Anasayfa / BAYİLİKLER / İdaş Mobilya Bayilik

İdaş Mobilya Bayilik

idaşİdaş Bayilik verilirken, bayiliği açacağınız bölgenin ticaret ve nüfus yoğunluğuna bağlı olarak mağazalar arasındaki uzaklık göz önünde bulundurulmaktadır. Çok hareketli merkezlerde aynı cadde üzerinde bile birkaç adet bayilik verilebilmektedir. Ancak esas olarak bayilerin yakın olmamasına özen gösterilmektedir. Firmanın isim hakkı için herhangi bir bedel ödenmemektedir. Bayilik verilecek firmanın durumuna ve bayilik açılacak işyerinin büyüklüğüne göre yeterli miktarlarda banka teminat mektubu veya ipotek istenmektedir.

Sadece satış mağazaları için dekorasyon zorunluluğu vardır. Altyapı hizmetleri İDAŞ tarafından sağlanmaktadır,ancak gerekli harcamaları bayilerin yapması zorunludur. İDAŞ bayilik için başvuranlar hakkında güvenlik bakımından bir araştırma yaptırmaktadır.

İstanbul dışında diğer illerde verilecek bayiliklerin seçimi ve değerlendirilmesi Bölge Temsilcilikleri tarafından yapılmaktadır. İstanbul ili içinde İDAŞ gelecek yıl içinde Fatih, Gaziosmanpaşa, Alibeyköy, Bayrampaşa, Sultançiftliği, Esenler, Kartal, Sultanbeyli, Ümraniye semtlerinde yeni bayilikler açtırmayı hedeflemektedir.

Detaylı Bilgi, Başvuru ve Sorularınız için:
Telefon (0212) 482 11 25
E-Mail idas@idas.com.tr

Ülkemizde yaylı yatak sanayiinin öncüsü olan İDAŞ – İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş. 1965 yılında 18 ortak tarafından 2.000.000.-TL. sermaye ile kurulmuştur. İlk kuruluş amacı ülkemizde o yıllarda yeni yeni kurulmaya başlanan otomotiv sanayiine metal koltuk karkası (oto döşemesi) ve gelişeceği düşünülen yatak ve mobilya sanayiine yay konstrüksiyonları üretmektir.

Üretim faaliyetlerine 1967 yılının Eylül ayı içerisinde İstanbul, Topkapı fabrikasında başlanmış ve 1968 yılı başından itibarenfabrikasyon olarak ülkemizde ilk yaylı yatak üretimine başlanmıştır. Başlangıçta günde 10 adet olan yaylı yatak üretim kapasitesi zaman içerisinde hızla gelişmiş ve halen tek vardiyada 1500 adede ulaşmıştır.

Yaylı yatak üretiminin yanı sıra 1968 – 1970 yılları arasında, Chrysler, B.M.C, T.O.E gibi kuruluşların koltuk karkas ve döşemeleri üretilmiştir. 1970 – 1973 yılları arasında Murat 124, 1973 yılından itibaren de Oyak – Renault tarafından üretilen Renault 12, Renault 9, Renault 11 ve Clio otomobillerinin 1983 – 1990 yılları arasında da Ford Cargo kamyon ve Ford Taunus otomobillerinin koltuk karkasları üretilmiştir.

1974 yılında Bursa fabrikamız kurulmuş, Renault 12 otomobilleri koltuk karkas üretimi buraya kaydırılmıştır. 1986 yılında, Bursa fabrikamızda metal karyola başlığı, karyola, metal kanepe v.s. gibi madeni mobilya üretimine de başlanmıştır. Otomotiv endüstrisi ile ilgili çalışmalara 2002 yılında son verilmiştir.

1976 yılında Bozüyük fabrikamız kurularak 1977 yılı başından itibaren poliüretan sünger üretimine başlanmıştır. Bu fabrikamızda 1986 yılında yapılan ek yatırımla silindir şeklindeki yuvarlak sünger blok üretimi gerçekleştirilmiştir. İstanbul ve Bursa fabrikalarımızda üretilmekte olan sandıklı ve standart baza (yatak altı) üretimi de 2000 yılı başından itibaren Bozüyük fabrikamıza kaydırılmıştır.

İDAŞ 1992 yılında A.B.D. Leggett and Platt firması ile imzalanan lisans anlaşması sonucu 1993 yılından itibaren Mira-Coil yay sistemli yatakların ülkemizde ve komşu ülkelerdeki tek üreticisi olmuştur.

Nihayet İDAŞ 1994 yılında TS-ISO 9002 belgesini alarak kalite güvence sistemine geçen yaylı yatak sektöründeki ilk kuruluş olmuştur.

İDAŞ 1998 yılında sermayesinin %20’sini halka açarak, hisse senetleri İMKB’de işlem gören, halka açık bir şirket haline gelmiştir.

İDAŞ kuruluşundan beri yaylı yatak sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olmanın gururunu taşımıştır. Klasik Bonell yay sistemi ile ilk fabrikasyon yaylı yatak 1967 yılında İDAŞ tarafından üretilmiştir. Türkiye’den yaylı yatak ihracatını ilk İDAŞ gerçekleştirmiş, ülkemizdeki Sheraton, Ramada, Swiss Otel, Polat Rönesans gibi uluslar arası 5 yıldızlı otellerde ilk İDAŞ yatakları tercih edilmiştir. Yatak altı (baza), ikiz yatak ve sandıklı baza ülkemizde ilk İDAŞ tarafından üretilmiştir. Dünyanın en gelişmiş yay sistemlerinden olan Cosiflex ve Mira-Coil (Sürekli yay) sistemlerini sunan ilk kuruluş yine İDAŞ’tır.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*