Anasayfa / EK GELİR / Evden iş yapanların iş fikirleri

Evden iş yapanların iş fikirleri

Evden çalışmak isteyenler için evden iş yapanları araştırdık. Eğer sizde evden iş yapıyorsanız deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

Evden iş yapanların iş fikirleri

1-Evden Web tasarım işleri yaparak para kazananlar genelde hazır sistemleri internet üzerinden satıyorlar. Bunun için kullandıkları yöntemler Google Adwords ve Facebook ‘ta reklam vermek. Ayrıca webmasterların üye oldukları forumlarda ek iş olarak ilanlara göre iş bulabiliyorlar. Normalde Evden web tasarımda fiyatlandırmalar 100-300 Tl arasında değişiyor. Bu işi yaparken en kolay olanı WordPress sistem kurmak ve hazır temalardan editleme yöntemiyle firmanın isteklerine göre uyarlamak.

2-Evden ilaçlama işi yaparak para kazananlar bu işi genelde yazın yapıyor. Aslında iş evden yapılmıyor ama ofis veya işyerleri olmadığı için adreslerini ev olarak gösteriyorlar. Basit bir kaç ilaçlama yöntemi kullanarak genelde evlere yapılan bu iş yönteminde ücretlendirme ev başına 30-70 TL arasında fiyatlandırıyorlar. Broşür dağıtarak iş beklemek yerine ilk önce kendi çevresinden işe başlayanlar biraz daha çabuk iş bulabiliyorlar. Ortalama 50 Tl’den fiyatlandırılan bu iş fikri ile günde 5 daire ilaçlama işi yapabilirseniz ayda 30 gün çalışma ile 7500 Tl kazanabilirsiniz. Bu işi yapanların görüşlerinden faydalanmak işlerinizi kolaylaştırabilir.

3- Evde Lavaş yaparak mahallenize veya bir işyerinin önünden geçenlere satmanız mümkün. Bir soba ve un bu iş için yeterli tam maliyeti bilemeyeceğiz ama yapılan lavaşlar 1 tl den satılıyor ve çokta talep görüyor. Yemesi kolay olan bu lavaşların yumuşaklığı ise cezbeden tarafı. Bu işte ürünlerinizi naylon paketleme yaparak hijyene önem vermelisiniz. Günde 200 lavaşa kadar satanların mevcut olduğu bu iş sektörü her kesimden rağbet görüyor.

4- Evde Pasta yapımı. Bu işi yapmak için iyi pasta yapmayı ve trendleri takip etmeyi bilmelisiniz. Özellikle Doğum günü pastalarına rağbet var. Pazarlama aşamasında çevrenizde duyuru yapmanız facebook ve google adwords ü yerel oalrak iyi kullanmayı bilmelisiniz pastanelere de üretim yapabilirsiniz. Pasta ile ilgili blogları sıkı takip etmelisiniz.

5- Evden blog yazmak bir çok evden çalışanın tercih ettiği bir yöntem. Belli bir kategoride blog yazmak en mantıklısı. Örnek olarak kozmetik veya moda üzerine blog yazabilirsiniz. Blogunuz tek kategoride olursa özel reklam almanız o kadar kolay oluyor. Birden çok kategori ise reklam vereni cezbetmiyor. Blogunuzda ayrıca Google Adsense ile de para kazanabilirsiniz.

Evden para kazananlar yazı dizimiz devam edecek bize sizlerinde yaptığı fikirleri yorum olarak yazabilirsiniz.

Hakkında iskurun

2 yorum

  1. Aslına bakılırsa güzel fikirler. 1. ve 5. web tasarım ve blog yazma. Web tasarımda çok paralar var fakat öğrenmek zaman alır, bu konuda pek de sabırlı bir insan değilim, ne yazık ki.

  2. Evden ilaçlama işi yapmak zor gibi gözüküyor yalnız lavaş işi aklıma yattı :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*