Anasayfa / Genel / İnternetten pırlanta satmak

İnternetten pırlanta satmak

İnternetten pırlanta satmak

Soru : İnternetten pırlanta yüzük satan bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyoruz. Bu konu için ciddi yatırımlar düşünüyoruz, sizden isteğimiz ise bu konudaki e-ticaret yapan firmaların satışlarına ulaşamıyoruz. Ayrıca pırlanta aramaları hakkında bilgilere nasıl ulaşabiliriz. Nil K – Bursa

Cevap : Merhaba Nil Hanım internetten pırlanta satan sitelerin bu konuda istatistik vereceklerini düşünmüyoruz ama size pırlanta aramaları ve bu konudaki bazı istatistikler ile yardımcı olabiliriz. İlk önce Pırlanta kelimesinin Google’de değerlerine bir bakalım.

İlk olarak Pırlanta kelimesinin aranma hacmi aylık ortalama olarak 246.000 kez aranıyor. Pırlanta yüzük ise aylık 33.100 kez aranıyor.

Kelimedeki rekabet oranı ise 0.91 Tl ile Yüksek Rekabet ile nitelendiriliyor. Yani buda demekki bu konudaki bir e-ticaret sitesi açarsanız Google Adwords reklamı olarak ortlama bir müşteri tıklamasına karşılık 0.90 kuruş ödeyeceksiniz. Bu müşteriyi alışverişe yönlendirmekte sizin siteniz ile ilgili yapacağınız pazarlamaya tekniklerine bağlı.

Bir diğer istatistik ise Google Trend Raporlarında

Pırlanta kelimesini en çok arayan şehirler

Pırlanta kelimesini ile ilgili alakalı aramalar

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*