Anasayfa / Genel / İş Fikirlerine 5 Yeni Örnek

İş Fikirlerine 5 Yeni Örnek

iş fikirleri

iş fikirleri 5 adet

2012 İş fikirleri 5 Adet

2012 yılı sizin Girişimcilik yılınız olmasını istiyorsanız biraraya topladığımız iş fikirlerine bir gözatmanızda fayda var. Tanıtacağımız iş fikirleri arasında sizlerinde yer almasını istediğiniz konular var ise bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

İş fikirleri 1 : Yeni Reklam Modelleri bulmak

İşletmeler yeni reklam modelleri için öncelikle biraz şüpheli davransada etkilerini gördükleri zaman sürekli müşterileriniz olabilirler. Resimde gördüğünüz Durak reklamı Caribou Coffee Minneapolis’te uygulanmış ve internet medyasında ve sosyal medyada defalarca paylaşılmış, aynı zamanda birçok reklam bloguna da konu olmuş bir uygulama. Bu durak reklamının içerisinde gerçek ısıtıcılar mevcut ve yeni müşteriler bulmak konusunda harika bir uygulama.

Bu tarz bir reklam modeline bir örnekte İkea’nın yaptığı mobilya döşeli durakları bilirsiniz. Aynı etkiyi İkea’da yakalamış ve etkili bir reklam kampanyası oluşturmuşdu. Yeni Reklam modelleri sadece Duraklar ile sınırlı değil. Hayal gücünüzü kulladığınızda ve Reklam bloglarını araştırdığınızda bu konuda bir çok fikir edinebilirsiniz.

İş fikirleri 2 : Şehrinizde yerel bir web sitesi kurabilirsiniz.

İnternet artık Türkiye’de çok yaygın. Kendi yaşadığınız şehrinizde veya ilçenizde özel bir site yaptırıp ve işin içine farklılıklar katıp yeni ve etkili bir şehir portalı kurabilirsiniz. Bu konu gerçekten az değişim yaşayan bir alan olmaktan artık çıkması gerekiyor. Şu an için araştırıp incelediğimiz şehirlere özel portallarda genelde bilindik kategoriler hakim. Örneğin şehir haberleri ve şehir rehberi gibi.
Daha farklı özellikler sunan bir şehir portalı düşünmelisiniz.

Bu konuda size bazı öneriler verecek olursak.
-Sosyal medya ile uyumlu olmalısınız ve Facebook ile eklentileri kullanarak şehrinizdeki tüm kullanıcılara ulaşmaya çalışmalasınız.
-Alışveriş ve Kampanyaları titiz bir çalışma ile sitenizde tanıtmalısınız. Bunun için ise siteniz mutlaka üyelik sistemi ile işlemeli.
-Zİyaretçileriniz ile ilgili iletişiminiz mutlaka iyi olmalı ve onların görüşlerini almaya çalışmalısınız.

İş fikirleri 3 : Billboard evler

Bu fikir Kaliforniya merkezli Adzookie firması tarafından hayata geçirilmiş. Türkiye’de ise henüz yok. Firma konut kredisi borcu olan kişilerin evlerini dev billboardlara çevirerek kredi ödemelerinde destek sağlıyor. Ev sahiplerine evin özelliklerine göre fiyat veren firma 3 aylık anlaşamalar yapıyor ve evi reklam bitiminde evi eski haline getiriyor. Firma işi duyurduğu andan itibaren 1000’e yakın talep almış.

İş fikirleri 4 : Waffle dükkanı açmak

Waffle Belçika asıllı bir hamur tatlısı olarak bilinir, Üzerinde erimiş çikolata , krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan bir gıda ürünüdür. Waffle dükkanı açmak için ilk önce bu sektörü yakından araştırmanız gerekir. Waffle satan yerleri araştırdığınız zaman dükkan dekorasyonunundan turunda Waffle sunumlarına kadar bir çok konuda bilgi sahibi olmalısınız.

İşin başında Lezzet geliyor, eğer iyi ve lezzetli waffle üretebilirseniz bu alanda güzel kazanmamanız için bir sebep yok. Kar marjları oldukça yüksek olan bu sektörde bayilikde alabilirsiniz, Örneğin Waffle art’ın bir çok şubesi bulunuyor ve stand ile de bu işi yapmanıza imkan veriyor.

İş fikirleri 5 : Akıllı Telefon ve Tablet bilgisayarlar için aksesuar üretmek

Akıllı Telefon ve Tablet Bilgisayar pazarı hızla artıyor. Son dönemde Fatih projesi ve özel okulların öğrenciler için tablet bilgisayarlar vermeye başlayacak olması ülkemizde bu alanda büyük fırsatlar oluşturacağının işaretleri. Dünya genelinde bu alanda hiç durmadan farklı ürünler üretiliyor ve bu pazara giren yeni şirketler hızla büyüyorlar.

Özellikle akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların içine konulabileceği kılıflar, çantalar ve standlar büyük talep görüyor. Youtube’da iPad veya İphone için aksesuar araması yaptığınızda karşınıza bir çok ürün çıkacak.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*