Anasayfa / BAYİLİKLER / Gıda bayiliği verilebilecek iş fikirleri

Gıda bayiliği verilebilecek iş fikirleri

iş fikirleri

Gıda üzerine iş yapmak bir çok girişimcinin ilk aklına gelen iş fikirlerinden birisi. Kurulumu kolay olan gıda işlerinde ülkemizde hala daha bir çok alanda bayilik verilmiyor. Verilen bayiliklerin bir çoğuda aynı sektörde. Örneğin iskender, kebap, çiğ köfte ve waffle üzerine bayilikler bulunması mümkün. Ama birde hiç bayilik verilmeyen veya çok az bayiliği olan sektörlere bir bakalım.

1- Gözleme Bayiliği : Örneğin Gözleme işi yapmak ve bunu bayilikler verecek hale getirmek ilk aklımıza gelen iş fikirlerinden birisi. Gözleme işini genellikle bireysel yapmayı tercih eden girişimciler bu alanda bayilik vererek büyük bir potansiyel oluşturabilirler. Gözleme işinde dikkat edilecek olan tarif ve çeşitliliğin arttırılması. Örneğin Peynirli, Kaşarlı, Kıymalı gözlemelerin yanısıra Ballı ve Kaymaklı gözlemelerde yapmak mümkün. blogları ve gözleme üzerine yazılanları okursanız aklınızda daha bir çok fikir canlanabilir.

2- Börek Bayiliği : Bir diğer fikirde börek bayiliği. Bu konuda Aslı Börek gibi bayilikler var ama genelde girişimciler bu işi tek başına açmaya çalışıyor ve tek şube ile yetiniyorlar. Oysaki kurulumu en rahat olan bu sektörde börek çeşitleri ve yapılışlarını arttırarak daha çok iş yapmanız mümkün. Kuruluş maliyetleri az olduğundan dolayı bayilik vermekte kolay olacaktır.

3- Tost Bayiliği : Tost basit bir fikir diye düşünmeyin. Bu konuda bir marka olan Atom Tost’un Tost Menüsüne bakarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Sıradışı tostları hem pahalı olarak hemde bol lezzetli olarak ssatışa sunmanız mümkün. Çikolatalı Tost, Light Tost ve Kavurmalı Tost başlıbaşına çok kazandıracak bir yapıya sahip. Bu konuda bayilikler vermekde akıllıca ve hızlı büyüme ivmesi yakalayabileceğiniz bir alan.

4- Sandviç Bayiliği : Sandviç işinde Subway en çok bilinen bayilik markası. bunun yanısıra Amerika’da bu konuda bayilik veren bir çok firma var. Türkiye’de ise neredeyse yok gibi. Soğuk sandviç markası gerçekten çok az bu yüzden gıda üzerine yapılacak iş fikirleri arasında mantıklı olarak düşünebileceğiniz ve ilgi görebilecek bir başka alan. Soğuk sandviçlerde çeşitlilik yapmakda kolay.

5- Dürüm bayiliği : Geçenlerde büyük cirolar yapan dükkanlar üzerine bir konuya morfikirler de denk gelmiştim. Burada yazdığına göre 750 adet dürüm satan bir dürümcüden bahsediyor. Bu yüzden Dürüm arası kebap işide çok kazandıran iş fikirleri arasında yerini alıyor. Bayilik vermenin ve dükkan maliyetinin az olması ise işi cazip hale getirebiliyor. Gerçi Meşhur Fulya Dürümcüsü bu işi sadece bir satış arabasından hallediyor.

İş fikirlerinde bayilikler verebileceğiniz ve yatırım yaptığınızda fazla risk almayacağınız gıda işlerinden bahsettik. İskurun olarak diğer iş fikirlerinde görüşmek üzere.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*