Anasayfa / Genel / Doğan Optik, Yeni Marka Arayışında

Doğan Optik, Yeni Marka Arayışında

Geçen sene içeride yüzde 47, dışarıda yüzde 180 büyüme elde eden Doğan Optik, dünyanın dört bir yanında yeni marka arıyor. Geçen sene içeride yüzde 47, dışarıda yüzde 180 büyüme elde eden Doğan Optik, dünyanın dört bir yanında yeni marka arıyor. Fred, Barton Perreira, Tag Heuer, Salomon, Kenzo, Ninna Ricci, Balmain, Levis, Celine Dion, Vuarnet, Palzileri, WK, Harry Potter, Range Rover, Bamboo, Ceruti 1881, Bally Sonia Rykiel markalarını müşterileri ile buluşturan şirket, bu anlamda 2013’te yeni atılımlar yapmayı planlıyor.

Doğan Optik Genel Müdürü Hakan Doğantekin, büyüme adına diyalogda bulundukları dünya markaları olduğunu bildiriyor.

Türkiye’nin büyük grupları, güç günlerden geçen Avrupa ülkelerinden ünlü markaları bünyelerine katıyor. Beko’nun Grundig’i ve Ülker’in Godiva’yı satın alması; Saray ile Alfemo’nun marka arayışı diğer şirketlere de örnek oluyor. Bu çerçevede 2009’da Tag Heuer’in üreticisi Logo Group ve 2011’de Kenzo’nun üreticisi TWC-Lamy firmaları ile ortak olup ünlü markaların haklarını alan Doğan Optik, 2013’te temkinli büyümeyi hedefliyor.

Büyüme planları ve marka arayışları ile ilgili Cihan’a açıklamalarda bulunan şirketin yönetim kurulu başkanı Hakan Doğantekin, bu sene ihtiyatlı davranacaklarını ifade ediyor. Önemli gözlük markalarını ellerinde bulundurduklarına işaret eden Doğantekin, “Diyalogda olduğumuz yeni dünya markaları var. Umut ediyorum, 2013’te yeni yapacağımız anlaşmalar ile sektörde payımızı daha da artıracağız.” diyor.

2012 mali tablolarına da ana hatları ile değinen Doğantekin, geçen sene içeride yüzde 47, dışarıda yüzde 180 büyüme elde ettiklerini; gelirlerini ve karlarını önemli oranda artırdıklarını duyuruyor.

DOĞAN OPTİK’İN Sarar İLE ÜRETTİĞİ GÖZLÜKLERE BÜYÜK İLGİ

Öte yandan Doğan Optik, Sarar Giyim ile Sarar Eyewear marka gözlük üretiyor. Tasarımı Doğan Optik tarafından yapılan gözlükte, Sarar Giyim’in temalarından, detaylarından ve renklerinden yararlanılıyor. Doğan Optik Yönetim Kurulu Başkanı, Sarar’ın kadın giyiminde önemli yeri bulunduğuna, gözlük alanında da başarılı olacağına temas ediyor.Ürünlerin raflarda yerini aldığını anlatan Hakan Doğantekin, Sarar Eyewear’ın tüketicilerden büyük ilgi göreceğini, payının büyük olacağını sözlerine ekliyor.

Sarar Giyim CEO’su Emre Sarar ise moda sektöründe gözlüğe artan ilgiden söz ederken, şunları aktarıyor:

“Marka olarak bu trendi gördük ve önemle egildik. Koleksiyonlarımızı tamamlamak ve müşterilerimize daha kapsamlı hizmet sunmak adına optik ve güneş gözlüğü tasarımlarımızı Sarar Eyewear adı altında sunmaya karar verdik. Gözlük tasarımlarımız Doğan Optik tarafından yapılıyor. Ancak Sarar’da yer alan temalar, detaylar ve renkler temel alınıyor. Bizim için önemli olan güneş gözlüğü ile koleksiyonlarımızın uyumlu ve birbirini tamamlıyor olması.”

Koleksiyonlarında hem kadın hem erkek gözlük modellerinin bulunduğunu belirten Sarar, “İlk etapta, sınırlı sayıda olan mağaza ağımızda koleksiyonumuzun öne çıkan parçalarını müşterilerimizin beğenisine sunuyor olacağız. İlerleyen günlerde ise tüketicilerimiz Doğan Optik’in Türkiye genelinde sahip olduğu 400 satış noktasında koleksiyonumuza ulaşabilecekler.” ifadelerini kullanıyor.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*