Anasayfa / BAYİLİKLER / En Pahalı Bayilik Veren Firmalar

En Pahalı Bayilik Veren Firmalar

En popüler bayilik veren firmalar hamburger ve pizza bağlantılı işletmelerdir. Bu firmaların büyük çoğunluğu bayilik verirken başlangıç ücreti ve yıllık kardan pay isterler. Dünyanın en pahalı bayilik veren firmaları aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Choice Hotels International – 14,6 Milyon Dolar

Choice_Hotels_International

Choice Hotels International, konaklama hizmeti verir ve farklı birçok markaya bağlıdır. Bu markalar arasında Ascend Collection, Cambria Suites, Clarion, Comfort Inn, Comfort Suites, Econo Lodge, Mainstay Suites, Quality Inn, Rodeway Inn, Sleep Inn, ve Suburban Extended Stay Hotel vardır. Firma 1939 yılında kurulmuştur ve Amerika’nın Maryland eyaletindedir. Net geliri 113 milyon dolardır ve toplam gelirleri yaklaşık 650 milyon dolardır.

2. Amazing Spaces – 8,25 Milyon Dolar

AmazingSpaces_logo_small_square

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amazing Spaces, bir aile şirketi olarak 1998 yılında kurulmuştur. Müşterilerine iyi gözetimli ve temiz depo alanları sunar. İlk ofisleri Houston’da yer almaktaydı. Firma, depo alanlarının emniyetli olduğunun ve donanımlarının mükemmel olduğunun altını çizmektedir. Bütün birimlerin kendi kapıları ve yükleme alanları vardır. Bugünlerde 2,000’in üzerinde müşterisi vardır ve kiralık depo alanları yaklaşık 35 metrekaredir.

3. AMPM – 7,6 Milyon Dolar

ampm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMPM, Amerika’nın batı yakasında şubeleri olan bir market zinciridir. Aynı zamanda Georgia, Florida, Illinois, Indiana, Kentucky ve Pennsylvania’da da şubeleri vardır. Ayrıca başta Arjantin, Brezilya, Şili ve Meksika olmak üzere orta ve güney Amerika’da da yayılmıştır. BP American markasının altında yer alan AMPM genellikle akaryakıt istasyonlarının yakınlarında yer alır. Başlangıç ücretlerinin haricinde bayilerin senelik karlarının %5’ini ana firmaya vermesi gerekir.

4. Golden Corral – 6,76 Milyon Dolar

golden-corral-2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Golden Corral bir aile restoranıdır. Restoran ürünlerin çoğunu ızgarada pişirir ve açık büfe yemek hizmeti de verir. Golden Corral, 1973 yılında kurulmuştur ve 40 eyalette restoranı vardır. Kuzey Carolina merkezli olan bu firma her sene 195 milyon doların üzerinde gelir elde eder. 6,76 milyon dolarlık başlangıç ücretinin dışında senelik karın %4’ünü ister. Başvuru yapanların 500,000 dolarlık döner sermayesinin ve 2,5 milyon dolarlık net servetinin olması gerekir.

5. Buffalo Wild Wings Grill & Bar – 3,2 Milyon Dolar

Buffalo Wild Wings

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buffalo Wild Wings, sığır kanatlarıyla meşhur olmuş bir restorandır. 1982 yılında kurulmuştur ve Amerika’da toplam 832 restoranı vardır. Yaklaşık geliri 785 milyon dolardır.

6. Culver’s – 2,8 Milyon Dolar

img-logo

 

 

 

 

 

Culver’s, Amerika’da 454 şubesi olan bir restoran zinciridir. Donmuş krema ve “butter” hamburgerler ana ürünleridir. Başlangıç ücretlerinin dışında senelik karın %4’ünü ödemeniz gerekir. Potansiyel bayilerine dört aylık bir iş eğitimi verir.

7. KFC – 2.5 Milyon Dolar

KFC_logo.

 

 

 

 

 

 

 

Kızarmış tavuk denilince aklımıza direk KFC veya Kentucky Fried Chicken gelir. Harland Sanders bu popüler kızarmış tavuk zincirini 1930 yılında Kentucky’de kurmuştur. KFC’nin ilk şubesi 1952’de Utah’da açılmıştır. Büyün dünyada 109 ülkeye yayılmıştır ve şubelerin geliri 9 milyar dolara ulaşmıştır. Başlangıç ücretinin dışında, şubelerin ana firmaya yıllık karlarının %5’ini vermeleri gerekir.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*