Anasayfa / Genel / Goldmaster Mutfak Aletlerini kendisi üretecek

Goldmaster Mutfak Aletlerini kendisi üretecek

Goldmaster

Goldmaster

Goldmaster Türkiye’de daha çok uydu cihazları alanında tanınan bir firma.

Bora Ailesi yaklaşık 40 yıldır bu alanda rekabet ediyor. Aile 2010 yılında küçük ev aletleri pazarına da girdi. Türkiye’de küçük ev aletteri pazarının hacmi yıllık 2.5 milyar TL düzeyinde. 20’ye yakın markanın rekabet ettiği pazarda 10 marka pazann yüzde 80’ini kontrol ediyor.

Arzum, Fakir, Tefal, Philips gibi markaların güçlü oldugu pazara Bora Ailesi Goldmaster markasıyla girmişti. Pazarda iki buçuk yılı geride bırakan Goldmaster, yüzde 2 pazar payını yakalayarak ilk 10’a girmeyi başarmış. Bu başarıda sanatçı Seda Sayan’ın tasarladığı Seda Serisi’nin önemli payı olduğunu belirtelim. Bu seride elektrik süpürgesinden ütüye 10 çeşit ürün var. Goldmaster’in ürün çeşidi ise 130’u buluyor. Ürünlerde yerli katkı payı yüzde 25 ama Goldmaster ürünlerinin büyük çoğunluğu Uzakdoğu’da üretiliyor.

Öğrendiğimize göre Goldmaster üretimin tamamını Türkiye’de gerçekleştirmeye hazırlanıyormuş. Goldmaster markasının sahibi olan Ayyıldız Elektronik’in Genel Müdürü Sinan Bora, Türkiye’de üretim planını doğruluyor. Beylikdüzü’ndeki mevcut fabrikalarında gelecek yıl üretim yapmayı planladıklarını söyleyen Bora, “İlk etapta süpürge, ütü ve mutfak robotu üreteceğiz. Bunun için fabrikamıza 2 milyon dolarlık ek yatırım yapmayı planlıyoruz. Fasona iş vermek geçicidir. Büyük hedefler koyuyoruz. İmalat know-how’ının da bizde olmasını istiyoruz” diyor.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*