Anasayfa / İŞ VE KARİYER / İş Hayatına Atılmasıyla Holding Patronu Oldu

İş Hayatına Atılmasıyla Holding Patronu Oldu

iuuq_NV_00xxx_SL_hb_AP_fuf43_SL_dpn_SL_us0w30jnbhft0ofxt0791_SL_kqh

Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün, Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Genç tarafından düzenlenen ’1 Marka, 1 Öykü’ seminerine konuk oldu.

Tekstil sektöründeki dünya markaları ile çalışan Türkün Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türkün, iş hayatında yaşadığı anıları, gelecek ile ilgili görüşlerini seminere katılan iş adamlarına anlattı. 8 Kişiyle iş hayatına atılan girişimci holding patronu oldu.

Türkün markasının, 8 kişinin çalıştığı bir atölyeden, 50’den fazla ülkeye ihracat yapan bir holdinge dönüşme hikayesini katılımcılarla paylaşan Erol Türkün, Almanya’da tekstil mühendisliği eğitimi aldıktan sonra 1976 yılında Türkiye’ye dönerek kendi iş yerini kurduğunu belirtti. Dünyaca ünlü birçok tekstil markasının kumaş ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Türkün, Avrupa’da yaşanan ekonomik sıkıntıları avantaja çevirerek 2012 yılında beklenin üzerinde büyüdüklerini söyledi. Türkün, “Türkün Holding olarak şu an Avrupa’nın en entegre tekstil tesislerinden birine sahibiz. Piramidin en üstü diye tabir edilen kesime yönelik üretim gerçekleştiriyoruz. Bu noktaya gelmek, ulaşmak bir Türk olarak, Bursalı bir firma olarak bizi gururlandırıyor” diye konuştu.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*