Anasayfa / Genel / Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Freelance Çalışarak Para Kazanmak

IPAD_97.indd

Eskiden serbest meslek tabirinin yerini günümüzde freelance alır oldu. işe gitmeden evde veya istenilen her hangi bir alanda çalışmak olarak nitelendiriliyor şimdi freelance. Bir yere herhangi bir bağımlılığı olmayan freelancer lar kişilere kurumlara dışarıdan çalışarak hem para kazanıyor hem de para kazandırıyorlar. Bu hizmetler dışarıdan verildiği için şirketlerin bu noktadaki en büyük karı sigorta ödememek oluyor. Bir freelancer ın maaşı sabit bir yerde çalışan personelden daha fazla olabiliyor çoğu zaman ancak; sigorta ve yemek parası gibi ofis hayatına özgü avantajlardan yoksun kalıyorlar. Fakat istedikleri zaman diliminde, özgürlüklerini kısıtlamadan daha verimli çalışabiliyorlar.

Ülkemizde de, son yıllarda freelance çalışma yayınlaşmaya başladı. Genellikle Türkiye’de firmalar dışarıdan çalıtıracakları elemanları referansa göre seçiyor. Sektörde işini temiz, eksiksiz ve zamanında teslim eden isimler firmalar tarafından tercih edilen isimler arasına giriyor.

Türkiye’de freelance işe başlamak için firmayla önce yüz yüze görüşmek gerekiyor. Lakin freelance çalışmaya başlamadan önce kendinizi iyi tanımanız ve bu sistemin size uyup uymadığına karar vermeniz lazım.

 

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*