Anasayfa / Genel / Girişimcilere 7 mutlak öneri

Girişimcilere 7 mutlak öneri

Girişimcilere 7 mutlak öneri

Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Girişimcilik Kulübü”nün ilk toplantısında, önümüzdeki dönemde desteklenmesi gereken alanlara dikkat çekerek, “Yeni nesil girişimcilik milli ekonominin oksijeni, dinamik girişimci ise ekonominin motoru. Yapılması gerekense, bilgi teknolojilerini desteklemek ve geliştirmek” dedi.

Avea, Capital & Ekonomist Dergileri ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu işbirliği ile hayata geçirilen “Girişimci Kulübü”, ilk toplantısında 2010 yılında Ulusal CEO Konseyi tarafından “Yaşam Boyu Girişimcilik Başarı Ödülü”ne layık görülen, Priceline.com’un kurucusu ve CEO’su Jeff Hoffman’ı ağırladı. Akdemir, konuşmasında “Bu noktada Türkiye’nin en dinamik operatörü olarak; biz de bu amaca hizmetin peşindeyiz. Çünkü inovasyon ve girişimcilik Avea’nın genlerinde var. Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı Ar-Ge Merkezi’nde faaliyet gösteren AveaLabs bünyesinde faaliyet gösteren Kuluçka Merkezi’mizde teknoloji tabanlı yeni işletmelerle işini yeni kurmuş ve büyümek isteyen öğrenci ve girişimcileri teşvik ediyor, fikir ve projelerini hayata geçirecekleri ortam sunuyoruz”dedi.

Girişimcilere 7 mutlak öneri

YENİ nesil girişimcilere tavsiyelerde bulunan priceline.com’un kurucusu ve CEO’su Jeff Hoffman, girişimcilikte 7 önemli kriterin olduğunu anlattı. Yaratıcı ve farklı bir fikre sahip olmanın en önemli adım olduğunu ve iyi fikrin millet veya cinsiyet ayrımı olmaksızın her yerden ve herkesten çıkabileceğini belirten Hoffman; geri kalan 6 fikri de şu şekilde sıraladı:

  1. Yaratıcı ve farklı bir fikre sahip olmak
  2. Mentörlerinizi kendinizi en yakın insanlardan değil,konunun ustalarından seçin;
  3. Ekibinizi işinde tutkulu ve kendinizden daha akıllı insanlardan oluşturun;
  4. Fikirlerinizi hayata geçirmekten korkmayın;
  5. Hedef kitlenizi iyi tanıyın, onları dinleyin;
  6. Kar odaklı düşünmeyin değer yaratın;
  7. Hata yapmaktan ve başarısız olmaktan korkmayın.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*