Anasayfa / Genel / İş kurmak isteyenlere Dilimlenmiş sarımsak üretimi

İş kurmak isteyenlere Dilimlenmiş sarımsak üretimi

Dilimlenmiş sarımsak

Dilimlenmiş sarımsak

İş kurmak isteyenlere Dilimlenmiş sarımsak üretimi

Dilimlenmiş sarımsak üretimi dünyada giderek artıyor. Üstelik ihraç pazarında önemli bir yeri var. Ev kadınlarına büyük kolaylık sağlayan vakumlanmış sarımsak ambalajları dilimlenmiş, ezilmiş, pellet haline getirilmiş formlar halinde.

Son yıllarda konsantre sarımsak topları ise ev kadınlarının bu mucize bitkiyi soyma külfetinden kurtarıyor. Girişimcilerimiz konu üzerine yoğunlaşır, sarımsak kolaylığını sağlayacak ürünleri projelendirir ise kazanç büyük!

Dilimlenmiş sarımsak üretiminde kazanç çok

Sarımsakları hızla soymak ve dilimlemek için saatte 90 kilo mal işleyen basit ucuz makineler var. Bunları yerli olarak ısmarlamak mümkün… Önce sarımsak konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmak şart görünüyor. Doğal ‘antibiyotik’ ve ‘antioksidan’ olan sarımsağın onlarca kullanım alanı üzerinde yorum yapmak yeni buluşların önünü açabilir.

Sarımsak konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler Ege Üniversitesi Gıda Fakültesi gıda mühendisliği profesörlerinden Semih Ötleş ve Eren Çiçek tarafından hazırlanan ‘Sarımsak Kitabı’nı merakla okuyabilirler.

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı’nın (TOSYÖV) konuk konuşmacısı v olarak geçen hafta Çanakkale’de verdiğim konferans hayli ilgi çekti.

“Kadın Girişimciler için Çanakkale’de ilginç İş Fırsatları” konulu bu toplantıya çok sayıda kadın girişimci katıldı. Türkiye’de fazla bilinmese de Çanakkaleli kadın girişimcilerin birbirinden ilginç projeleri var.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantı bizde kadın girişimcilerin hayal dünyasının ne kadar geniş olduğunu göstermiş oldu. Dünyada eşi benzeri olmayan hediyelik eşyalar, takılar ve tekstil materyali… Bir zamanlar sadece Gelibolu’nun simgesi olan balık konserveciliğinin kadın girişimciler eliyle yeniden canlanmasına tanık oldum. Aynı zamanda bir uzman hekim olan Meltem Çetin’in Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olarak tüm işlerde büyük emeği geçtiğini gördüm. Türkiye’deki kadın girişimci adaylarının Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek bilgi almalarında yarar var. Önemle tavsiye ediyorum. Para Dergi

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*