Anasayfa / Genel / Enerji Verimli ve Sızdırmaz Plastik Gemici Anemostadı Geliştirilmesi

Enerji Verimli ve Sızdırmaz Plastik Gemici Anemostadı Geliştirilmesi

İş Fikri Açıklaması : Ürün, 1507 kodlu, Tübitak, Kobi, Ar-Ge başlangıç destek programı dahilinde gerçekleştirilmiş bir proje ile geliştirilmiştir. Hava disk valfları havalandırma sistemlerinde, sistemin yapısına göre ilk veya son parça olarak kullanılmaktadır. Her iki durumda da sistemin bina sakinlerine en yakın parçasıdır. Havalandırma sistemlerinin hem üfleme hem de emiş kısımlarında performansını kaybetmeden kullanılabilecek şekilde biçimlendirilmiştir. Özellikle kapak parçası bu işlev düşünülerek şekillendirilmiş; benzeri ürünlerde kullanılan metal kısımlar, yeni tasarımda kapakla bütünleştirilerek, rganik formda bütünsel bir yapı oluşturulmuştur. Tasarım sürecinde tüm fonksiyonlar bütüncül bir yaklaşımla ele alınmıştır. Bu sayede ürün montaj, performans, üretim ve geri dönüşüm açılarından hem ulusal hem de uluslararası rakiplerine göre pek çok avantajlar sunmaktadır.

Bu avantajların ilk ve en önemlisi performans kriteridir. Disk valflar için basınç kaybı değeri ürün seçiminde belirleyici değerdir. Basınç kaybının küçük olması sistemin daha küçük fanlarla çalışabilmesini sağlar. Değer küçüldükçe enerji tasarrufu artmaktadır. Ürünümüzün basınç kaybı değeri rakiplerinin çok altındadır. Bunun yanında diğer ürünlerde görülen hava kaçakları giderilmiştir. Böylelikle daha verimli, yüksek performanslı bir ürün elde edilmiştir. Montaj bileziği parçası sayesinde ürünün daha önce benzerlerinde görülmeyen bir şekilde kolay ve hızlı montajı yapılabilmektedir. Tamamı plastik malzemeden tasarlanan
üründe örneklerinde kullanılan metal kısımların kullanılmaması hem üretim hızını artırmakta hem de üretim, bakım, onarım maliyetlerinde azalma sağlamaktadır. Ayrıca bu özelliği sayesinde, geri dönüşüm sürecinde önemli bir faaliyet olan sınıflandırma işlemi kolaylaşmaktadır. Tamamı tek bir plastik malzemeden üretilen ürün sınıflandırma sırasında fazladan bir işleme gerek duymamaktadır.

Business idea – Development Of Energy Efficient And Fully-Airtight Air Disc Valves : The product has been developed under a project supported by TUBITAK, SME initial R&D support programme coded 1507. In ventilation systems, air disc valves are mounted either as inlet or outlet as per system requirements. For both, it is the closest component of the system to the residents. The product is designed both for exhaust and supply without any performance loss. Adjustable lid is designed in this regard. Furthermore with it’s innovative design, metal parts which are used on conventional products are integrated to the lid therefore creating a new complete component. In the designing process, all functions are approached with monolith.

Thus product has many advantages production, mounting, performance and recycling wise against it’s competitors. The most important criteria is performance. In the product selection prosess, pressure loss is a critical criteria. The less the pressure loss, the small the fans may get that operates in the system. Therefore as much as pressure loss decreases the system saves more energy. With this new design, our pressure loss data is much better then competitor’s products. Furthermore air leaks that were observed on other products are eleminated. Hence, efficiency and performance is increased. Thanks to its mounting ring, montage of an air disc valve has never been easier. The product is designed completely from plastic. Metal parts that were used on conventional products were removed in order to increase the production efficiency and decrease the production, maintinance and spare part costs. Furthermore recycle of the product is much easier because the classification of the product is simple since it’s only from plastic material.

Firma / Company : AFS Boru Sanayi A.Ş.
Adres / Address : İvedik Organize Sanayi Bölgesi, 1468.
Cad., No : 153 Ostim /ANKARA
E-posta / E-mail : pr@afs.com.tr
Web Sitesi / Web Site : www. afs.com.tr
Telefon / Phone : +90 312 395 48 60
Faks / Fax : +90 312 395 48 68

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*