Anasayfa / Genel / Evkur Darty’ye talp oldu

Evkur Darty’ye talp oldu

Uzun bir süredir teknoloji marketleri dünyasında konsolidasyon olacağı söylenirken sektöre yakın bazı isimlerden çarpıcı bir bilgi geldi. İddiaya göre 55 mağazasıyla cep telefonundan beyaz eşyaya kadar 68 bin ürün çeşidiyle Türkiye’nin pek çok yerinde faaliyet gösteren ve her yıl düzenli olarak büyüyen Evkur, Darty’nin Türkiye operasyonlarını satın almak üzere görüşmeler yapıyor.

Bugün gazetesinden Murat Gülderen’in haberine göre; sektöre yakın kaynaklardan duyulan kulislerde satın alma işleminin bu yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Kâr edemiyordu İngiltere merkezli Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği zincirlerinden Darty PLC’nin başkanı Alan Parker, geçen aralık ayında “Türkiye’deki iştirakimiz hâlâ zarar etmeyi sürdürüyor. Türkiye pazarına bakarsanız, para kazanan çok az oyuncu var. Kâr havuzu hâlâ yok” açıklamasında bulunmuştu.

İzmir’den Türkiye pazarına giren ABD’li Best Buy da yerli firmaların rekabetine dayanamayıp 2011 yılında pazardan çıkmıştı. Şirketin Türkiye faaliyet iştirakini Türkiye’nin en büyük yerli teknoloji firması Teknosa satın almıştı.

DARTY’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Darty Türkiye’den satış iddiasıyla ilgili olarak yapılan resmi açıklamada; Darty’nin Evkur’a satışıyla ilgili haberin gerçekle ilgisi olmadığı belirtildi. İki şirket arasında konsolidasyon adına bir görüşme yapılmadığı ve de resmi dayanağı olmayan bilgilerle verilen haberin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*