Anasayfa / Genel / Genç Girişimciler Kurulu ATO’yu Ziyaret etti

Genç Girişimciler Kurulu ATO’yu Ziyaret etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türkiye ekonomisinin özel sektör eliyle büyüme kaydettiğini hatırlatarak, “Türkiye ekonomisinin dinamizmini koruması ve özel sektörün gelişmesi için daha fazla genç girişimciye ihtiyacımız var” dedi.

ATO Başkanı Salih Bezci ve yönetim kurulu üyeleri, yeni seçilen TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve üyelerini makamında kabul etti. Ankara Genç Girişimciler İcra Kurulu’nun bu görev süresi içerisinde önemli başarılara imza atacağına inandığını kaydeden Bezci, ekonomiyi merkeze alan sivil toplum örgütünün ülke için taşıdığı önemi anlattı.

“GİRİŞİMCİLİK FİDANI ÜLKE EKONOMİSİNİN GELECEĞİDİR”

Bugünün genç girişimcilerinin yarının yatırımcıları ve üreticileri olacağına dikkat çeken Bezci, “Bir ülkede girişimci sayısı ne kadar çoksa o ülkenin ekonomisi o ölçüde gelişmiş oluyor. Biz ülkemizde girişimci sayısını artırmak zorundayız. Ağaç yaş iken eğilirse, gençlerin de erkenden girişimciliğe yönelmesi çok önemlidir. Bugünün girişimcileri yarının büyük yatırımcıları ve üreticileri olacaktır. Daha çok yatırım daha çok üretim ve istihdam, daha çok ihracat ve daha çok büyüme, gelişme demektir. Bugün dikilecek bir girişimcilik fidanı ülke ekonomisinin geleceğidir. 2023 ekonomisi şimdinin genç girişimcilerinin eseri olacaktır” diye konuştu.

Ankara Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Göksel Ayrancıgil de yaptığı konuşmada, kurul olarak Türkiye’deki genç girişimci potansiyelinin nitelik ve nicelik olarak geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Ayrancıgil, girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmekten memnuniyet duyduklarını da kaydetti.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*