Anasayfa / Genel / İşkur ve Ko-Mek Kursları

İşkur ve Ko-Mek Kursları

işkur

işkur ko-mek kursları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KOMEK) ile İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen kurslarda üçüncü dönem eğitimlere başlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, KOMEK ile İŞKUR işbirliği ile ilk kez 2008’de işsizlere yönelik kurslar açıldığı ve bu kurslara devam edenlere iş imkanı sağlandığı hatırlatıldı.

Sürdürülen işbirliği kapsamında düzenlenen kursların bu yıl da eğitimlere başladığı ifade edilen açıklamada, kursların Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Çizim, 0-3 Yaş Aile Eğitimi, Ön Muhasebe, Bilgisayar Sistem Bakım-Onarım, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi branşlarında düzenlendiği kaydedildi.

20 ve 25’er kişilik sınıflarda, 17 grupta 355 kişinin eğitimlere katıldığı vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi. “Kurslara katılan kursiyerlere birçok ayrıcalık tanınacak. Verilen mesleki eğitimlerin yanı sıra kursiyerlere maddi destek de sağlanacak. Kursiyerlere kurs günleri 15 TL ücret ödenecek. KOMEK kursiyerleri aldıkları para desteğinin yanı sıra mesleki hastalıklara ve kazalara karşı İŞKUR tarafından sigortalı olacaklar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak verdiği meslek edindirme kursları ile insanları meslek sahibi yapmasının yanı sıra kursiyerlere ücretsiz kent kart ve öğle yemeği de verecek. Kursiyerlerin İŞKUR’a kayıt yaptırarak bu kurslardan faydalanma imkânı bulunuyor.”

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*