Anasayfa / BAYİLİKLER / Dominos Pizza Bayilik Veriyor

Dominos Pizza Bayilik Veriyor

dominos-pizza

ABD’li Domino’s Pizza, Türkiye pazarına 14 yıl önce girdi. Türkiye’deki ilk şubesini 1996’da Ulus’ta açan Domino’s Pizza, İstanbul’da hızla büyümesinin ardından Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Yalova’da toplam 149 restoran açtı. Bu şubelerin 100’ü franchising sistemiyle açılmış. Şirket, önümüzdeki 5 yıl içinde şube sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyor.

Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga, “Franchising sistemiyle büyüme planlarımız kapsamında farklı illerimizdeki şube açılışlarını sürdürüyoruz. Domino’s Pizza olarak Ankara, Bursa, İzmir, Marmaris, Didim, Afyon, Gaziantep, Gemlik, Sinop, Uşak, Malatya, Elazığ, Nevşehir, İskenderun, Muğla ve Şanlıurfa’da yeni restoranlar açmayı hedefliyoruz” diyor. İyi bir vizyona sahip, büyüme hedefleri olan franchise’lerle çalışmayı tercih eden şirket, bu konuda çok titiz davranıyor.

Domino’s Pizza şubesi açmak için yaklaşık 90-150 metrekarelik bir dükkan yeterli. 6-8 metre cephesi olan, baca problemi olmayan, ana arterlerde bulunan dükkanlar uygun bulunuyor. Bir Domino’s Pizza restoranının toplam yatırım maliyeti 220 bin dolar civarında. Yaklaşık başlangıç sermayesi ise 120 bin dolar. Başlıca yatırım kalemleri mimari, dekorasyon, isim hakkı, bilgisayar yazılımı ve donanımını kapsayan ekipmanlar olarak sıralanıyor. Saranga, gerekli teminatları gösterebilmesi durumunda yatırımcıya leasing ve vadelendirme gibi borçlanma seçeneklerini de kullandıklarını söylüyor. Tüm bu yatırımın geri dönüşü ise 18-24 ay olarak hesaplanıyor.

Domino’s Pizza’nın menüsünde farklı damak tatlarına hitap edebilen birçok pizza çeşidi bulunuyor. Extravaganzza, Pizza Fit, Italiano ve Kumru Pizza menüde yer alan alternatiflerden birkaçı. Pizzanın yanı sıra menüde tatlılar ve başlangıç lezzetleri olarak tercih edilebilecek farklı yan ürünler de bulunuyor.

İletişim

Telefon: 0212 280 96 36

E-posta: baris.memis@dominospizza.com.tr

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*