Anasayfa / Genel / Henkel yeni teknolojilerinde iddialı

Henkel yeni teknolojilerinde iddialı

Çamaşır ve ev bakım, beauty care (cilt bakımı) ile yapıştırıcı teknolojileri olmak üzere üç iş alanında faaliyet gösteren Henkel, bakım onarım kimyasallarında iddialı. Bu alanda en yaygın sorunlara yenilikçi çözümler getirdiklerini savunan Henkel Türkiye Genel Endüstri Bölümü Ülke Müdürü Mustafa Güler, “Firmamız, dünya çapında bakım onarım kimyasallarında lider konumda. Herhangi bir endüstrideki bakım uzmanları, Henkel’in Loctite markalı yapıştırıcılarını, sızdırmazlık ürünlerini, yağlarını ve diğer onarım ürünlerini kullanarak ekipman güvenilirliğini artırmanın yanı sıra duruş sürelerini ve ekipman arızalarını da azaltabilir” dedi.

Henkel’in 1876 yılında kurulduğunu belirten Güler, firmanın, Henkel, Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi tanınmış markaları, hem tüketicilere yönelik hem de endüstriyel ürünleri ile global olarak lider pazar pozisyonlarına sahip bulunduğunu söyledi.  “Henkel, birçok farklı üretim endüstrisini, gelişmiş ürünler ve sistem çözümleri ile desteklemektedir” diyen Güler, şöyle devam etti: “Güçlü müşteri odağı, mükemmel kalite, yenilikçilik arzusu ve sürdürülebilir iş pratikleri, firmanın başarı dolu tarihine katkıda bulunmuştur. Müşterileri ile yoğun bir diyalog sürdüren Henkel, aynı zamanda endüstriyel ürünlerin ve üretim süreçlerinin devamlı gelişmesinde önemli bir rol oynar. Ayrıca temel güçlerinden biri de, Henkel’in coğrafi varlığıdır. Benzersiz küresel ağı sayesinde, dünyanın her yerinde aynı araştırma, ürün geliştirme, uygulama deneyi ve satış desteği standartlarını sunabilmektedir.”

“Dengeli bir ürün portföyümüz var”

Tüketicilere, profesyonellere ve sanayi kuruluşlarına yönelik çeşitli uygulamalar sunduklarını ifade eden Güler, uluslararası, bölgesel ve yerel markalardan oluşan dengeli bir ürün portföyleri bulunduğunu kaydetti.

Güler, bakım onarım teknolojileri alanında asansör, denizcilik, çelik ve içecek endüstrileri, atıksu arıtma tesisleri, belediyeler, demiryolları, gıda işleme, güç üretimi, kâğıt hamuru ve kâğıt, kimyasal madde, çimento tesisleri, madenler ve taş ocaklarına yönelik faaliyet gösterdiklerini kaydetti. Firmanın yapıştırıcı teknolojileri iş biriminin; ulaşım ve metal, genel endüstri, ambalaj ve paketleme, tüketici ürünleri ve inşaat sektörü olmak üzere beş ayrı alana ayrıldığını belirten Güler, bu alanlardaki müşterilere odaklı, stratejik iş birimlerinin de bulunduğunu kaydetti. Güler, “Henkel’in endüstriyel çözümleri, gündelik hayatımızda her gün karşılaştığımız arabalar, kitaplar ve dergiler, bilgisayarlar, uçaklar, buzdolapları, cep telefonları, mobilyalar, tekstil ürünleri, paketleme gibi birçok nesnede bulunabilir” dedi.

Satışlarda %5.8 artış kaydetti

Henkel’in 2012 yılındaki satışlarının, bir önceki yıla oranla yüzde 5.8 artış göstererek 16.510 milyar euro’ya yükseldiğini kaydeden Güler, hem fiyat hem de hacim etkisiyle birlikte, kur ve satın alma/satış etkilerini içermeyen organik satışların ise yüzde 3.8 arttığına dikkat çekti. Yapıştırıcı teknolojileri iş biriminin de 2012 yılında kârlı büyümesine devam ettiğini vurgulayan Güler, “Yıl içinde genel olarak yavaşlayan ekonomik faaliyete rağmen, satışlar ilk kez 8 milyar euro seviyesini aştı ve bugüne kadarki en yüksek seviye olan 8.256 milyar euro’ya yükseldi” açıklamasında bulundu. Hem global alanda hem Türkiye’de, 2012 yılında olduğu gibi bu yıl da agresif bir büyüme ve kârlılık hedefi içinde olduklarının altını çizen Mustafa Güler, bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*