesisini ve 3.000 tonluk soğuk deposunu hizmete sokmuştur.

1990’lı Yıllar

1990 yılında meyve suyunda karton ambalaj kullanımına başlanmıştır. 1994 yılında bütün ürünleri için, Türkiye’nin resmi ürün standardı olan “TSE” uygunluk belgesini alan Dimes, üretim kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemiş,
1999 yılı içinde ISO 9002 Kalite Güvence Sistemi Belgesi’ni almıştır. Hedeflerini, bölge üreticisinin ve ülke ekonomisinin daima ileri gitmesine yönlendiren Dimes, 1995 yılında Orta Karadeniz Bölgesi’nde kaybolmaya yüz tutmuş süt hayvancılığının yeniden kalkındırılması ve köyden kente göçün önlenmesi amacıyla süt işleme ve dolum tesislerini yatırım programına almış, aynı yıl UHT süt ve süt ürünleri üretimine başlamıştır. Satış ve pazarlama süreçlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesini sağlamak amacıyla, 1997 yılında Nobel Pazarlama Ltd. Şti.’ni kurmuştur.

2000
Yeni bir hamle daha yapan Dimes, 10 ay gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamladığı, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasını devreye sokmuştur. Bu tesis, dünyada meyve suyu üreten fabrikalar arasında, teknik donanım açısından ilk 10 tesis içinde gösterilmektedir.

2003
Mülkiyeti Tarım Bakanlığı’na ait olan, Tokat’ın Turhal ilçesindeki 5415 dekarlık arazi üzerine kurulu Kazova Tarım İşletmesi’ni, hakim ortak konumunda, %25 Tigem iştirakiyle “Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi” adı altında 30 yıllığına kiralayarak, bu alanda kamu ve özel sektör işbirliğini gerçekleştiren ilk kuruluş olmuştur.

2004
Türkiye’nin ilk vidalı kapaklı karton ambalajını pazara sunmuş ve “Sitrik Asit (E330) katkısız” ilk meyve suyunu üretmiştir. Türkiye meyve suyu ve nektar pazarında lider olmuştur. ISO 14001 Çevre Yönetim ve HACCP belgelerini alarak dünya standartlarında üretim yaptığını bir kez daha kanıtlamıştır. Yaptığı marka iletişim çalışmalarıyla iki yıl gibi kısa bir sürede, Türkiye’de meyve suyu denilince ilk akla gelen marka olmuştur. Türkiye’nin ilk fonksiyonel meyve suyunu ve ilk light meyve suyunu üretmiştir.

2005
Türk markası olarak ihracatta 53 ülkeye ulaşan ilk meyve suyu markası olmuştur.
2005 yılı sonunda Tokat Taşlıçiftlik’te bulunan 41.000 m²’lik alana sahip bir fabrikayı da bünyesine katarak hızlı bir şekilde sistemine entegre etmiş ve
2006 yılında bu tesiste de meyve işlemeye başlamıştır. Türkiye’de karton ambalajdaki ilk %100 Nar Suyu ve %100 Üzüm Suyu üretimini gerçekleştirmiştir. Ağustos ayında açıklanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) verilerine göre Dimes, 500 sanayi devi sıralamasında, 2004 yılına göre 30 basamak, son yedi yılda da 190 basamak yükselerek 288. sırada yer almıştır.

2006
Yapılan yeni yatırımlar ile, İzmir ve Tokat’ta 60.000 m²’si kapalı alan olmak üzere 146.000 m² toplam alana sahip tesislerde üretim faaliyetlerine devam eden Dimes, yılda 300.000 ton meyve suyu üretim, 120.000 ton süt ve süt ürünleri üretim ve 80.000 ton meyve işleme kapasitesine sahiptir. Gıda sektöründe “Hızlı Balık” ödülüne layık görülmüştür.

2007
Brand Finance & Brand Assist’in Capital Dergisi Mayıs ayı sayısında yayımlanan araştırmasında Dimes markası, alkolsüz içecekler kategorisinde Türkiye’nin en değerli markası olmuştur. 2006 yılında 15 çeşit olan ürün sayısını 2007’de 23’e çıkarmıştır. Türkiye’de ilk Ayva Nektarı üretimini gerçekleştirmiştir. Ayrıca bu ürününü fonksiyonel içecekler kategorisinde konumlandırarak, Türkiye’de ilk kez diyabetiklerin (şeker hastaları) de kullanımına uygun meyve suyunu pazara sunmuştur.

2008
İlk yurtdışı tesis yatırımı olan Dimes Azerbaycan Fabrikası faaliyete geçmiş, bölge ülkelerine buradan sevkiyatlara başlanmıştır. 2008 yılının Temmuz ayında açıklanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) verilerine göre Dimes, 500 sanayi devi sıralamasında 238. sıraya yükselmiştir. Tüketici Diyalog Derneği tarafından hijyen ve kalite alanında Tüketici Ödülüne layık görülmüştür. Ürünlerindeki doğallığı ambalajlarına da taşımak amacıyla meyve suyu ambalajlarını yenilemiştir. Ekstra fayda sağlayan fonksiyonel ürünlerini Dimes Life kategorisi altında toplamış, bu ürünlerini 750 ml. karton ambalajda üretmeye başlamıştır.

2009
Capital Dergisi’nin “Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında 80. sıradan 38. sıraya yükselmiş, Alkolsüz İçecek Kategorisinde en değerli marka olmuştur. Dimes Süt’ün marka ve ambalaj tasarımı yenilenmiş, yeni süt markası “Dimes Çiftlik Yolu” olmuştur. Fonksiyonel ürün grubuna Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk kolesterolü düşürmeye yardımcı meyve suyu olan Dimes Life Şeftali-Kırmızı Havuç Nektarı’nı eklemiştir. Dimes Buzz markasıyla ürün portföyüne Limonata ve Ice Tea’yi eklemiştir. Dimes markasıyla ihracat yaptığı ülke sayısını 73’e çıkarmıştır.

2010
“Dimes Life Kırmızı Havuç & Şeftali Nektarı” ile Sial d’OrYarışması’nda “Türkiye’nin En Yenilikçi Ürünü Ödülünü” kazanmıştır. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda “Dayanıklı Hafif Şişe Yetkinlik Ödülü’nün” sahibi olmuştur. Türkiye’nin 500 sanayi devi arasında 296. sırada yer almıştır.

2011
Buzz ürün grubunu, Dimes Domino çocuk ürünlerini ve geleneksel lezzet kategorisinde ise Dimes Hasbahçe Osmanlı Şırası ürününü piyasaya çıkarmıştır. Aralık ayında gerçekleştirdiği ambalaj relansmanı ile Premium ve Nektar ürün gruplarında yeni tasarımıyla raflardaki yerini almıştır. Fortis Bank Türkiye ve Ekonomist dergisi tarafından gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırmasında “Anadolu’nun Karını en çok artıran Şirketi” ödülünün sahibi olmuştur. Türkiye’nin 500sanayi devi arasında 270. Sıraya yükselmiştir. İhracat yapılan ülke sayısını 93’e çıkarmıştır

Dimes İş Başvurusu İçin

http://www.dimes.com.tr/CareerForm.asp

Hakkında iskurun

4 yorum

  1. MAHMUT KILIÇ

    dimes gibi büyük bi firmada calışmak istiyorum

  2. İzmirde ikamet etmekteyim 9 yııllık ağır vasıta ehliyetim var 5 yıl metro alışveriş mağazasında kamyonla dağıtım sevkiyat yapyım şehir içi ve şehir dışını iyibilirim işimde tecrübeliyim 0544 796 83 97

  3. şirketınızın kaliteli vede güvenli oldugundan cot etkilendim

  4. şu an işşiz oldugum için iş arıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*