Anasayfa / Genel / İşletme Kredisi Almanın Yolları

İşletme Kredisi Almanın Yolları

4456_09_res_08

Kötü bir kredi geçmişine sahip değilseniz işiniz çok daha kolay.. Peki işletme kredisi almak için gerekenler nedir ? İşte bu sorunun cevabını aşağıdaki yazıyı okuduğunuzda bulacaksınız..

Etkili iş planı;

Kredi için herhangi bir kuruma başvurmadan önce etkili bir iş planı hazırladığınızdan emin olun. Kredi verecek kuruluşların dikkatini çekebilmek için iş planınızı çok iyi düzenlemeniz gerekir. İyi düzenlenmiş bir iş planının nasıl hazırlanacağını bilmiyorsanız iş planı hazırlamayı bilen bir pazarlama profesyonelinden yardım alın. Ayrıca “iş planı nasıl hazırlanır” başlıklı yazımızı ziyaret ederek iş planı hazırlama konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

İşletme sigortası;

Seçtiğiniz işte gerçekten başarılı olmak istiyorsanız işletmenizin türüne uygun sigorta yaptırmanız gerekir. Sigorta acentesinin belirleyeceği fiyatı iş planınıza eklemeyi unutmamalısınız. Bu sayede kredi verecek kuruluş hem işinizi ciddiye aldığınızı hem de çok iyi hazırlandığınızı görür. İş planınızda nasıl para kazanacağınızı ve kredi sağlayan kuruluşa borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi detayı bir şekilde anlatın. Başlangıç sermayeniz olursa kredi verecek kuruluş gerçekten başarılı olmak istediğinize inanır ve size güvenir.

Kredi başvurusu;

Kredi görevlisi ile görüşmeden önce krediyi geri ödeyebileceğinizden emin olmalısınız. Yedek nakit akışınızın ve güncel nakit akışınızın belgelerini vermeniz gerekir. Aynı zamanda işletmenizi yönetmek için gerekli olan bu parayı geri ödeyebileceğinizi göstermeniz gerekir. Bu sayede krediyi sağlayacak kuruluş krediyi onaylar çünkü işlerinizi geliştirme konusunda kararlı olduğunuzu görür.

Son olarak, kredi başvurusu yapacağınız kuruluşa gitmeden önce kredi skorunuzun iyi olduğundan ve işletme kredisi kriterlerine uygun olduğunuzdan emin olun.

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*