Anasayfa / Genel / İstanbul Maltepe İşKursları

İstanbul Maltepe İşKursları

İşi Yerinde Öğrenin
İşbaşı eğitim programları ile mesleki yeterliliklerinizi geliştirin.
Bu programdan yararlanmak isteyenler, işyerlerini mezun oldukları ya da ilgi duydukları alandaki işyerleri arasından kendileri seçebilmektedirler.

Program Bilgileri

Kurs No: 184517

İl / İlçe: İSTANBUL / MALTEPE

Meslek: Muhasebeci
Eğitim Bilgileri
Başlangıç Tarihi: 28.04.2014

Bitiş Tarihi: 20.09.2014

Son Başvuru Tarihi: 28.04.2014

Toplam Gün: 120

Toplam Saat: 900

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA-CUMARTESI

Amaç

İEP

Yüklenici Bilgileri

Mülakat Bilgileri

Başvurunuzu tamamlandıktan sonra mülakat tarihi-saati-adresi konularında sms ve/veya e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Yaş Sınırları- Cinsiyet

Alt Yaş Sınırı : 25

Üst Yaş Sınırı : 35

Cinsiyet : Kadın

Öğrenim Durumu: Önlisans – Önlisans

Aktif İşgücü Programları

İŞKUR’un düzenlediği “Aktif İşgücü Programları”; Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Girişimcilik Eğitim Programları, Toplum Yararına Programlar(TYP) ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden “İş arayan” başlığı altında “İşbaşı Eğitim” linkini seçiniz.

İşbaşı Eğitim Programları

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

– Programa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
– Bu program için belirlenen Katılım Şartlarını taşıdığınızdan emin olunuz.
– İkinci öğretim ve açık öğretimdeki öğrenciler ile yükseköğretim öğrencileri işbaşı eğitim programına katılabilirler.
– Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız programa katılamazsınız.
– Programa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa program süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, programla ilişiğiniz kesilir.
– Programa devam ettiğiniz her bir gün için 25,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
– Programa doğru meslekte katıldığınızdan emin olunuz! İşbaşı eğitim programlarına; 24 ay içerisinde en fazla 160 fiili gün katılabilirsiniz.
– Daha önce 160 fiili günden kısa süreli bir kursa katılmışsanız kalan süre (160 fiili güne) kadar işbaşı eğitim programına katılabilirsiniz.
– İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi İŞKUR tarafından uygun görülmesi halinde geçerlilik kazanır ve program süresinin bitimi ile kendiliğinden sona erer.
– Taraflar, 4857 sayılı İş Kanununun 24 ve 25. maddelerini kıyasen uygulamak suretiyle sözleşmeyi fesih yetkisine sahiptir.
– İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız programa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve programa katıldığınız her gün için 25,00 TL’yi almaya devam edersiniz).
– İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız programı bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
– Program süresi boyunca “iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz ile bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
– Program sonunda katılınan programa ilişkin bilgileri gösterir Katılım Belgesi verilir.
İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz
İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
– Online İşlemler
– İş ve Meslek Danışmanlığı
– Randevu Talebinde Bulunma

Hakkında iskurun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*