Anasayfa / İŞ FİKİRLERİ / Ev Kadınları Kazanç Sağlıyor !

Ev Kadınları Kazanç Sağlıyor !

dosya_20130928123350_1

Temizlik, yemek derken rutin bir ev hayatından sıkılan ev hanımları hem kendini meşgul etmek hem de kazanç sağlamak adına evden çalışıyorlar..

Eskiden bir trend haline gelen evden para kazanmayı sağlayan işler içinde bulunduğumuz 2013 yılında artık istekli ve güvenilir bir şekilde rahatça uygulanıyor.

İyi bir iş fikriyle kariyerinize evde yön verebilirsiniz.

Peki ya başarılı bir iş fikri nasıl belirlenir ? İş fikri bulurken hangi unsurlar göz önüne alını öncelikle bunun bir değerlendirmesini yapalım.

Elindeki para kısıtlıysa en cazibi evden çalışmak.. Evinde işini kurma motivasyonuna sahip kadınlar için başarının ilk koşulu ise iyi bir iş fikri oluşturmak.. İş fikrini belirlerken, bu güne kadar ki iş deneyimlerini gözden geçirmek, becerilerini dikkate almak ve sahip olduğu imkanları, fırsatları maksimum kapasitede kullanabilmek sağlam bir iş fikrinin temellerini atmaya yardımcı olur.

İş fikri ile ilk aşamayı atlattıktan sonra artık sıra bu iş fikrini nasıl hayata geçireceği ve daha çok işin nasıl yapılabileceğiyle ilgilidir. Buradaki en büyük destek, çalışmak isteyen kadının kendisi gibi çalışma arzusu içinde olan kadınlardan geliyor. Motivasyon iş kuracak kişiler için paradan daha değerli. (önemli)

İşe başlamadan önce de yasa prosedürler iyice öğrenilmeli ve konu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olunmalı.

İş kurmak için iş fikrinin ve sonrasında o işin nasıl yapılacağı hakkında gereki bilginin bulunmasının şart olduğunu ve çalışmak isteyen bireylerin deneyimlerine veya becerilerine göre işler seçmesi gerektiğinden bahsettik. Bu ne şekilde olabilir.. İş fikirleri hakkında kısaca örnekler verelim..

Örneğin çevreniz geniş, girişken bir yapıya sahipsiniz, insanlarla diyalog kurmaktan hoşlanıyorsunuz, ve bu sizi mutlu ediyorsa düğün, tur gibi etkinlik organizasyonları ile ilgilenebilir ve bu işi even kolaylıkla yürütebilirsiniz.

İnternette vakit geçirmekten hoşlanıyor, zamanınızın bir çoğunu bilgisayar başında geçiyorsanız internetten iş kurmak sizin için oldukça cazip bir fikir olabilir. İnternette para kazanmanın bir çok yolu bir çok sitede karşımıza çıkıyor.. Bir örnekte bizden.. Web sitesi kurabilir reklam alıp kazanç sağlayabilirsiniz.

Takı ve tasarıma meraklı bayanlar bu önerimiz tam size göre.. Evde arattığınız takıları bir internet sitesi kurarak orada satışa sunabilirsiniz.

Bu fikirler daha da geliştirilebilir kişisel niteliklere göre farklı farklı fikirler ortaya atılabilir.

Fakat iş kurma fikriniz varsa kendinizde bu isteğe sahipseniz fikirlerinizi hayata geçirmek için beklemeyin ve bir an evvel uygun şartları yaratarak fikrnizi hayata geçirin.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*