Anasayfa / Genel / Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı Personel Alımı 2014

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı Personel Alımı 2014

gümrük-ve-ticaret-bakanlığıGümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda görevlendirilmek üzere toplam 120 kişi alınacaktır. Gümrük birimi için 60, Ticaret birimi için 60 kişi alımı için Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı Kadrosu giriş sınavı yapılacaktır. Sınav hakkında genel bilgiler, sınava katılacak adaylarda aranacak şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1.Sınav iki aşamalı sözlü ve yazılı olarak yapılacaktır.

2.Her birim için 10 katı kadar aday yazılı sınava çağrılacaktır.

3.Gümrük ve Ticaret birimine başvuran adaylar arasından 600 aday KPSS puanına göre yazılı sınava çağırılacak ve adaylarda bölüm ayrımı yapılmayacaktır.

4.Adaylardan en düşük puana sahip adayla aynı puana sahip tüm adaylar yazılı sınava çağrılacaktır.

Sınava katılacak Adaylarda Aranacak Şartlar:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak,
  • En az 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin İktisat, Maliye, İşletme, Hukuk, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim bölümlerinden mezun olmak,

Not: Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında taratarak müracaatları sırasında kurumsal internet sitesinden ulaşacakları iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.

  • 07-08 Temmuz 2012 veya 06-07 Temmuz 2013 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme
  • Sınavlarının birinden,  ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,
  • Yazılı sınav tarihinden önceki son iki yıl içinde alınmış olmak kaydıyla, Almanca, Fransızca veya İngilizce dillerinin birinden YDS/KPDS’den en az (C) seviyesinde belgeye veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak veya 2012 yılı KPSS’nin yabancı dil bölümündeki sorulardan en az 42’sine doğru cevap vermiş olmak,

Not: Adayların, söz konusu yabancı dil sınavlarına denk sayılan ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan puanları olması halinde söz konusu belgeyi başvuru sırasında jpeg formatında taratarak iş talep formuna eklemeleri gerekmektedir.

  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1979 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
  • Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*