Anasayfa / BAYİLİKLER / Domino’s Pizza franchise bilgileri

Domino’s Pizza franchise bilgileri

Dominos pizza

Dominos pizza

Domino’s Pizza’nın Evlere Servis konusundaki başarısı, 65 ülkede 8.750’nin üzerinde şubesi ile onaylanmıştır. Güçlü operasyon modeli, endüstrideki yenilikleri, destek veren ekibi, lezzetli pizzaları ve müşteri memnuniyetine verdiği maksimum özen, Domino’s Pizza’nın Franchise için mükemmel bir adres olduğunu gösteren nedenlerden sadece birkaçıdır.

Pizza Restaurantları A.Ş., Domino’s Pizza’nın Türkiye’de Master Franchise’ını alarak 1996 yılında öncelikle Ulus restoranıyla faaliyete geçmiştir.

Amacımız, başarılı Franchisee’ler ile büyümektir. Franchisee’lerimizle yerel grup toplantıları yaparak, birebir görüşerek ve uygulamalarımızı paylaşarak, pozitif enerji ile ilişkilerimizi daha da güçlendiriyoruz. Böylelikle şirketimiz ve Franchisee’lerimiz başarıyı birlikte elde ediyorlar.

Sistemimizin başarısının kanıtlarına ilişkin birkaç madde sıralamak istediğimizde şöyle özetleyebiliriz:

Domino’s Pizza’nın 200 şubesinden 134 tanesi franchisee’lerimiz tarafından işletilmektedir.

Şirket dükkanlarında evlere servis veya mutfak personeli olup, restoran müdürlüğü yapmış ve arkasından Franchisee olup kendi Domino’s restoranının sahibi olmuş dört Franchisee’miz vardır. Bu dört arkadaşımızın toplam 12 Franchisee restoranı vardır.

Domino’s Pizza 2012 Planlamasında öncelik verilen iller

Aksaray
Akhisar
Amasya
Diyarbakır
Düzce
Elazığ
Giresun
Karabük
Kastamonu
Kayseri Talas
Muğla
Sivas
Şanlıurfa
Uşak
Zonguldak
Antalya-Manavgat
Aydın Nazilli
Aydın Söke
Balıkesir-Edremit
Bilecik
Burdur
Erzincan
Erzurum
Karaman
Manisa Salihli
Manisa Turgutlu
Mardin
Nevşehir
Niğde
Ordu-Fatsa
Ordu-Ünye
Rize
Samsun-Bafra
Samsun-Çarşamba
Tokat
Zonguldak

Domino’s Pizza franchise destekleri

1960 yılından bugüne kadar kazanılan bilgi ve tecrübenin yerel deneyimlerle harmanlanması ile oluşan pazarlama aktiviteleri; Ulusal ve Lokal olmak üzere 2’ye ayrılmıştır.

Her dükkan kendi servis bölgesi içerisindeki potansiyel müşteri portföyüne yeni ürünlerini tanıtmak ve promosyonları duyurmak için belirli aktivitelerde bulunur.

Lokal pazarlama olarak adlandırılan bu yöntemde broşür dağıtımı, yüz yüze sıcak pazarlama, tele marketing (önceden satış) ve call back (müşteri memnuniyet ölçümü) gibi pazarlama yöntemleri kullanılır.

Ulusal pazarlamada ise; dükkan reklam fonu ve sponsor gelirleri ile oluşturulan bütçeden kitlesel pazarlama yapılır. Bu faaliyetlerde radyo, televizyon, billboard, gazeteler, internet gibi her türlü iletişim aracı kullanılmaktadır.

Domino’s Pizza’nın bir partneri olarak profesyonel bir firmadan Halkla İlişkiler desteği alınır. Şirket Domino’s Pizza’nın görsel ve yazılı basın ile olan ilişkilerini düzenler, röportajlar organize eder, sosyal sorumluluk projeleri üretir, hazırladıkları ulusal ve yerel basın bültenleri ile hem yeni açılan dükkanlara hem de var olan dükkanlarımıza destek olur.

Lezzeti mükemmel pizzamızı 30 dakikada teslim etmek için odaklanmış ekiplerimiz; müşteri tercihlerinin yönlendirilmesinden rekabet psikolojisine, sıcak satıştan hijyen ve kaliteye kadar, uzmanlık seviyesine ulaşana dek sürekli eğitime tabi tutulurlar.

Dükkan açılmadan önce eğitim ve geliştirme departmanı, standart olan bir eğitim programına katılmanızı sağlar.

Standart program teorik ve pratik olmak üzere 12 hafta boyunca, eğitim ofisimizde uygulanmaktadır. Ardından dükkan açılana kadar geçen süre boyunca, belirlenen bir Domino’s Pizza dükkanında; pizza yapımı, ürün kalitesi, hijyen, müşteri odaklı satış, sipariş alımı, pazarlama, finans gibi konularda çok ayrıntılı bir eğitim programı uygulanır.

Dükkan açıldıktan sonra da eğitim departmanı servis, bilgi ve ürün kalitesinin standartlarını koruması için 3 hafta boyunca kontrollerine devam eder. Kontrol ve rutin eğitimler dükkanın çalışma sürecinde de sürmektedir.

Yapılan rutin denetimler sonucunda alınan puanlara göre dükkanlara yıldız verilir. Dükkanlar tüm dünyadaki dükkanlar ile bir yarış halindedir.

Denetimler; sadece puan vermek için değil, arkasından hazırlanan hareket planları sayesinde gelişim sağlamak için yapılmaktadır.

Franchisee dükkanlarımıza operasyonel anlamda destek olmak amacı ile Franchise bölge müdürleri gerekli analizleri objektif olarak yapar ve hareket planları oluşturur. Hareket planları analiz sonuçlarına göre; ciroyu arttırma yöntemleri, personel eğitimi, servis kalitesinin yükseltilmesi gibi konuları içerebilir.

Domino’s Pizza dükkanlarında pizza pişirme dışında detaylı bir üretim yapılmaz. Ürünler (hamur, salata ve yan ürünler) hazır olarak Gebze, İzmir Torbalı ve Ankara’da bulunan fabrikalarımızdan sevk edilir.

Domino’s Pizza franchise merak edilen soruların cevapları

Domino’s Pizza, işletmenin başında duracak kişinin en az %51 hisseye sahip ve finansal gücünün ortalama
250.000 – 270.000 USD + KDV yatırımı karşılayabilecek seviyede olmasını istenmektedir. Bu kişi zamanının büyük bölümünü ve enerjisini Domino’s Pizza dükkanına adamalıdır.

Domino’s Pizza herşey dahil kurulum maliyeti ortalama 250.000 – 270.000 USD + KDV’dir.

Toplam yatırım değeri kiralanan dükkanın metrekare alanı, cephesi, kiralandığı andaki fiziksel durumu ve açılışta beklenen iş kapasitesiyle orantılı olarak farklılık gösterebilir. Yatırım bedeline isim hakkı, dekorasyon, üniformalar ve mutfakta kullanılacak araç ve gereçlere kadar her şey dahildir. İdeal metrekare değerleri 90-150 arasıdır.

Franchise Anlaşma süresi dükkanın açıldığı günden itibaren 10 yıldır. İşletme esnasında tüm Franchise alanlar, royalty ve reklam fonu katılım payı öderler.

Ön protokol dönemindeki teorik ve pratik eğitimlerde başarılı olmalıdır.

Domino’s Pizza franchise başvurusu için tıklayınız

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*