Anasayfa / Genel / İş Kurma Sürecinde Girişimci için Öneriler

İş Kurma Sürecinde Girişimci için Öneriler

100-yeni-iş-fikirleri-trend-girişimcilik-2013

Piyasa şartları, kişinin içinde bulunduğu durum, sosyallik seviyesi, strese dayanıklılığı, para durumu ve bunun gibi çoğaltabileceğimiz bir çok etken girişimcinin iş kurma sürecinde ve sonrasında yaşadığı hayatın standartlarını değiştirmede etken rol oynar.

Nakit akışını dikkatle kontrol etmek, nakit akışı hareketliliğini daha düzenli kılmak ve ileriyi görerek hareket etmek girişimci açısından başarılı olmasının asıl koşullarındandır.

Girişimci, yoğun iş temposuna, teknolojilere ve hızlı değişimlere hazırlıklı olmalı ve riskleri iyi yönetebilir potansiyele sahip olmalıdır.

Stres, bazı insanda kamçılayıcı, tetikleyici etki yaparken buna karşılık kimi insalarda da psikolojik baskıya, verimsizliğe neden olur. Bunun yanında, iş yetişmezliği, zamansızlık, yapılacak işlerin yoğunluğu gibi düşünceler beynin içinde dönüp duruyorsa bu fiziksel görüntüye endişe, korku gibi ifadeleri taşıyabilir. Kişi kendini yetersiz, endişeli, ve korkar bir vaziyette bulabilir.  Ve girişimci kendini başarısızlık korkusunun eşiğinde bulabilir.

Bir girişimciyseniz herşey size ve daha sonrasında sizin seçtiğiniz diğer kişilere bağlıdır. Kendinize güveniniz tamsa, emin adımlarla bilinçli bir şeklde yol alıyorsanız, sağlam, dinamik bir ekibe sahipseniz eğer işlerin yolunda gitmemesi için hiç bir sebep olamaz. Geriye vizyonunuzun geniş ve risklerin kolay yönetimi için sağlam bir planlama koordinasyonuna sahip olmak kalıyor.

 

 

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*