Anasayfa / Genel / Emlak/Gayrimenkul Danışmanlığına Dair

Emlak/Gayrimenkul Danışmanlığına Dair

Nüfus artıyor, şehirler belirli standartlarda planlanıyor ve buna bağlı olarak inşaat sektörünün çalışma alanı genişliyor. Hem geleceğe yapılan bir teminat hem de yatırım olarak görülen emlak/gayrimenkul ve buna bağlı danışmanlıklar oldukça revaçta. Az sermaye ve yüksek kar marjıyla yapılan emlak/gayrimenkul danışmanlığı yepyeni bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor. Nüfus sayısının artması ve kişilerin değişen ihtiyacı danışmanlığı oldukça önemli kılıyor.
Klasik emlakçı anlayışından farklı olarak ölçülü müşteri ilişkisi, kullanılan dile hakim olmak, pazarlama yeteneği ve portföyündeki gayrimenkullerin sunumunu gerçekleştirebilmek gibi özellikler aranıyor.
Ülkemizde emlak/gayrimenkul danışmanlığı yapabilmenin bazı yasal koşulları var fakat üniversitelerin bazı bölümlerinde danışmanlık eğitimleri veriliyor. Ayrıca meslek edindirme kursları da emlak danışmanlığı eğitimi ve bu eğitimin neticesinde belge veriyor.
İyi bir danışmanın aylık geliri bir avukat yahut bir doktor kadar olabiliyor. Fakat yapılan istatistikler eğitimlilerin eğitimsizlere göre daha fazla kazandığını gösteriyor.
Emlak danışmanlığı için kısaca ev sahibi ile ev arayan kişiler arasındaki bağlantıyı sağlayan bir aracıdır. Danışmanlığının profesyonel anlamına bakıldığında ise müşteri ihtiyaçlarına uygun arsa, konut, ofis, dükkan vb mülklerin temin edinilmesi yönünde imarsal, teknik, altyapı ve hukuksal açıdan müşterilerin bilinçlendirmesidir.

EMLAK/GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI YAPMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

– Bir hedefiniz olsun ve o hedeften vazgeçmeyin.
– Satış ve pazarlamayla ilgili kurslara başvurun ve eğitim sertifikaları alın.
– Çalışma arkadaşlarınız iyi seçin ve güvendiğiniz insanlardan bir ekip oluşturun.
– İşlerinizi yürüteceğiniz ofiste belli bir sistem oluşturun ve buna göre hareket edin.
– Görünüşünüzle olduğu kadar dile hakim olmanızla da müşterilerinizi arttıracaksınız. Bu yüzden her zaman şık olmanın yanında akıcı bir Türkçe’ye ve güzel bir diksiyona da ihtiyacınız olacak.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*